Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 Éves vagyok terhes, de...

15 Éves vagyok terhes, de teljesen egyedül maradtam ki segíthetne nekem?

Figyelt kérdés
Mint mondtam 15 éves vagyok és terhes. Az apa szintén 16 de ő nem akar a gyermekről tudni, az én családom pedig maga a kaotikus káosz apám páréve meghalt és a bátyám, édesanyámmal, nagy szüleimmel nagybátyámmal élek együtt. Akik egész biztosra veszem: megölnek ha megtudják de elvetetni semmiképp sem akarom az én hibámból nem halhat meg a saját gyermekem. Kitől,kiktől milyen szervezetektől tudnék segítséget kérni?
2013. febr. 22. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
100%

Anyaotthonba tudsz menni, de szerintem gondold át először nagyon alaposan!

Sok sikert az élethez!

2013. febr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg jól gondold meg, hogy mit teszel, mert nagyon nem könnyű egyedül maradni egy gyerekkel. Főleg úgy, hogy még Te magad sem nőttél fel. Ha semmiképpen nem akarsz abortuszt, gondolkodhatnál az örökbeadáson is.
2013. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 anonim ***** válasza:
73%
Add örökbe. A szüleid úgyis megtudják. Milyen segítségre gondolsz? Felnevelni úgysem tudod. Még a gyámja se lehetnél sem te, sem az apa. Egyedül nem nevelhetnétek.
2013. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 A kérdező kommentje:
Egy gyereknek az anyja mellett a helye, én vállalom a felelősséget a gyermekemért hiszen egy kicsit nem csak megcsinálni kell, sajnos az életemben ezt gy személy nem képes belátni...
2013. febr. 22. 12:28
 5/111 anonim ***** válasza:
60%

Gondolkozz mar egy kicsit basszus!! Olyan kaotikus eletet akarsz a gyerekednek, mint amilyenben te elsz???? Neked jo volt apa nelkuk?? Mert a te gyerekednek sem lesz. Iskola, vegzettseg, munka es penz nelkuk fogtok kallodni a gyerekkel egesz eletetekben, mert a semmire szultel, tamogatas nelkul. Es megis mibol akarod felnevelni??? Legyen mar egy kis eszed, meg jozansagod. Egy gyerek nem csak anyagilag de lelkileg is megterhelo, es ezt te egyedul akarod vegigcsinalni 15 evesen??? Az ejszakai kelesek, a sok siras, a hasfajos idoszak, a fogzas, ez mind olyan dolog amely meg egy normalis felnott no/ferfi/csalad eletet is megneheziti, megprobaltatas ele allitja, ne akard egyeduk. Ha a gyerek erdekeit nezed, nem hagyod hogy megszulessen, ha nem akarod, hogy evek multan a fejedhez vagja, hogy minek szulted a nyomorba, a semmire.

Es lesz*rom az abortuszellenzoket, en se vagyok hive egyaltalan, de akkor azon gondolkozzatok el, hogy a ti 15 eves lanyotok jon haza terhesen a semmire. Vannak helyzetek, amikor muszaj megtenni. Es ez most olyan helyzet!

2013. febr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
50%

Egyetértek az 5-ös válaszolóval teljesen. Tényleg nagyon nehéz egy gyerekkel, és nem csak anyagilag. Mi a párommal 10 év nagyon jó kapcsolat után vállaltunk gyereket, és a születése után olyan válságba kerültünk érzelmileg, hogy 1 év kellett, mire helyreálltunk. Úgy, hogy anyagi gondjaink nem voltak. Gondolj bele, milyen borzasztó nehéz lesz neked, pénz és végzettség, és szerető társ nélkül, egy gyerekkel, aki csak rád számíthat....

Boldog lesz szerinted?

2013. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 anonim ***** válasza:
59%

És miből veszel neki ruhákat? Babakocsit, kiságyat, pelenkázót, cumit, cumisüveget, takarókat, lepedőket, textilpelenkákat, fürdetőkádat, törölközőket, orrszívót, gyógyszereket? Mivel fogod etetni, ha nem lesz tejed? Ugyanis a tápszer kb 15ezer ft egy hónapra. A pelenka 10ezer. Popsitörlő 5ezer. És ez még csak a kezdet.

Nincs munkátok, ha gyereked van, nem is lesz. Tudod mit fogsz kapni az államtól? Gyest ami 25ezer. Meg családit ami 13ezer. Ennyi. 40 ezer forint se. Nem beszélve arról, hogy külön kell költöznötök, tehát albérlet. Ami kb 50ezer havonta. Külön a rezsi is kb 50ezer, ha jót fogtok ki. És akkor még nem ettél, nem ittál. Hogy fogsz előteremteni a kezdéshez szükséges minimum 100ezer forintot, majd havonta kb 200ezer forintot, ha nem akarsz éhezni? Elmegy a barátod dolgozni? Mennyiért? Mert 0 tapasztalattal, 8 általánossal örüljön, ha az 50et majd megkeresi. Nincs több alvás, nincs több buli, nincs több szabadság. A szervezetektől pénzt ne várj, max adnak pár használt ruhát.

Boldogtalan gyereket akarsz? Hát hajrá. Ha annyira érettnek érzed magad, gondold át, hogy mi is a jó a gyerekednek.

Így is sokan éltek együtt, még egy gyereket is oda akarsz szülni? A családod nyakára?

Te úristen.

Persze, tartsd meg, nehogy örökbe add, hadd szenvedjen.

Aztán majd amikor éjjel sírsz, izzadtan, lehányva, a gyerek bőg, mert éhes, a pasid meg bulizik, vagy már el is hagyott, na akkor... akkor fogok eszedbe jutni.

2013. febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 anonim ***** válasza:
100%
Ha felelősséget akarsz vállalni, akkor első lépésként a családodnak kell megmondanod, hogy mi a helyzet. Kaotikus családba gyereket vállalni? Biztos vagy te ebben, ráadásul 15 évesen?
2013. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 A kérdező kommentje:
Hm hogy elmondjam ha változtathatnék hogy apa nélkül vagy apával nöljek fel nem sokat kellene gondolkoznom azon h NÉLKÜLE. Ő az én gyermekem és nem fog meghalni azért mert túl korán jött. És azt hiszem több pofont kaptam már az élettől mint bármely felnőtt... De nem sajnáltatni akarom magam hanem segítséget kérni h a gyermekem ha kel egyedül de a legjobbakat tudjam nyújtani
2013. febr. 22. 12:52
 10/111 anonim ***** válasza:
51%
A nagy élettapasztalat! Hehe! Biztos olyan rohadt érett vagy. Azért estél teherbe, mi?
2013. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!