Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok erről? Hogyan...

Mit gondoltok erről? Hogyan kezelnétek a helyzetet?

Figyelt kérdés
Ugyanabba a gimnáziumba jelentkeztünk a barátaimmal, és külön kértük, hogy egy osztályba kerüljünk. Most kaptuk meg a felvételis leveleket, és az a helyzet, hogy a társaságból 3 ember az egyik osztályban van, a többi 5 pedig a másik osztályban, köztük a legjobb barátnőm is. Az új osztálytársaimat még nem ismerem, és a baráti körből a két emberrel, akivel oszt.társak vagyunk inkább csak haveri a kapcsolat. Elég rosszul érzem magam, mert nem kerültem egy osztályba a legjobb barátnőmmel, és azért is, mert ő a társaság nagyobbik részével van. Nekik tök jó, együtt lesznek minden órán, én meg mehetek hozzájuk szünetekben. Emiatt nyilván nem szakad meg 8 évnyi barátság, de nagyon rosszul érint, hogy így alakult. Mit kéne tennem? Hogyan fogadjam el?

2013. máj. 1. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Édes jó istenem... ha általánosban a barátaimmal választottam volna egy sulit akkor most nem a Pitagorasz-tétel helyett műszaki rajzok felett görnyednék.

Komolyan az a fontos, hogy a barátnőiddel légy? Hol marad a jövőkép, az elgondolás arról, hogy ki vagy mi akarsz lenni az életben??

2013. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok...

*...akkor most a Pitagorasz-tétel helyett...

2013. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az élet ilyen, új iskola, új barátok. Ez így van rendjén.
2013. máj. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A jövőről alkotott képem megvan, elsősorban nem a barátaim miatt jelentkeztem ebbe az iskolába. És mindannyian ide fogunk járni, csak másik osztályba.
2013. máj. 1. 21:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Félévkor átkérheted magad oda, de ahhoz kéne valami indok. Különbözik valamiben a két osztály?
2013. máj. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csak néhány osztálytársamat, de a tanáraimat is vittem volna középsuliba, majd rájöttem kb egy év múlva, h még a jónál is vannak jobbak és akkor már nem cseréltem volna le az akkori tanárokat a régiekre, de szép emlék maradt. A barátnőkkel is így lettem, A régi maradt otthoninak, azaz taliztunk jöttünk mentünk, de a sulis barátságok mások voltak és örültem utólag, hogy újakkal barátkoztam. Hidd el most szörnyű, én tudom mit érzel, én is voltam így, de legyél nyitott és szerezz új barátokat, lehet egy két év és Te is hálás leszel a sorsnak, h így alakult. :)

Élvezd ki ezeket az éveket is, hidd el csodás az életem most is, de azok is szép idők ám, csak amikor benne vagy, nem tűnik annak. :)


Üdv: egy 11 hós kislány anyukája. :)

2013. máj. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

mindjárt megsajnállak:DD

csak a legjobb barátnőm jelentkezett abba a suliba,amibe én,de nem egy osztályba kerültünk.Ez nem olyan,hogy " külön kértük, hogy egy osztályba kerüljünk"..nem így megy.

2013. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kerültek be a felvételi rangsor alapján,ennyi.

Nekem csak a legjobb barátnőm jött velem egy suliba,én A-s lettem,ő B-s.Szeptemberben egy csomó új gyerekkel voltam összezárva,zéró baráttal.Valahogy csak túléltem,te is túl fogod(főleg,hogy neked lesz ott két haverod is)

De ha annyira zavar,akkor kérd át magad abba a másik osztályba.

2013. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérd át magad.

Egyébként, hacsak valamelyikőtök nem protekciós, akkor ez a "külön kértük, hogy egy osztályba kerüljünk", tényleg nem működik. Főleg nem 8 embernél. Nem is tudom, hogy gondoltátok, hogy majd ti majd fél osztály összetételét meghatározzátok...

2013. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is eredetileg úgy terveztem nem is olyan rég h a két legeslegjobb barátnőmmel esetleg egy suliba mennénk és ég egy osztályba is járhatnánk.De 1. Oda nagyon nehéz bejutni (pécsi Janus). 2. Azóta már én sem oda akarok menni hanem máshova. 3. Mind a hárman mást akarunk. Én nyelvi tagozatot egy barátnőm dráma tagozatot a másik barátnőm meg egyrészt ne is tudja. Barátkozás.
2013. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!