Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tesz ilyenkor egy jó szülő?

Mit tesz ilyenkor egy jó szülő?

Figyelt kérdés

Lányom 3 hónap múlva 16 éves lesz. Fél éve van neki egy komoly barátja, aki 18 éves. A komolyt úgy értem, hogy nagy a szerelem, mi is ismerjük, a srác szülei is a lányom, kedvlejük is a fiút, nincs vele baj. Ugyanúgy teljesít az iskolában, tehát nem romlottak a jegyei, itthon van mikorra megbeszéljük, nincs negatív hatással az életére ez a kapcsolat. Mikor összejöttek, leültem beszélgetni a lányommal, hogy szeretném ha bízna bennem, és szólna ha le akarnak egymással feküdni, meg úgy általában mindenről szeretnék még az elején értesülni.

Nos, sajnos ez a pillanat elérkezett, szólt...

Tervezik, de biztosra akarnak menni, így gyógyszert akar szedni, velem akar elmenni a nőgyógyászhoz.

Be kell valljam, én mint szülő, mint anya, nem akarom, hogy szexuális ilyen korán aktív legyen, éretlennek érzem hozzá, és naná hogy fiatalnak. Korai még, hiába vannak együtt ennyi ideje.

Mit tehetnék? Tiltsam meg? Tudom az nem működne, nem akarom, hogy titokban csinálja és hazudozzon, esetleg csak óvszerrel védekezzenek, és ne adj isten, baj történjen. Nem csak a szexhez érzem fiatalnak, de ahhoz is, hogy hormonokkal tömje már magát. Szeretném ha legalább még egy évet várna, de tudom, hogy itt az én vágyam és kérésem nem lehet mérvadó nekik.

Az apjának meg se merem mondani, mert ő az a tipikus apuka, akinek a kicsi lányának nem szabad ilyet tennie, azt is nehezen fogadta el, hogy már barátja van, aki állandó szereplője lett az életünknek.

Tudok tanácsolni valamit, mi a jó döntés ilyen helyzetben???


2013. márc. 13. 10:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
26%
Lehet lepontozni,de nem hinném,hogy az a jó döntés ha feliratnak neki hormont,sokkal több értelme van a beszélgetésnek egy 5-6 éves még gyerek nagyon is,és egy beszélgetésbe senki nem hal bele,nem tiltásról van szó hanem érvekről és véleményről és a szülő bármikor elmondhatja Ő mit gondol erről,aztán úgyis a gyerek dönt,sokkal felelősségteljesebb döntés,minthogy "persze kislányom írassuk fel tegyük tönkre a hormonrendszered végülis már kemény 6 hónapja van barátod,már jöhet az unoka is meg az összeköltözés"
2013. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
44%
*15-16 éves
2013. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ő élete, az ő döntése. Elmondhatod a véleményed, ahogy gondolom eddig is, hogy véleményed szerint ez korai,de a végső döntés az övé. Ha jó döntés nem fogja megbánni, ha pedig megbánja, az is az élete része marad. Mást nem tehetsz, mint hogy biztonságot nyújtasz lelkileg, hogy hozzád továbbra is fordulhasson, ha bármi éri, és segítesz a maximálisan biztonságos védekezésben is. Az, hogy neki ez korai vagy sem, már nem a te döntésed. Max. tanácsolhatsz neki doglokat. Tiltani nincs értelme, mert akkor a jövőben elveszíted ezt a kapcsolatot vele.
2013. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Igazat adok mindenkinek, és ne értsetek félre, tényleg örülök és büszke vagyok rá amiért szólt. Mégis olyan borzasztó belegondolni, hogy most már mindig ezt fogják csinálni. Na nem minden nap, éjjel-nappal, de valószínűleg rendszeresen...Nekem akkor is csak a lányom, és rossz érzés, hogy már ilyen életet fog élni, rossz elképzelni.

Az a dilemmám, hogy megmondjam-e a férjemnek. Ő ebbe biztos nem menne bele, nem lehetne ezekkel az érvekkel meggyőzni, ő félti nagyon. Ha megtudná, biztos veszekedés lenne, félek, hogy akkor már a lényom nekem se mondana el mindent, ha az apja veszekedne vele ez miatt, pláne ha a barátjával is elbeszélgetne erről...

Nem akarok hazudni az apjának, de valaki kettőjük közül biztos mérges, sértődött és csalódott lesz...A kérdés melyik "rosszat" válasszam...?

2013. márc. 13. 12:25
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon sokall többet veszítesz, ha a lányod bizalmát rengeted meg, vagy veszíted el, minthogy az apuka húzza a száját pár napig, aztán megemészti a dolgot.
2013. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlenül kell elmondani az apjának is. Én is csak anyámmal beszéltem meg anno a dolgokat. Legalábbis amíg lehetett, de mindenesetre apám nem tudta. Egy lány ezt az apjával nehezen dumálja meg. Ha fiú lenne, akkor fordítva lenne....
2013. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
68%

Annyiban egyetértek az előttem szólókkal, hogy ne tiltsd meg, ha már ilyen jó köztetek a viszony, akkor ne rontsd el egy értelmetlen tiltással, amit úgyis megszeg. Inkább térj ki rá, hogy az első alkalom nem feltétlen gyönyör(ű), hanem lehet fájdalmas élmény is és ne ijedjen meg tőle. Szerintem ez fontos, hiszen most alapozza meg a további "felnőtt" életét. Én kitérnék rá, hogy még előtte egyezzenek meg a fiúval, hogy ha neki fáj vagy rossz érzés akkor hagyják abba, maradjanak csak a símogatás és kedveskedés részénél, ezzel is telhet el idő és nem egy rossz emlékű na ezen is átestem élmény marad neki. A fogamzásgátlók meg bár tartalmaznak némi hormont, mégiscsak ez jelenleg az egyik legbiztonságosabb fogamzásgátló. Az óvszer kiszakadhat, és ilyen idősen még vásárolni sem olyan fesztelen dolog, mint később, a többi fog.gátló meg korántsem olyan hatékony. Inkább egy alacsony hormontartalmú fog.gátló, mint egy nagy dózis hormon esemény utáni tabl. formájában egy esetleges gumiszakadás miatt.

A másik pedig, bízz a lányodban, hiszen ismered, te tudod, mennyire érett és felelősségteljes, segítsd őt beszélgetésekkel, de ezeket a döntéseket bízd rá. Ha úgy érzi eljött az idő, úgyis megteszi, és inkább felkészülten tegye a te segítségeddel úgy, hogy tudja bármikor számíthat rád, egy olyan fiúval, akit már ismertek, mint esetleg később, benned nem bízva egy buliban ittasan egy ismeretlennel... Csak azért írtam mindezt, hogy ne lásd olyan sötéten a helyzetet és érezd magad szerencsésnek hogy ilyen jó a kapcsolatotok és ezzel el ne rontsd.

2013. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem. Megkérted, hogy szóljon neked ha szexelni akar a barátjával. Most, hogy szólt pedig meg akarod neki tiltani. Tudod hogy néz ki ez az ő szemszögéből? Így: "Anya csak azért akarta, hogy elmondjam neki, hogy időben megtiltsa nekem". Én a helyében nem nagyon bíznék benned a továbbiakban. Úgy fogja érezni, hogy elárultad őt. De a te lányod, döntsd el te, én csak a véleményemet írtam le.

Egyébként őszintén csodálom, hogy ilyen jó kapcsolatod van vele, hogy elmondja mikor akar szexelni. Nem sok 16 éves mondaná el az anyjának.

16/f

2013. márc. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
9%
16 évesen már elég idős a szexhez. Van aki 14 évesen már lefekszik. Én múlthéten feküdtem le a mostani pasimmal, anyunak nem szóltam róla. Mert tudom, hogy nem értené meg, szal örülj hogy a lányod megbízik benned. De az szerintem gáz, hogy kipostolod ide a gyk-ra mert mivan ha ő is olvassa? 16/L
2013. márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
72%

Nem hiszem, hogy ebben a kérdéskörben van jó vagy rossz döntés, csak hasznos, és felesleges.


Felesleges megtiltanod neki, mert így vagy úgy de megoldja. Akkor ugrik a jó kapcsolat, ami mindkettőtöknek nagyon rossz lesz, hisz most nem kell féltened (annyira) a lányod, mert mindent tudsz róla, ő sincs egyedül, mert van egy anyukája, aki mellette áll, még akkor is ha nagylányosdit akar játszani. Van valakije, aki MINDIG mellette áll. Ez nagyon sokat jelent egy tinédzsernek!

Hidd el, tudom. Ha nemet mondasz, ezt elveszíted, ráadásul következetlen döntést hozol, hisz te kérted, hogy szóljon, ebből nyilván az következne, hogy segíted őt a védekezésben.


Van két lányom, az egyiküknek már 14 évesen volt barátja, és egy év együtt járás után mondta, hogy szeretnének lefeküdni egymással. Tehát akkor rágjuk át magunkat a védekezés lehetőségein:

ott az ÓVSZER, aminek a legnagyobb pozitívuma, hogy nem tartalmaz hormont, könnyen beszerezhető, nem túl körülményes. Aha, abban az esetben, ha tudod használni. Mert egészen addig szép és jó, amíg nincs benne levegő, amíg nem csúszik le és történik baj. Nem tudom, hogy a srác hány lánnyal volt a tiéd előtt, de én nem feltétlen akartam egy kamasz tapasztalataira alapozni, ha már arról van szó, hogy nagyi leszek-e. Aranyos kisfiú, csak hát mégis...

Szóval ezt az opciót kilőttük (mindketten szüzek voltak).

MEGSZAKÍTÁS. Oké, hülye vagyok? Egyértelműen NEM.

PHARMATEX. Ezen elgondolkoztam. Tény, hogy egy hangulatgyilkos, mert még az óvszert csak-csak felrakod úgy, hogy élvezetes legyen, na de hogy még mielőtt eljutnánk az aktusig, legalább negyed órával használjuk ezt a valamit, és ismételjük meg minden alkalommal. Oké, ha szexelni szeretne, vállalja be, hogy körülményes a dolog. Akkor eljutottam odáig, hogy megkérdezem a nőgyógyászom, vajon mit szól ehhez. Elkezdett mosolyogni, és közölte velem, hogy mióta megjelent ez a valami, él közöttük a pharmatex-baba kifejezés. Hát ezzel le is beszélt a dologról.


HÜVELYGYŰRŰ. Tartalmaz hormonokat, de nem kerül a szervezetbe. Szép és jó, de nagyobb a hüvelyi fertőzés esélye, meg abban sem vagyok biztos, hogy egy kamasz tudna ilyesmivel bánni. Magamat sem tartom rá alkalmasnak.


És akkor eljutottunk a TABLETTÁIG. Tartalmaz hormonokat, amiket rendszeresen bevisz a szervezetébe, és mennyi csúnya dolog terjeng róla, meddőséget okoz, tönkreteszi belülről stb. Ez igaz volt 15-20 évvel ezelőtt, amikor hormonatombombát tartalmazott egy szem. Na de most, amikor az alacsony hormontartalmú gyógyszerekben 20 mikrogramm (a gramm százered része) ösztrogént és progesztogént tartalmaz, akkor sem leszek meggyőzve, de azt mondom, hogy lehet.

Nem azt, hogy milyen jó, nem azt hogy egészséges, hanem azt, hogy akik ennyire ellenzik, mi felnőttek vagyunk, mert mi abban nőttünk fel, hogy ez szörnyű veszélyes. De azóta itt van a következő generáció. És az orvostudomány rengeteget fejlődött.


Mindkét lányom gyógyszert szed, sosem volt bajuk tőle, az orvos egy tündér. Nem mondta, hogy ő nem hajlandó kamaszoknak gyógyszert felírni mert ez milyen rossz. Lehet, csak azért mert a gyógyszergyárat támogatja, de mindketten nála születtek, ezer éve az orvosom, ha már így, akkor illene megbíznom benne, nem?


Persze a te döntésed, de én azt javaslom, hogy ejtsetek meg egy hasonló beszélgetést a lányoddal, aztán lehet nálatok teljesen másként fog elsülni. Minden ember más, de ettől nem zárkózhatsz el, mert nincsen értelme.

2013. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!