Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! 17 éves létemre...

Anyukák! 17 éves létemre teljesen "egyedül" maradva mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék pár tanácsot kérni,hogy hogy maradjak "életben",amikor nagyon érzékeny,szinte gyermeki lelkem van,ragaszkodnék egy felnőtthöz(szülő mintára gondolok),de nincs rá lehetőség haláleset és krónikus betegség miatt.Hogy próbáljak meg "erővel" változtatni magamon,hogy megálljam a helyem az életben?:'(

Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2013. ápr. 7. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nagynéni, unokatesó, testvér valaki csak van a közelben?? Valaki bárki keres társaságot! Sajnálom hogy így alakult, de sajnos így alakult, és erősnek kell lenned!
2013. ápr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy olyan tanárod nincs, akivel szorosabb a kapcsolatod? Ha nincs rokon, akkor egy rendesebb tanár is sokat tud segíteni, példát mutatni, igazgatni az életben a tanácsaival.
2013. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy gyerekkori barátom. Anyukája még alsós korában meghalt, papája már nagyobb korában, de addig is beteg volt. Az én anyukám szinte az övé is volt.
2013. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg támogatást keresni. Egy tanár, nagynéni, nagybácsi, nagyszülők, barátok jó fej szülei... Korodbeliek is hátha melléd állnak. Sajnálom, hogy így alakult. :(
2013. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Istenem!:( részvétem!!

Először is ne ess kétségbe!A most következő időszak nagyon nehéz lesz a számodra,ezt te is érzed,gondolom.Ahogy írták már sokat,keress valakit,akiben megbízhatsz,aki szeret és nem ver át!Ez akármilyen formában hasznos dolog,tehát akár szerelem,akár barátság,akár csak egy jó tanár-diák kapcsolat.Ilyenkor bármilyen jó emberi kapcsolat segíthet egy kicsit..

Nagyon sajnállak!


17/L

2013. ápr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem! Először is erővel semmi nem fog úgy alakulni, ahogy kellene. Hidd el az élet előbb-utóbb kikovácsol, vedd büszkén a valládra a felelősséget. Ezt úgy teheted meg, ha már nem ellenkezel a helyzet ellen, hanem elfogadod. Sok Szerencsét!
2013. ápr. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
Nem kell melléd senki, magad erejéből kell erősnek lenned, ha nem megy akkor véged van. Észre sem fogod venni, de elég hamar felfogsz nőni a feladathoz, mert az ember úgy van kódolva, hogy túlélésért mindent megtesz. Ne izguljál a gyermeki lelked , átfog alakulni zord fagyos felnőtt emberéhez. Te csak azért akarsz most felnőttet, aki helyetted megfőz, kitakarítja a lakást, kimos, pénzt ad... stb. Ezeket mostantól te magad fogod csinálni, és el is mész szépen dolgozni, hogy legyen pénzed. Erősnek kell lenni, mert a mostani világ is erős. Csak előre tekintsél mindig, az a lényeg.
2013. ápr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem neki a szeretet is kell és nagyon hiányozni fog neki..! (én írtam már választ)
2013. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat!:) Amúgy azoknak is köszönöm,akik nem annyira kedves választ írtak,de legalább írtak.Megjegyzem,hogy pont az a baj,hogy nem vagyok olyan "önálló"(nem jókedvemből,hanem már belebetegdtem az előző családi tragédiákba) és "keményszívű,keménylelkű",mint az átlagos korombeliek.

Igen,pontosan a szeretet az,ami nagyon hiányzik.

2013. ápr. 8. 23:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, bár az enyémek élnek, de olyan szintű a kapcsolatunk, hogy akár halottak is lehetnének. Állami gondozott vagyok. Meg lehet szokni, bár nagyon nehéz. Arra figyelj, hogy bármi történjék is, vigyázz magadra, ne csinálj hülyeséget, óvatosan! Aki nem szembesül vele, el se hinné, mennyire veszélyes a világ, pláne egyedül lévő 17 éves lányoknak. Sajnos én nem egyszer tapasztaltam a saját bőrömön. Szintén 17L
2013. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!