Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? 13 éves múltam de...

Mit tegyek? 13 éves múltam de a szüleim nem engednek sehová!

Figyelt kérdés
13 éves múltam de a szüleim nem engednek sehová! Még negyedikesen is kísérgettek az iskolába. A legjobb barátnőmhöz is alig akartak elengedni akit már 4 éve ismerek! 1-kor indultam odaértem negyed kettőre de fél 4-kor már jött is értem apám! És biciklizni is 4.-esen kezdtem el tanulni, hamarabb azért nem mert féltettek! Hihetetlen igaz? És nem is mehetek biciklizni egyedül! Apám mindig elkísér. És ha megyünk valahová és én rossz irányba kanyarodok akkor mindig rámripakodik hogy:Hol az eszed?! meg hasonlók. Megmondaná hogy honnan kéne tudnom mi merre van ha sehova nem mehetek csak az iskoláig meg vissza???!!! Már nagyon elegem van ebből!!!!!!!!! És egyszerűen nem bírja elviselni hogy én nem akarok húst enni! Ha kell erővel belémtömi!!!! És ha leülök gépezni már 1,5 óra után megkérdezi:nem lesz már elég?! És sokszor mondogatja:Minek szól állandóan az a tv? És ha vmiből 3-ast kapok kiabál velem! De miért?! Attól nem fogok jobban tanulni ha ordítozik velem! Max azt éri el ami már sikerült is neki hogy annyira félek a rossz jegytől hogy nem tudok koncentrálni és rosszabbul teljesítek mint amire képes vagyok. Na hát ez lenne a problémám! Kérlek minél előbb válaszoljatok hogy ilyen helyzetbe mit lehet csinálni! L/13
2009. szept. 19. 10:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
56%

Engem 17 évesen nem engednek sehova...


Próbáld meg megbeszélni velük... Bár az én szüleim is ordítozósak, szóval én nem tudok velük semmit sem megbeszélni...

Ha Te is ilyen cipőben jársz, akkor nem tudsz mit csinálni... Bevárod a 18-at aztán Go! (ha tudsz)

2009. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem tudsz sok mindent csinálni te sem,én is ilyen helyzetben vagyok,16éves,nem engednek el sok helyre..beszéltem velük de nem hatott rájuk.. próbálj beszélni te is velük..hátha neked sikerül,sok sikert!
2009. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálok beszélni velük. Am szerintetek mit szólnának ahhoz ha azt mondanám nekik:Be akarom festeni a hajam!(mert nagyon szeretném!)
2009. szept. 19. 18:59
 4/35 anonim ***** válasza:
60%
Előbb beszéld meg velük az eljárkálást.A hajfesétést hagyd ki egyelőre elég lesz ennyi.(Mondjuk szerintem a hajfestés rá ér 1-2 év múlva de te tudod)
2009. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
57%

jézusom

a drága szüleid egyszerüen megfojtanak

2009. szept. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
80%

az a baj hogy később nagyon kiszolgáltatott és önállótlan leszel, nem ismered a külvilágot, mindenben az ő segítségérükre fogsz szorulni. kemény munka lesz megtanulni nélkülük élni, őket levakarni magadról, nem irigyellek

kérj családsegítőtől segítséget

2009. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
54%

Jesszusom.........mintha én írtam vna:S

Én is annyi vvvvvok mint te és lány.

Még mindig nemtok biciklizni és tavaly még vittek sulba. Néha még most is. Sehova se engednek. Beszélni nemtok .. anya egész nap szid és parancsolgat. Semmit se tudsz csinálni. Bocsi..

2009. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
88%

Engem kb 10 éves koromig nem engedtek át egyedül az út másik oldalára pedig egy kis utcában lakunk.

7 évesen tanultam biciklizni de csak akkor mehettem az úton ha velem jött egy felnőtt, ez is 10 éves koromig volt így.

Most 18 vagyok , hamarosan meg lesz a jogsim és anyám előre kijelentette hogy nem adja oda mert fél hogy épségben hazaérek e.

Motort ugyan ez miatt nem vehetek pedig pénz az lenne rá.

Ha buliba megyek addig nem alszanak el a szülők amíg nem érek haza. Ha elmegyek messzebbre pl pestre akkor hivogatnak telón hogy mi van velem , hol vagyok, épségben odaértem e.


Az aggódás nem fog elmúlni max jobban bíznak majd benned,

2009. szept. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
68%

Őszintén sajnállak :(

Én is annyi vagyok mint te, de én már 10 évesen egyedül mászkáltam, egyedül rendeztem az ügyeimet. Lehet, hogy utcalánynak néztek, pedig jó tanuló vagyok és nem járok éjjel sehová.

Neked nincs testvéred igaz? Az egykéket szokták ennyire félteni.

Mond meg nekik, hogy már felnőttél és nem vagy kisgyerek.

Rakj rendet a szobádban egyedül, vagy segíts vmit anyukádnak. Így talán majd látja, hogy valamit ˇ"tudszö˝ csinálni egyedül is!

Sok szerencsét.

2009. szept. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Én kedvesen megkérném őket, hogy bizonyos dolgokat engedjenek meg. De az időpontot is gondosan válaszd meg. Ha fáradtak, vagy éppen más fontos dolguk van, ne zavard őket. Te válaszd ki, hogy először mit szeretnél. Pl: Át a barátnőhöz egyedül, és megmondod, hogy 5-re otthon vagy. Megmondanám, hogy már nagyobb vagyok, és megbízhatnak bennem, ekkor tiltakoznának, én rákérdeznék, hogy honnan tudják, ha még sosem volt rá lehetőségem, hogy bebizonyítsam. Ha látják, hogy bízhatnak benned, apránként sokkal szabadabb lehetsz. A hajfestést hagyd, azzal csak olajat öntesz a tűzre. Amúgy tényleg kibírhatatlan, amit néha művelnek, szinte mintha mindig a nyakamon ülnének. De ez bevált, nemsokára megyünk barátnőkkel butikokat nézegetni. Ez régen lehetetlen lett volna. L/15
2009. szept. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!