Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tesz ilyenkor egy jó szülő?

Mit tesz ilyenkor egy jó szülő?

Figyelt kérdés

Lányom 3 hónap múlva 16 éves lesz. Fél éve van neki egy komoly barátja, aki 18 éves. A komolyt úgy értem, hogy nagy a szerelem, mi is ismerjük, a srác szülei is a lányom, kedvlejük is a fiút, nincs vele baj. Ugyanúgy teljesít az iskolában, tehát nem romlottak a jegyei, itthon van mikorra megbeszéljük, nincs negatív hatással az életére ez a kapcsolat. Mikor összejöttek, leültem beszélgetni a lányommal, hogy szeretném ha bízna bennem, és szólna ha le akarnak egymással feküdni, meg úgy általában mindenről szeretnék még az elején értesülni.

Nos, sajnos ez a pillanat elérkezett, szólt...

Tervezik, de biztosra akarnak menni, így gyógyszert akar szedni, velem akar elmenni a nőgyógyászhoz.

Be kell valljam, én mint szülő, mint anya, nem akarom, hogy szexuális ilyen korán aktív legyen, éretlennek érzem hozzá, és naná hogy fiatalnak. Korai még, hiába vannak együtt ennyi ideje.

Mit tehetnék? Tiltsam meg? Tudom az nem működne, nem akarom, hogy titokban csinálja és hazudozzon, esetleg csak óvszerrel védekezzenek, és ne adj isten, baj történjen. Nem csak a szexhez érzem fiatalnak, de ahhoz is, hogy hormonokkal tömje már magát. Szeretném ha legalább még egy évet várna, de tudom, hogy itt az én vágyam és kérésem nem lehet mérvadó nekik.

Az apjának meg se merem mondani, mert ő az a tipikus apuka, akinek a kicsi lányának nem szabad ilyet tennie, azt is nehezen fogadta el, hogy már barátja van, aki állandó szereplője lett az életünknek.

Tudok tanácsolni valamit, mi a jó döntés ilyen helyzetben???


2013. márc. 13. 10:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
91%

Én 20 éves vagyok, de van pár véleményem.


Először is, örülök, hogy ilyen jó a kapcsolat anya-lánya között. (Én is jóban vagyok anyummal, de sosem beszélnék vele semmi ilyesmiről, a mai napigm sem)

Ne mond meg a férjednek, nem lesz az úgy jó! Az én apukám is olyan, ha meghallja, hogy fiú, egyből, oh ide ne jöjjön, különben repül...

Ilyen dolgokról jó ha csak az anya tud (a legtöbb esetben még ő sem)

Legyen ez a kettőtök titka.

Vidd el a nőgyógyászhoz, de beszéljétek át közösen az összes védekezési módszert, hisz nem csak a tabbletta létezik, bár a legtöbb sajnos hormonális...

Először ismerje meg a saját testét, hogyan működik a ciklusa. Ha tudja, hogy mikor ovulál, bele tudja kalkulálni azokat a napokat, hogy mikor lenne biztonságosabb a szeretkezés, persze óvszerrel együtt!

A tabletta sem nyújtana teljes biztonságot, ezért érdemes lenne pl óvszerrel is védekeznie. Magyarázd el neki ezeket. Inkább legyen pár kinos beszélgetésetek erről, és érezd magad feszélyezve, mintsem pár hónapon belül azzal szembesülni, hogy esetleg babát vár, vagy valami baja van.

2013. márc. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
34%
Jó hallani, hogy ilyen jó a kapcsolatotok. Én személy szerint a fogamzásgátlót nem engedném meg, inkább mondanám neki, hogy most még óvszerrel védekezzenek. Egy 16 éves lánynak még nincs beállva a menstruációja, valamint az egész ciklusa, és a fogamzásgátló amúgy sem játék. Minek megbolygatni egy amúgy is instabil hormonrendszert? A lányom mellett állnék, segítenék neki, mellette lennék, de a fogamzásgátlót homlokegyenest megtiltanám.
2013. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes mennyien istenítik a fogamzásgátló tablettát. Én személy szerint nem ajánlanám főleg hogy kamaszról van szó. Csak egyszer elfelejti bevenni, vagy csak egyszer fázik meg és vesz be mellé antibiotikumot, vagy simán hasmenése van, és kész lehet a baj. Aztán ott vannak még azok a történetek amiket hallani. Barátnőm mesélte, hogy hogy szenvedett egyszer a nővére előtt a menstruációtól, amikor a nővére benyögte, hogy neki ezért már nem kell egy ideje aggódni. Kiderült, hogy a csaj, (30 feletti, 3 diplomás nőről beszélünk!!!) már 2-3 éve FOLYAMATOSAN szedte a tablettát, szünet nélkül. Aztán csodálkozott hogy trombózisa lett.

Osztálytársamnak 16 évesen írtak fel anno tablettát, ő meg minden vasárnap beszedte az egész hétre valót. Aztán volt nagy csodálkozás hogy miért lett terhes.

Szerintem a kamaszoknak a gumi a legkorrektebb megoldás. Nem lehet ilyen bakikat elkövetni vele, és nagyobb eséllyel észre lehet venni ha kilyukad, vagy akármi, mint ha mással védekeznek.

32/N

2013. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Utolsó!


16 éve (gondolom ennyi idő telt el, ha 32 vagy és az osztálytársad volt), de még akár csak 10 éve is ezerszer erősebb, magasabb hormontartalmú fogamzásgátlók voltak. Más kérdés, hogy én is inkább a gumit pártolom fiatalabb korban. Esetleg mind a kettőt. De abban pl biztos vagyok, hogy nagyon sok fiú nem szeret, nem hajlandó gumit húzni. Akkor pedig ez a legbiztonságosabb...

2013. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
37%
Én leülnék vele beszélgetni, és elmondanám korainak tartom a dolgot, egyrészt 16 évesen még nincs abban a helyzetben, hogy megfelelően tudja kezelni, ha ne adj isten "baleset" történik. Fogamzásgátlót pedig nem iratnék fel neki, tönkreteszi a szervezetét, az óvszer helyes használat mellett ugyanolyan védelmet biztosít. Ha nem tudják felelősen, helyesen használni, akkor még várni kell a szexualitással. Tévhit, hogy a tabletta biztonságosabb és egyszerűbb, a szedése fegyelmet igényel, egy nem várt hasmenés vagy akármi máris csökkentheti a hatását...
2013. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

A tablettát abszolút ellenezném,nekem rengeteg bajom lett tőle ,és nem 1x évvel ezelőtt szedtem,hanem 3-4 éve.

Persze biztos nem lesz mindenkinek,de trombózisost is ismerek.. meg a "szokásos" migrén,abbahagyás után rendetlen ciklus,peteérés hiánya stb. Nem hiszem,hogy erre a hormonbombára (akármiylen hiperszuper modern) egy 16 éves lánynak,akinek még a saját hormonjai is rendetlenkednek, szüksége lenne.


Kérdező szerintem a legjobb amit tehetsz,hogy az óvszerrel kapcsolatban flevilágosítod őket ( elejétől a végéig kell hazsnálni,hogy kell felhúzni ésatöbbi) és esetleg iratsz 1 esemény utáni tablettát,ami ott van a fiókban végig,ha bármi gond történne. De az nagyon ritka megfelelő használat mellett.


A többit szeirntem jól látod,a szexuális életét ígyis úgyis el fogja kezdeni ,maximum a tudtod nélkül, vagy ami a mégrosszabb tele téveszmékkel a védekezéssel a terhességgel,és a betegségekkel kapcsolatban..

2013. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ne tiltsd meg neki. Most nehéz neked, de gondolj arra, hogy ha megtiltod, akkor is meg fog történni. Így legalább biztonságban tudhatod a lányod, tudod hogy védekeznek.

Fogamzásgátlót én sem ajánlanám. Esetleg ott van még a hüvelygyűrű is. Nézzetek utána, egyik barátnőm azt használja és nagyon meg van elégedve vele. Az óvszerrel az a baj, hogy kiszakadhat, főleg ha mindkettőjüknek ez az első és még tapasztalatlanok. Ráadásul ha nem akar következő menstruációig idegeskedni, akkor rögtön fel kell íratnia a 72 órás tablettát, ami drága, ráadásul nagyobb mennyiségű hormont tartalmaz.

Az apukával való beszélgetést meg... te ismered a férjed, hogy fogadná. Viszont a lányod nem véletlenül hozzád fordul ilyen gondokkal. Valószínűleg a férjed nem annyira naiv, hogy azt higgye, hogy a lányodék csak a kézfogásig jutnak el még vagy 2-3 évig. Tehát valamit sejthet, viszont férfiként nehezebb ezt elfogadnia.

Egyébként jó volt olvasni a kérdésedet. Mármint jó azt látni, hogy így törődsz a lányoddal. Az én szüleim mindent megadtak nekem, de sosem tudtam velük ilyen dolgokról beszélni. Még a női dolgok is szinte tabunak számítottak. Például a legelső tamponhasználatnál is anyukám csak annyit mondott, hogy ott van a fürdőszobában a doboz, van hozzá leírás, a többit oldjam meg. A szex ezek után sosem került szóba, nem éreztem, hogy nyíltan beszélhetek velük. Az volt a szerencsém, hogy mindig kíváncsi természetem volt és nagyon sok könyvet és honlapot elolvastam a témával kapcsolatban. Érdekes, hogy most 22 évesen elég nyíltan tudok beszélni bárkivel a szexualitásról, kivétel a saját szüleimet, akik most azt sem tudják, hogy barátom van (jelenleg Angliában élek, a szüleim Magyarországon).

2013. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!