Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek megengedjem a...

Szerintetek megengedjem a lányomnak?

Figyelt kérdés

Egyedül élő apuka vagyok és műkörmöt szeretne,és nem tudom mit kéne ilyenkor csinálnom. Már van pár lánynak az osztályából,de még olyan kicsi...

A lányom 12 éves és ilyet szeretne:

[link]



2013. jan. 10. 18:31
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
96%
12 évesen Szó se lehet róla! Az én mostoha hugom is 12 éves az ő általános iskolájában Tilos még az erős színű körömlakk is nemhogy a műköröm azonkívűl balesetveszélyes is. Szerintem amiről beszél az a gél lakk, és attól nem lesz hosszabb a körme csak tovább tart minta sima körömlakk, abból is max átlátszót vagy halvány rózsaszínt engednék ami az iskolában nem feltűnő. Műkörmöt majd középiskolában abbol is a rövidebbet!
2013. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
98%

Műkörmöt nem! Viszont manikűröshöz elengedném egyszer-egyszer (de nem havonta...), hogy csinálja meg szépre a körmeit, ápoltak legyenek és mondjuk valami minta rá. Akár lehet más-más színű, meg stb, az nem számít, ami jól esik neki. De jobban örülnék, ha magának festené (mármint ha szeretné festeni) Az olcsóbb is, meg szerintem egy 12 éves lánynak....nem kell manikűröshöz járnia, de még egy 16 évesnek sem.


16L

2013. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
95%
Kizárt!
2013. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
97%
Soha, főleg ilyen karmokat nem, ő még kislány. Teljesen tönkreteszi a körmét. Inkább a lakk és a körömdíszítő matrica.
2013. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
80%

Az ilyen kérdések érik el,hogy öregnek érezzem magam a magam kis tizenhét évével.

Én nem engedném,szerintem csúnya és veszélyes. Jó, nekem is volt hosszú körmöm de az a sajátom volt egy átlátszó lakkal lekenve.

A már előttem lévők által linkelt gélt engedném.

2013. jan. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
52%

Biztos, hogy a helyében nem engedném meg. Kizárt dolog.


Nem tudom, hogy milyen a kapcsolat a lányával, de én azért óva intem Önt, mert a családban megtörtént emiatt a műköröm hiszti miatt egy elég kellemetlen eset. Drága unokahúgomnak nem engedtek műkörmöt (13 éves), és a kis barátnőivel, a briliáns elmék felragasztottak saját maguknak !!!pillanatragasztóval!!! dm-ben vett műkörmöt.


Szóval én is valami kompromisszumos megoldást ajánlok, habár nem kvittelem, hogy manapság ilyesmin jár a kislányok esze.

2013. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
75%

Nekem most, 16 évesen van ilyen hegyes, de az sem ennyire hosszú (jó mondjuk nem is túl rövid)(bár a 8.-os ballagásomon is hegyes volt, de 15 évesen ballagtam, nem 14 évesen).

Anyukámnak nagyon tetszik, jobban, mint a rövid kocka, bár az ő favoritja a mandula alakú :)

Mondjuk 12 évesen nem hiszem, hogy megengedte volna, de kitudja...14 éves korom óta van állandóan műkörmöm, bár most épp olyan suliba járok, ahol egy gyakorlati óra miatt nem lehet, szóval nemsokára le kell szednem, most csak szünetben lehetett. :(


Én 12 évesen amúgy nem engedném meg, semmiképpen sem, főleg nem hegyeset és hosszút, de talán még egy mini kocka vagy mandula belefér szerintem (mondjuk én azt sem engedném)

2013. jan. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
95%

Én egy exnéptáncos műkörmös vagyok.

Kezdjük ott, hogy egy 12 éves gyerek, nagyon is, még akkor is, ha anyányi. Van nekik testnevelés óra, plusz a lányodnak a néptánc. Az egy dolog, hogy műkörmöt nem raknék soha gyereknek, nem neki való, de ha még táncol is, akkor pláne nem. Többek között azért, mert nem tud vele jól összefogni tánc közben. Plusz, ha még fellépésük is van, a színpadon baromira feltűnő mind a műköröm, mind a lakkos köröm, olyannyira, hogy nekünk anno teljesen tiltva is volt a lakk. (az én időmben még nem volt műköröm)


Úgyhogy ne engedd. Ha akarja, otthon szépen lakkozza ki halvány rózsaszínre, az a nekivaló.

2013. jan. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim válasza:
97%

Ne engedd el :)

fiatal még hozzá, mellesleg vannak számods kizáró tényezői a műkörömépítésnek.

Mellesleg, ha ilyent akar a lányod(és megengeded neki), csak kínok kínjai közt fog szenvedni vele, mivel hosszú(hegyes), és ugyebár elsőre szeretne ilyent. Én csak azt tudom leírni amit nekem is mondtak ilyen formájú műkörömmel kapcsolatban, hogy akadni fog minden hova bele(ahol akadály van), mivel hamar lez hosszú, ezért előttem szólokhoz i scsatlakozom, hogy baleset beszélyes, gondolom egy letört(természetes/saját/) köröm után ami erősen tud vérezni... sebészetre is járni vele stb.

Semmi kép se engedd meg neki tényleg. főleg mert nem fog tudni vele normálisan tárgyakat fogni, és hozzászokni<--- ház ez egyénfüggő. 12 évesen még fiatal ilyen hosszúhoz, egy rövidebb !!!más forma!!! még szóbajöhet (S-es méret, ahol van műkörmös az tudni fogja a méretet, nem hosszú, és azt is szépen meglehet csinálni díszesre is!

De arra készülj fel, hogy lehet hogy húzni fogja a száját, vagy elfog hajtani titeket(körmös függő), de készüljetek fel rá, hogy könnyen lehet, hogy megfogja tagadni a munkát(hiába pénz neki), normális műkörmös amúgyse csinál fiatalkorúnak műkörmöt.

De próbáld meg lebeszélni róla, azt tanácsoljuk.

2013. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
68%
ú. :) szerintem ne. én 15 vagyok, egyik osztálytársam ilyen van, nem is tud vele normálisan megfogni szinte semmit. ha nagyon szeretne, szerintem is egy rövidben egyezzetek ki. :)
2013. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!