Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, leginkább 13 évesek!...

Kamaszok, leginkább 13 évesek! Ti is egész nyáron a következő évre fogtok készülni?

Figyelt kérdés

14 éves leszek, nyolcadik osztályos. Eléggé izgulok a felvételi miatt, szeretnék jól teljesíteni, ezért elhatároztam, minden nap (az idei tanév végétől számítva) meg fogok csinálni egy matek illetve magyar felvételi feladatsort. Továbbá nyelveket fogok tanulni, gyakorlok a következő évre. Természetesen ezek mellett sokat fogok olvasni, írni (imádok regényeket írni), a hobbimra koncentrálni de nem tervezek többet.


Van olyan, aki szintén ezt/ehhez hasonlóan fogja kihasználni a nyári szabadidőt? Mit gondoltok erről? Valóban túlterhelném magam? Szerintem nem, mert nekem élvezetes a nyelvtanulás, persze csak akkor, ha nincs rám erőltetve, hanem én magam tanulhatom olyan tempóba és részletességgel, ami nekem megfelelő.


Szülők is válaszolhatnak a 13-14 éves gyerekeikkel kapcsolatban, hogy ők mit terveznek a nyárra. Ti hogy látjátok, anyukák/apukák: nyáron érdemes tanulni a következő évre, vagy az inkább CSAK a kikapcsolódásra, pihenésre való?


Várom a válaszokat: 13/L :)



2013. jún. 7. 15:37
1 2 3 4
 11/34 Kameko-san ***** válasza:
89%

Én elkezdek angol tanárhoz járni (mert elég gyér az angol tanítás a sulinkban), csinálok pár felvételi lapot (én nem minden napra gondoltam, csak bele akarok kicsit rázódni) és elolvasom a kötelezőt. Én ennyivel lerendezem az iskolás dolgokat. Ezen kívül még olvasok, írok, zenét hallgatok, gépezek, görkorizok, találkozok pár barátommal és gépezek. Meg ha összejön nyaralok is.

Szerintem nem hajtod túl magad, s én is izgulok a felvételi miatt. :)


13/L

2013. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
25%

Szia!Én most voltam/vagyok nyolcadikos.A felvételire nem árt elkezdeni készülni,az előző évek feladatsorai fent vannak a neten,ha csak heti 2-3 magyart-matekot megcsinálsz már tök jó,legalább lesz fogalmad arról,hogy egyáltalán miről van szó,de szerintem semmiképp ne erőltesd,ha van kedved csinálj meg egyet,abból baj nem lehet,de én speciel nem szeretek tervezni,mert azt kötelességnek érzem,a nyár meg pont arról szól,hogy szabadok legyünk,kiszabaduljunk a mókuskerékből (nekem ez az év az volt.)Amikor úgy érzed van kedved hozzá,csinálj meg egyet,45 perc az egész.A nyelvtanulás szintén szuper,de ha nekem nem kell iskolára tanuljak,akkor inkább angol filmeket nézek (felirattal) vagy angol újságot olvasok (Szalai Nórinak van egy jó angol újságja,havonta jelenik meg,képekkel,cikkekkel,kis gyakorlással) ezekből sokat lehet fejlődni,de mégis laza.

Sok sikert a tanuláshoz,és a felvételihez!

2013. jún. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
ne készülj ennyit a felvételire! hidd el, ott lesz rosszabb, ha ennyire ráfeszülsz, teljesen ledönt majd, amikor magad elé kapod a lapot. én speciel nem tanultam semmit rá, csak amit az iskolában plusznak kaptunk, simán felvettek, pedig nem vagyok kiemelkedően jó tanulő, sőt, inkább hátul vagyok, bár nívós gimiben. ha nyelvet akarsz tanulni, az jó, én is fogok nyáron, mert megyek majd nyelvvizsgára. de ne készülj ennyire a felvételire. nem érettségi. persze, nem lehet félvállról venni, de ez 13-14 évesek számára van összerakva, senki se halt még bele.
2013. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem jártam felvételi előkészítőre, nem készültem rá semmit, nem töltöttem ki egyetlen tesztet sem, annyi volt z egész, hogy aznap reggel belenéztem az előző évi feladatsorba, hogy legalább lássak ilyet. 80 pontos lett. Szerintem hülyeség az egész nyaradat rááldozni ilyenre...
2013. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni akkor érdemes nyáron, ha pótvizsgázol. Vagy ha magadat képezed. Például én szeretném elsajátítani egy kicsit photoshopot. Más nyelvek nem érdekelnek különösebben, de elismerem később még hasznosak lehetnek az életben. A felvételire pedig ne készülj nyáron szerintem. Lesz bőven elég időd még. Iskola választásnál nem éri meg elit középiskolákba jelentkezni, ha második, harmadik év végén a kettesért küzdesz majd. De nyíltnapokkal remekül megúszhatod a témazárókat. A végére pedig egy jó tanács, ne vigyél koffeint magaddal az írásbelire, szőlőcukor meg a rágó a nyerő kombó.


16/F 9.-es

2013. jún. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
hát én végig nem tanulom a nyarat, pihenni is kell vmikor
2013. jún. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdek franciául tanulni,mert angolul már tudok,de ennél semmi több. Esetleg elolvasom a kötelezőt.
2013. jún. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
78%

Hát te tudod, de én a helyedben tudod mit csinálnék?

-bicikliznék

-otthon lopnám a napot (net, tv, zene hallgatás)

-OK, néha olvasnnék, de inkább csak újságot

-strandra, fürdőbe mennék családdal (esetleg ha van barátnővel)

-nagymamámnál is lopnám, a napot :D

-ha tehetitek és mentek nyralani, akkor menj te is, de egy könyvet ne vigyél magaddal!


Én ennyit szoktam csinlálni körülbelül.

2013. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
100%

nagyon aranyos vagy, hogy így izgulsz, törekszel. csak hogy:

most azt írod itt hogy az egész nyarat végig tanulod... hidd el... nem így lesz... én is voltam így mert féltem a kövi évtől... de nem az lett hogy folyamatosan bújtam a könyveket. én is imádok regényt írni, és olvasni! így a nyelvtan (átlag: 4,7) és az irodalom (átlag: 5,0) tanulás kilőve ;D (főleg hogy anyum tanár) nos az angol... azt viszont többször vettem elő (átlag: 4,5 vagy 4,6) bár az a jó hogy a bátyám tud angolul így eltöltünk pár órát úgy hogy csak angolul beszélgetünk egymással.

nekünk június 14-ig van suli... a júniust nyári munkával töltöm. a júliust táborokkal és az augusztust a családi nyaralással.

persze mikor nem vagyok a táborban vagy a melóhelyen, előveszem a tanulni valót.

nyugodtan kikapcsolódhatsz! persze tanulj is!

2013. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Atyaisten :D

Szerintem én a 8. előtti nyáron szartam le legjobban az iskolát, bár igazából egyetlen egy nyáron se volt olyan, hogy akár csak rá néztem volna iskola könyvre/füzetre.

Ez lesz az utolsó éved, csak lazíts, pihenj.Aztán suliban úgyis nagy lesz a hajrá.

Én a felvételi előtti utolsó 2 napban kezdtem el készülni, előkészítőkre sem jártam be suliba (pedig voltak egész évben), mégis másodikként vettek fel (igaz holtversenyben, bocsánat!) a megye legtöbb pontot kívánó középiskolájába.

2013. jún. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!