Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most már tényleg nagy baj...

Most már tényleg nagy baj van! Anyu egyedül neveli a két tesóm. Az egyik annyit segít amennyit csak tud mert már dolgozik, a másik viszont anyagilag teljesen leépíti. Mit lehetne tenni az öcsémmel hogy észbe kapjon?

Figyelt kérdés
Esténként legalább 1 teljes órát folyatja a vizet fürdés címszó alatt. Hiába szól neki az ember szépen, nem használ. Már kikapcsolták a gázt, így meleg víz sincs mert anyu nem bírja fizetni. Az öcsém csak márkás ruhákban képes járni, és ezt anyu nem bírja. Hétvégén leülnénk beszélni, de tudom hogy hasztalan, mert kamasz, és azt hiszi ő a világ közepe. Mégis hogy győzzem meg anyut is, hogy ne adjon neki pénzt minden kérésre? Nem tudja nevelni,mert fél hogy az öcsém akkor inkább hogy ne legyen otthon csavarogni fog. Ezért ad meg neki mindent.
2009. dec. 11. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
2009. dec. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem. Én apukámmal élek gyerekkorom óta, anyuhoz kéthetente szoktam menni hétvégén. És most nem mehettem, emiatt. És már elegem van hogy az öcsém ennyire kihasználja anyut. Mi egyébként ikrek vagyunk.
2009. dec. 11. 09:43
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Apátok? Csak veled törődik, a többi gyerek nem számít neki?
2009. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Apu engem fog keményebben, anyu meg az öcsémet "próbálja". De nem sok sikerrel sajnos.
2009. dec. 12. 16:51
 5/10 anonim ***** válasza:
hány éves az öcséd? ha 15-16, akkor már meg kellene értenie, de egy 13 évesnél ez sokkal nekezebb
2009. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Be kell keményíteni anyudnak mert a fejére nő és az öcsédnek sem lesz jó ha ezt a stilust éli .

Határokat,kereteket kell szabni és következetesen betartatni

2009. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha órákat fürdik, arra van egy igen egyszerű módszer, el kell zárni a meleg vizes csapot, ha megelégeltétek! Nálunk pl bojler van, azt is ellehet zárni, unokahugoméknál ha valahol máshol megnyitom a meleg csapot (társasház), akkor a fürdő emberkére hideg víz folyik... pár hideg-meleg váltás neki, és garantáltan időben abba hagyja a fürdést :)

Márkás ruhákkal nem tudsz mit tenni. Nem tartom helyesnek, hogy így szét szakítottak titeket annak ellenére hogy ikrek vagytok, de biztos a szüleitek így látták helyesnek. Mond el neki, hogy ne vegyen neki minden héten új ruhát, esetleg adjon neki 1000 vagy 2000 Ft-ot hetente ruhára, ha ebből összetud magának 1-2 hónap alatt spórolni márkás cuccra elég pénzt, akkor megveheti magának!

Azért remélem tényleg komoly és valós a probléma, nem csak az a baj, hogy téged sokkal keményebben fognak ennél! :)

2009. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem az édesanyáddal kéne beszélned, hanem az öcséddel. Ne durván, hanem észérvekkel győzd meg lehetőleg arról, hogy nemcsak az anyukátoknak árt ezzel, hanem magának is!
2009. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos mindaddig, amig anyukád előbb vesz meg egy márkás cuccot a tesódnak, mint hogy egy számlát kifizessen, sajnos hiába minden. Azt hiszi szegény, hogy megvásárolhatja a fia szeretetét... :( Pedig nem, pont az a baj, hogy az öcséd egy picit sem tiszteli anyukádat, és később, ha jön egy lökete, úgyis azt fog csinálni, amit csak akar (akár csavarogni is). Egy márkás póló nem fogja viszatartani, ugyanis egy cseppnyi hála sincs benne.

Lehet, hogy átmenetileg apukádnak magához kellene vennie az öcsédet is. Így anyukád is össze tudná szedni magát anyagilag (azért ahol már kikapcsolják a gázt, elég nagy a baj, és még nagyobb is lehet. Próbálj apukáddal is beszélni,mert ha ez így folytatódik, még az utcára is kerülhet anyukád és az öcséd)

Az öcsédet meg apukád kicsit gatyába rázná.

Egyébként Te nagyon felelősségteljes emberkének tűnsz, nem is értem, miért téged kell szigorúbban fogni? Vagy ha apukád nevelésének a hatása, akkor pláne hogy ideje lenne kezelésbe vennie az öcsédet.

2009. dec. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Beszéld meg anyuddal, hogy játszátok el az öcséd előtt, hogy tényleg de nagyon szegények vagytok, had érezze, hogy K/RVÁRA szegény (bocs a kifejezésért) rá fög jönni, hogy mit tett és nem fogja többé. Az a baj, hogy az öcsédet még soha nem fegyítették meg :/ Meg kell tanulnia a leckét! Az én anyukám és apukám Erdélyből jöttek, és nagyon szegények voltak. De találtak jó munkát és egy közepes szintű fizetést tudtak csinálni belőle :) Az a lényeg, hogy öcsédnek meg kell értetni, hogy mi is éppen a szitu! :)
2009. dec. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!