Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szüleim gazdagabbak az...

A szüleim gazdagabbak az átlagnál, ezért sokan piszkálnak a suliban. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

rengeteg piszkálódást kapok, hogy apuci anyuci elkényeztetett csitrije, mert mindent megkapok amit szeretnék.. persze azt egyikőjük sem tudja megérteni, hogy ovis korom óta szinte minden nap egyedül vagyok itthon reggeltől késő délutánig.. sajnos a szüleim sem, hogy nem ajándékok kellenek, hanem nevelés:( olyan rossz egyedül.. testvérem sincs.. aztán pedig négy mondatot váltok velük, hogy mivolt a suliban, mit csináltam ma, mikor megyek lefeküdni és miért számítógépezek... anyukám mindig azt mondja, hogy ne szégyelljem a családi hátterem, mert sokan örülnének ha ennyi mindenük meglenne, és ők keményen dolgoztak családi támogatás nélkül hogy idáig eljuthassanak..

engem mégis rosszul érint, hogy ez miatt piszkálnak:( mit tehetnék?


2009. aug. 29. 21:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

hát tényleg nem kellenne , hogy ez zavarjon.nagy áldás ez a mai világban :)

szerezz barátokat!

2009. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

Ülj le anyukáddal megbeszélni ezt szerintem,hogy nem lehetnétek e egy kicsit többet eggyüt,mert te szereted őket és hiányzik.

Nekem van egy ilyen barátnőm,de Ő elvan magától szállva ahogy olvastam Te egy teljesen normális lány vagy és tudod hogy a pénz NEM minden.Mutasd meg atöbbieknek,hogy Te igenis kemény fából vagy és kitartás neked egyszer biztos megtalálod azt a társaságot akivel jól kifogsz jönni.Esetleg ismerkdj látszólag is szegényekkel,hogy megmutasd,hogy Te nem vagy az az elkényesztetett apuciék kislánya.Sok siekrt hozzá.


/Itt is látszik a pénz nem mindig boldogit./

2009. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

rengeteg barátom van, csak mikor megtudják kik a szüleim és milyen házban lakunk meg ezek akkor szoktak piszkálni ...

ha megpróbálom megbeszélni anyuékkal, csak annyit mondanak, hogy örülj hogy mindened megvan, és nézdmeg mindenünk milyen szép, bezzeg ennek meg annak milyen bútorai vannak,stb..

sajnos sokan próbálnak ezekmiatt kihasználni, ami főleg szarul esik.. de nemtudom mit tehetnék:S életvidám, boldog és mosolygós lány vagyok, de komolyan szarul esik ha valaki csak a pénzért barátkozik velem..

2009. aug. 29. 21:40
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon nehéz, keress olyan baráti kört, ahol ez 1) nem gond, azaz nem a pénz a fő kérdés, vagy ahol 2) szintén jó anyagi körülmények között élnek az illetők. Sajnos a pénz nem minden, de hogy mit hoztál otthonról, többek közt ezt is, nagyon is számit a való életben. Sajnos Magyarországon rengeteg negativ dolog társul ahhoz, ha valakinek van pénze, hogy vajon miből szerezte, "lopta", csaló vállalkozók a szülei, felvágósak, itt irigyek az emberek, mert nem ez az átlag. De bármiből az átlag felett lenni kihivás, gondolj erre, ha intelligensebb vagy vagy szebb, akkor meg azzal cikiznek.
2009. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok irigy ember van. Most elmesélek Neked egy történetet, hátha Neked is majd bejön.


Nekünk a barátaink ilyen extra gazdagok. Mikor elkezdtünk hozzájuk járni, barátkoztunk, még sok barátjuk volt, aztán szép lassan mind elmaradtak, csak mi maradtunk. Egyszer rákérdeztem tőlük, hova lettek a többiek? Azt mondták, leépítettek mindenkit, mert mindenki csak irigykedett és be-beszólogattak a pénzük miatt nekik. Mi azért "maradtunk fent a rostán", mert soha nem irigykedtünk, sőt, mindig igyekeztünk tanácsot adni, mikor pld. arról volt szó, hogy hol legyen a medence a kertben.


És azóta már eltelt 16 év... Ők még mindig kőgazdagok (mi a nyomukba sem érünk, pedig mi sem vagyunk szegények szerencsére).. és igazi barátokra találtunk egymásban, a gyerekeink is nagyon szeretik egymást :)

2009. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
39%

az én történetem: ugye van az a kompetencia mérés, meg adnak mellé vmi füzetecskét, és ki kell tölteni. volt egy olyan kérdés, hogy milyen az anyagi helyzete? átlagos, átlagon felüli, stb... a baráti köröm az átlagost jelölte be, én az átlagon felülit. És ugye átnézegettük egymásét, természetesen. És mondták, (magukról), hogy "be akartam jelölni az átlagon felülit, mert van egy nagy tv-nk", meg hasonlók. és egyikőjük (aki nagyon bunkó paraszt, már nem is beszélek vele)megkérdezte, miért azt jelöltem be. mondtam, hogy anyukámmal megbeszéltem, és azét mert nekünk van 2 autónk, 3 motorunk, 2 lakásunk, 4 számítógépünk. És ő meg még mondta, hogy "jaja, nekünk is van lakásunk, meg gépünk, meg kocsink, motor meg csak a hülyéknek kell (igen, így mondta!! szval lehülyézte a szüleimet! ezért azt hiszem már megérdemelt volna egyet, de nagyon...). Mondom neki, jó, de tudod én nem azért jelöltem be, hogy te itt parádézz rajta, hanem mert így van. És arról nem én tehetek, hogy nincs pénzetek motorra és te hülye meséket adsz be mindenről, hogy miért nem kell!

De ő még nem hagyta. Elkezdte magyarázni, hogy az összes motoros hülye. Na ott betelt a pohár és pofonvágtam.

Én nem menőzésből jelöltem be, hanem mert így van. És ő meg amúgy is nagyon irigy, de nem csak rám, mindenkire. És nagyon anyagias, menőzik h. van neki 200e forintja. Kérdeztük mire, mondta jogsira, nyelvvizsgára. Na most a baráti körnek MIND van erre félretéve pénz, mégsem menőzik vele. Még én sem mondtam el neki, hogy nyáron vettünk még egy motort. Nem is fogom, menőzésnek venné. És megint kezdődne a hülyézés, de akkor esküszöm, behívom a legjobb motoros barátomat (fiú és nálam 2 évvel idősebb) és majd kioktatja.

szval az ilyen irigy emberekkel ne is törődj. gondolom ők is ilyenek, h. pl. minek digitális fényképező, hülye aki megveszi, a sima is tök jó, stb.... irigy kutyák! örülj a helyzetednek, az ilyeneket meg kerüld el messze! És azt is, aki csak a pénz miatt van melletted!!

14/L

2009. aug. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

amúgy kedves utolsó: egyidős vagyok veled, viszont én vissza se adtam a kompetenciáról azt a "vagyonnyilatkozat"szerűséget, úgy érzem nem vad idegenekre tartozik a családi hátterem, meg a szüleim is mindig azt mondták,hogy csak fel akarják mérni mennyire állsz jól.. :D

2009. aug. 30. 10:00
 8/22 anonim válasza:
51%
Vegyél 1 krumplizzsák iPhonet és vágd hozzájuk
2009. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

gazdag vagy de mégsem

a szüleid még nem jöttek rá, de te már igen, hogy nem minden az anyagi jólét, főleg ha az ember feláldozza azt az időt érte, amit inkább a szeretteivel meg a családjával kéne töltenie

te sem leszel mindig gyerek, a szüleid meg majd később azon keseregnek, mennyit is veszítettek.

a piszkálódásra pedig humorral tudsz reagálni

- egyrészt elveszed az élét

- másrészt jófejnek tartanak

nagyon fontos hogy ne nézd le a társaid, mert ők csórók, barátkozz az emberekkel, hívd el őket hozzátok (de ne a pénzeddel szerezz barátokat) és akkor nem leszel egyedül

humor kérdése:

- jó kis riposztok :)

- önmagad túlzott kigúnyolása (tehát amikor mondanak rád valamit, akkor még teszel rá egy lapáttal)

remélem érthető volt

lényeg ne sértődj meg, lauzán vedd a dolgokat

és ne húz ki magad, néha bandázzál a csajokkal

2009. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Mi a másik véglet vagyunk, soha semmire nincs pénz, 5 éve ugyanaz az iskolatáskám és tolltartóm van, a ruháim nagy része már elég régi, és ezért gúnyolódnak velem az osztálytársaim. Szerintem nem tehetsz többet, mint hogy elengeded a füled mellett, előbb-utóbb megunják és találnak maguknak más szórakozást. Hány éves vagy amúgy?
2009. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!