Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért érzem úgy, hogy hiányzik...

Miért érzem úgy, hogy hiányzik az intelligencia a mai fiatalokból?

Figyelt kérdés
Szóval 16 éves lány vagyok. Nem cigizek, nem drogozok, nem iszok /még berúgva se voltam és valahogy nem is hiányzik az életemből, hogy hányjak egy napig/. Zongorázok és hallgatok komolyzenét. Nem szeretek tanulni, de megértem, hogy muszáj és tanulok is. Szeretek beszélgetni, de nem mindig olyan témáról, hogy éppen " Pistike tegnap kivel volt" meg "jajjj megint egy pattanás van a homlokomon", hanem komolyabb témákról is. Nem mondom, hogy szent vagyok és nem csinálok sose "hülyeséget". Volt már barátom és elég sok mindenkivel vagyok jóba, vannak barátnőim, szeretek a városban lógni, életvidám vagyok. De valahogy az intelligencia kiveszett a mai fiatalokból ezt csak én hiányolom?
2013. jún. 9. 09:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Minden 16 éves úgy érzi, hogy más és különb mint az összes többi kortársai. Melyik mi miatt, de az összes. Majd kinövöd.


Fogják itt majd írogatni, hogy igen, bezzeg a mi időnkben, meg stb. De ez mindig is így volt és így is lesz. A csak kicsivel idősebbek is örökké azzal jönnek/jöttek, hogy bezzeg az ő idejükben, az egyidősek meg mindig megvannak/voltak győződve arról, hogy ők MÁSOK.

2013. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
22%
Ne általánosíts,vannak akiből kiveszett van akiből nem.Én is kivétel vagyok!:D
2013. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Én is 16 vagyok,lány. Nem tudom,errefelé vannak emberek akikkel lehet beszélgetni komolyabban is és vannak azok az emberek akikkel halálra röhögöd magad a hülyeségein:) Szerintem ez mindig is így volt. Én már csináltam pár dolgot,nem tagadom (nem is dicsekszek vele) de nem érzem magam kevésbé intelligensnek nálad..már ne is haragudj,de nem attól leszel intelligens ,hogy komoly zenét hallgatsz és zongorázol. Én meg táncolok és hip-hopot meg rappet hallgatok,akkor egy alpári paraszt lennék,vagy mi?:)


Engem lekötnek a komolyabb témák is meg az is,hogy ki kivel kavart,mert érdekelnek az aktuális pletykák :D


És ne haragudj meg,nem tudom,hogy te milyen vagy,de nekem már herótom van az olyan emberekből mint amilyennek magadat állítottad be. Itt is vannak ilyenek akik nagyon érettnek érzik magukat és forgatják a szemüket arra ha valaki hülyéskedik,mert "hogy úristen ,de komolytalanok".

Amúgy meg szinte minden emberrel lehet komolyan beszélgetni,de nem mindenki szeret megnyílni minden egyes ember előtt (micsoda megfogalmazás) és így inkább hülyéskednek,mint az élet nagy dolgairól beszélgessenek egy 'idegen'emberrel.

2013. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én csak leírtam egy általános jellemzést magamról, hogy ne jöjjön senki se azzal, hogy te meg ugyan milyen vagy. Nem ettől tartom magam intelligensnek.
2013. jún. 9. 09:32
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Az 1.- nek és a 3.- nak nagyon igaza van! :)

Szerintem az semmit nem jelent, hogy komolyzenét hallgatsz. Mindenkinek más jön be.... a mi osztályunkban is vannak olyanok, akikre azt mondják, hogy milyen komolytalanok. De csak azért mondják ezt, mert azt lehet hallani, ha hangosan nevetnek meg hülyéskednek, de ha normálisan beszélnek, akkor azt már nem ordítják világá :) pedig ők is nagyon értelmesek, de szerintem 16 évesen nem kell olyanak lenned, mint egy 50- 60 éves ;) viszont van egy másik lány, aki jó tanuló és azt mondják rá a tanárok, hogy értelmes, pedig hallanád, hogy mikről beszélnek?! Egyzerűen az már undorító!

Szóval szerintem ilyen felszínes barátságok/ ismeretségek alapján nem is tudod rendesen megítélni az embereket, hiszen a komolyabb dolgokat nem monod el minden második embernek......

2013. jún. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
13%
Nap-mint-nap megy a facebookon való kockulás, és ez nagyon sokat elvesz szerintem az "intelligenciából". Nem arról van szó, hogy messzebb lakó ismerőseiddel tartod ott a kapcsolatot, mert az tök jó. De amikor azokkal az emberekkel "chatelsz" akikkel mindennap találkozol a suliban, órákon keresztül, és hülyeségeket rakosgatsz ki a faladra, na az a gáz. És a legtöbb kortársam ezeket csinálja. (én is felmegyek napi szinten, de nem töltök el ott órákat...)
2013. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem, hogy miért kell szélsőségekben gondolkodni. 17éves vagyok, 6fülbevalóval, 2piercinggel. Füveztem, ittam, cigiztem (egyik sem rendszeres szerepőle az életemnek... cigizni nagyon ritkán cigiztem, a fű az csak egyszeri dolog volt...alkohol meg... talán 1-2havonta). Vannak barátaim, szoktam kiállításokra járni, moziba, sétálni, koncertekre. Hülyeségekről és komolyabb témákról egyaránt szeretek beszélgetni. Imádok rajzolni, festeni, alkotni. Szaabdidőmben nyelveket is tanulok és a sulit sem hanyagolom el (ha muszáj még tanulok is). A hajam festett, szeretek sminkelni, öltözködni (nem tucatlányosan... hanem próbálok geyedi stílust kialakítani). Szeretem a komolyzenét és a metált.

Nem vagyok én sem egy szent, és nem próbálom meg magamat mások fölé helyezni. Az utolsó kérdésedre pedig válaszolva: Nem, nem veszett ki az intelligencia, csak esetleg rossz körökben mozogsz, vagy hamar megítélsz embereket anélkül, hogy jobban megismernéd őket.

2013. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a normális választ :) és nem hiszem, hogy egy év után hamar lenne megítélni embereket...
2013. jún. 9. 11:26
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

jah, az én időmben is voltak ilyen kocsmafilozófusok. :) Nagyon intelligensek voltak és megváltották a világot és 16 évesen már csak egyetmistákkal találkoztak, mert a saját korosztályuk nem volt elég intelligens nekik... aztán ezekből lettek a bölcsészek és továbbra is nagyon intelligensek.

Én halál jókat röhögtem ratjuk, ha néha mégis bekerültem egy bölcselkedő estjükre, (ahol "ninőségi" bor volt az asztalon, szigorúan kancsóban és sokszor komoly zene szólt vagy valami underground, de semmiképp sem modern szenny), és meghallgattam, hogy váltják meg a világot, hogy intelligensebb legyen. :D

Te is egy típus vagy kiscsillag. Mindig volt, mindig van, mindig lesz. :)

2013. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a környezet, érdekes, nálunk sosem volt kivetve a közösségből az, aki komolyzenét hallgat vagy ne adj' Isten még valamilyen hangszeren is játszik :O Sőt... inkább elismerjük és támogatjuk. Ingerszegény a környezeted, ahol az a mérvadó, hogy ki mennyire rúgott be. Meg persze természetes, hogy mindig van valaki, aki másabbnak érzi magát az átlagtól.

De az intelligencia nem feltétlenül itt kezdődik.

2013. jún. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!