Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, leginkább 13 évesek!...

Kamaszok, leginkább 13 évesek! Ti is egész nyáron a következő évre fogtok készülni?

Figyelt kérdés

14 éves leszek, nyolcadik osztályos. Eléggé izgulok a felvételi miatt, szeretnék jól teljesíteni, ezért elhatároztam, minden nap (az idei tanév végétől számítva) meg fogok csinálni egy matek illetve magyar felvételi feladatsort. Továbbá nyelveket fogok tanulni, gyakorlok a következő évre. Természetesen ezek mellett sokat fogok olvasni, írni (imádok regényeket írni), a hobbimra koncentrálni de nem tervezek többet.


Van olyan, aki szintén ezt/ehhez hasonlóan fogja kihasználni a nyári szabadidőt? Mit gondoltok erről? Valóban túlterhelném magam? Szerintem nem, mert nekem élvezetes a nyelvtanulás, persze csak akkor, ha nincs rám erőltetve, hanem én magam tanulhatom olyan tempóba és részletességgel, ami nekem megfelelő.


Szülők is válaszolhatnak a 13-14 éves gyerekeikkel kapcsolatban, hogy ők mit terveznek a nyárra. Ti hogy látjátok, anyukák/apukák: nyáron érdemes tanulni a következő évre, vagy az inkább CSAK a kikapcsolódásra, pihenésre való?


Várom a válaszokat: 13/L :)



2013. jún. 7. 15:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Baromság.
2013. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Szia. 13 éves vagyok és én nekem is hasonló lesz. Fogok készülni a felvételire és én is fogok nyelve(eke)t tanulni de azért nem viszem túlzásba. A szüleim pedig egyáltalán nem is tudják ezt.
2013. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég...

Én akkor sem tanultam volna nyáron, ha fizettek volna érte :D

Túlreagálod ezt a dolgot. Most nagy dolognak tűnik, de hidd el, hogy nem az. Én semmit sem csináltam, csak központi előtt elmnéztem nlgyán előkészítőre, meg ahová kellett valamit tanulni, átismételtem az anyagot pár nappal előtte, és ennyi, felvettek, pedig nem vagyok zseni.

13 évesen az okozta a legnagyobb fejtörést nyári szünetben, hogy melyik filmet nézzem meg :D Ereszd el magad. Pár év múlva úgyse lesz ennyi szüneted.


Egy veterán 18/l

2013. jún. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

*elnéztem

*néhány

2013. jún. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, túlizguljátok, én is tartottam a középsulitól, aztán egy nagy semmi, utolós év előtt soha ki se nyitottam egyetlen könyvet se, mégis 4-es voltam szinte mindenből. A középiskolával csak ijesztgetnek általánosban :D

Kicsit készülj, ha úgy érzed, de ne ebből álljon a nyarad, élvezd ki hogy fiatal és szabad vagy. :D Strandolj, aludj, bicózz, stb stb akármi amit szeretsz.


Én ennyi idősen az egész nyaramat alvással meg strandolással töltöttem, meg elolvastam 1-2-t a kötelezők közül (amiket azóta se kért számon senki).. Aztán most az eltére készülök, 90% hogy felvesznek, szóval nem hiszem hogy nagyon elzüllöttem volna :D (na jó, eléggé elzüllöttem, de ez nem ott kezdődött hogy 13 évesen nem tanultam egész nyáron :D )

Nem kell ezt túlparázni :D

2013. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Azért ennyire ne hajtsd túl magad!:)

Én a nyáron semmi iskolával kapcsolatos dolgot nem fogok csinálni...A kötelezőt se fogom kiolvasni.(imádok olvasni de a kötelező az valami ritka rossz..)Ki kell pihennem az idei évet,mert ezt a sok tanulást én már nem bírom...Így is sz.r lett a bizim..

13/L

2013. jún. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Én csak a nyár legvégén akarok egy kicsit magán angolozni. Nagyon jó vagyok angolból angol tagozatra akarok menni. én is nyolcadikos leszek. Az első félévet kitűnőre akarom. Izgulok a felvételi miatt de nem karom a nyaram elrontani. Kötelezőt idén szerencsére nem kaptunk. Szeretek olvasni de a kötelező olvasmányok közül nem volt olyan ami valaha is tetszett volna. 13/L
2013. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Én semmit nem készültem a felvételire, csak bementem, és megírtam. Mondjuk nyolcosztályosba nem is kellett nagyon jó eredmény, mert onnan csak akkor rúgtak volna ki, ha megbukok. A matek max lett, a magyar kicsit kevesebb.
2013. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

En nyaron egyaltalan nem foglalkoztam az iskolaval, pedig egy csomoszor igergettem magamnak hogy na majd most fogok gyakorolni stb. de aztan sosem sikerult ravennem magam...


A felveteli meg szerintem igen is nagy szam, legalabbis nekem nagyon nehez volt, meg magyarbol is, pedig az osztalyomban a legjobbak kozott voltam. Hat sulibol csak kettobe vettek be, es egyiknel sem voltam benne az elso haromban sem. :/

Nagyban fugg attol, hogy fog sikerulni, hogy milyen tanulo vagy es hogy a sulid milyen eros.. Ahova en jartam ott eleve le voltunk maradva a tananyaggal, mert szinte senki sem tanult, korrepetalasra jartam hogy elorehaladhassak a felvetelire, de mikor elokeszitore mentem belole meg ott is tobb mint a fele teljesen kinai volt szamomra, semmit sem ertettem.


Mindenkepp jot tesz ha gyakorolsz es keszulsz, legalabb oda mehetsz ahova akarsz, elsonek valasztanak be... :)

2013. jún. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
szia,szerintem a nyáriszünet pihenésre való,élvezd ki,hogy végre van időd mindenre, azt csinálhatod amit akarsz amikor akarod:D persze fontos a suli meg király,hogy fontosnak tartod a tanulást,az is,de lazíts szerintem,ne görcsölj,még gyerek vagy! Élvezd ki a gyerekkorodat!:)
2013. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!