Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, leginkább 13 évesek!...

Kamaszok, leginkább 13 évesek! Ti is egész nyáron a következő évre fogtok készülni?

Figyelt kérdés

14 éves leszek, nyolcadik osztályos. Eléggé izgulok a felvételi miatt, szeretnék jól teljesíteni, ezért elhatároztam, minden nap (az idei tanév végétől számítva) meg fogok csinálni egy matek illetve magyar felvételi feladatsort. Továbbá nyelveket fogok tanulni, gyakorlok a következő évre. Természetesen ezek mellett sokat fogok olvasni, írni (imádok regényeket írni), a hobbimra koncentrálni de nem tervezek többet.


Van olyan, aki szintén ezt/ehhez hasonlóan fogja kihasználni a nyári szabadidőt? Mit gondoltok erről? Valóban túlterhelném magam? Szerintem nem, mert nekem élvezetes a nyelvtanulás, persze csak akkor, ha nincs rám erőltetve, hanem én magam tanulhatom olyan tempóba és részletességgel, ami nekem megfelelő.


Szülők is válaszolhatnak a 13-14 éves gyerekeikkel kapcsolatban, hogy ők mit terveznek a nyárra. Ti hogy látjátok, anyukák/apukák: nyáron érdemes tanulni a következő évre, vagy az inkább CSAK a kikapcsolódásra, pihenésre való?


Várom a válaszokat: 13/L :)



2013. jún. 7. 15:37
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Én egy percet nem fogok tanulniXD

amúgy elismerésem hogy ilyen szorgalmas vagy!:)

2013. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Ha nem tanulsz és be se jársz előkészítőre akkor is meglehet 60 pontra csinálni legalább.



Suliba meg lesz előkészítős óra. Úgy gondolom, hogy az bőven elég.


Mikor annak idején a többiek írták a felvételit utána matek is meg magyaron is. 80 valahány pontom lett /Én nem felvételiztem/ és én nem voltam/vagyok valami okos.

Nálunk úgy neveltek /ha lehet rá mondani/, hogy a 4-5ösökből lesz valaki. Azokat pátyolgatták. Én olyan 3,4-3,9 voltam áltisiben mindig. /2 esem sosem volt/ De mindig azt hallottam, hogy belőlem nem lesz semmi meg, hogy úgy megfogok majd középsuliba bukni. Megjegyzem nem buktam, jövőre a szakmám is meglesz. De volt egy barátnőm aki 4,5 volt utolsó évben. Ugyanabban a suliba /csak más szak/ úgy meg bukott.


Tehát a nyarat élvezd ki. Szeptemberbe ha elkezdesz tanulni az bőven elég.

18l

2013. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
szintén 13 éves lány vagyok, szeptemberben kezdem a nyolcadikat.. de egyáltalán nem izgulok, hiszen tudom hogy sikerülni fog mert bele fogok adni mindent amit csak lehet. nem kell azt túlparázni. nyáron egyébként én sem kerültem még soha tankönyv közelébe, sőt, gyakran megesik suliidőben, hogy csak az iskolában veszek elő könyvet :) mégis úgy gondolom, nem állok rosszul. tény, hogy nem voltam kitűnő csak negyedikig, de pont megfelel nekem, most év végén 8 négyesem volt, többi ötös. na most az már más tészta, hogy mások hogyan vélekednek erről, de azt hiszem, vagyok olyan magabiztos és erős, hogy a matek 3-as tz-k mellett valami plusszal javítsak, így év végén lehetek 4-es, talán 5-ös is.
2013. júl. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

13 éves lány vagyok, nyolcadikos leszek. 5-ös voltam mindenből, az angol nyelvvizsgámat (középfokú) is április-májusban szeretném letenni. Soha életemben nem nyúltam tankönyvhöz a nyáron. Idén sem tervezem máshogy. Úgy vagyok vele, hogy a nyár nekünk van, nem fogok tanulni, sem gyakorolni, se semmit aminek köze van az agyam használatához:DD Nyáron filmek, strand, nyaralás, haverok, és minden ami jó:) Az angol tanulás is annyi, hogy a nagybátyám amerikai és vele nagyon sokat beszéltünk, ezek segítségével tanultam meg angolul...

A felvételire meg majd úgyis tanulok szeptembertől, a nyár nem erre való!

2013. aug. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!