Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért gondolja a nagykorúak...

Miért gondolja a nagykorúak többsége azt, hogy a 17 éves az még kisgyerek, a 18 pedig már érett, felnőtt?

Figyelt kérdés

persze tisztelet a kivételnek

de a legtöbb huszonpár éves ismerősöm lenézi és gyerekként kezeli a 18 év alattiakat, akkor is, ha csak 1 év választja el őket a nagykorúságtól. egy 17 évessel nem beszélnek a szexről, nem kezelik emberként. (talán egy picit most túloztam) de ha már 18 az illető, akkor teljesen normális, társadalmilag elfogadott emberként tekintenek rá. ez miért van így???


2013. márc. 30. 10:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én 17 vagyok, és már torkig vagyok itthon anyámmal. Úgy kezel mint egy kisgyereket, pedig most viccen kívül érett vagyok. Megőrülök tőle, ha lenne pénzem, tutira elköltöznék innen a búsba. Nem tudja elfogadni, hogy már nem vagyok kislány, és nem értem miért.
2013. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

Az, hogy néhány huszonéves, gyereknek tekinti a 18 év alattiakat, nem jelenti azt, hogy a többség így gondolkodik. Nem hiszem, hogy a felnőttek többsége "kisgyereknek" tekint egy 17 éves fiatalkorút, de felnőttnek sem tekintheti őket, mert jogilag nem azok. Egyébként tényleg merev ez a határ, de valahol meg kellett szabni a felnőttkor határát. Nálunk ez 18 év, van, ahol ennél több. De valóban nem attól lesz felnőtt valaki, hogy átlépi a 18 éves életkort, mert ez csak egy jogi kategória. A felnőtt ott kezdődik, amikor valakiben tudatosul a felelősség érzése, az élet minden területén.

Senkit nem akarok megbántani, de nagyon könnyű kijelenteni 15,16,17 stb. évesen, hogy elegem van az otthoni életből, ha 18 leszek lelépek. Ezek még nagyonis gyermeteg gondolkodásra vallanak, hiszen bele sem gondolnak, hogy miből, hol, és hogyan fognak megélni.

2013. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem érdekelnek a jogaim, nem akarok piát venni vagy elköltözni. Csak az zavar, hogy sokan emiatt nem kezelnek emberként. Amúgy ez

z hülyeség, hogy 18 éves korára lesz valaki érett a szexhez. 16 éves korom óta nem vagyok szűz, a testem azóta nem változott.

2013. márc. 30. 17:26
 14/16 anonim ***** válasza:
86%
A testünk különben is az első menzesszel készül fel a nemi együttlétre...
2013. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
18 éves is csak max papíron felnőtt, érett ember. Igazából az a felnőtt ember , aki már önellátó, ergó magát eltudja látni abból a pénzből, amiért megdolgozik. De az, hogy hiába 18 éves és még mindig szüleinél lakik, és szülei tartsák el, az számomra nem felnőtt ember. Legyen az huszonéves is.
2013. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
18 évesen érettségizik az ember általában. Ha nem egyetemre megy hanem dolgozik csak akkor tud felnőtté válni úgymond, azaz elköltözni saját keresetből
2013. márc. 30. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!