Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy ne okozzak...

Mit csináljak, hogy ne okozzak csalódást a szüleimnek? Hogy ne adjam fel?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok.Nem tudom,tudjátok-e,lényeg,hogy január közepén lesznek a 8.-os felvételik.A szüleim nagyon bíznak bennem,és rengeteget invesztálnak a taníttatásomba.Külön tanárokhoz járok,akik segítenek készülni.Néha jól megy,néha nem.Egyiket megírom 48 pontosra,másikat csak 35-re.De úgy érzem egyáltalán nem teszek meg mindent a siker érdekében.Legnagyobb baj,hogy állandóan itt ragadok GYK-n,ha nem sikerül jól egy feladatsor meg tökre lelombozódok.Nem akarok csalódást okozni anyuéknak.Szerintetek mit tegyek,hogy elszakadjak a gép elől,és,hogy jól sikerüljön a felvételi?Milyen célt tűzzek ki magamnak.

U.i.:a terhelés nem nagy rajtam,a szüleim nem nyomnak vagy semmi ilyesmi.


2012. dec. 15. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
legyen előtted az, hogy ha egy szuper középsuliba vesznek fel akkor sikeres érettségid van és nem leszel kukázó ember vagy nemtudom:)
2012. dec. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért mielőtt jelentkezel valahova alaposan nézd meg milyen messze van, és mik a követelmények ott. Sokan ott szúrják el, hogy erős suli jó messze van de bírni fogom. Ők azok akik átiratkoznak első évben. Ne akarj túlteljesíteni és egy magadhoz képest erős iskolába bekerülni ahol bukdácsolsz. De ne is valami gyengébe jelentkezz. Keress egy most 9.-es diákot és beszélgess vele. És ne csüggedj 70 pont is jó eredmény Összesítettben.


Egy 9.-es diák :)

2012. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, amikor kivételesen egy kicsit is késztetést érzel a tanulásra, akkor tanulj. De akkor ne legyen benned az az érzés, hogy lemaradsz valamiről, ha nem kapcsolod be a gépet, hanem tényleg tedd félre, és tanulj, esetleg olvass utána, ha kész vagy. Sokkal egyszerűbb nem bekapcsolni, mint kikapcsolni.
2012. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Le kell győznöd a félelmeidet. Én 2 éve felvételiztem, most 10.-es vagyok, és emlékszem, az segített, hogy mikor elém tették a lapot, a felgyülemlett idegességet elfojtottam, így 93 pontot írtam. Ráadásul én nem is készültem rá annyira, mint te, mégis jól sikerült. Szóval nyugodj meg, minden rendben lesz, csak ne stresszelj. :)

16/L

2012. dec. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!