Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mitcsináljak a 14 éves húgomma...

Mitcsináljak a 14 éves húgommal ha depressziós és vagdossa magát meg folyton az alkoholba menekül? (többi lennt)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem őt és nagyon rossz így látni.Egyedül én tudok arról,hogy iszik meg vagdossa magát mert csak bennem bízik.sírva könyörgött,hogy ne mondjam el senkinek.:/ Azóta ilyen mióta anyánknak új barátja van és azóta anyánk leszar minket.Próbálok beszélni erről anyámmal,hogy többet kellene velünk foglalkoznia,de nem érdekli.már én is annyira kivagyok a húgom miatt már sírva alszom el miatta,hogy így kell látnom.Régebben olyan boldog volt.Most meg...:/
2013. jún. 30. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Ez sokat számít a válaszomban...

2013. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
próbálj vele beszélni.. nem tudom hány éves vagy, de ha elmúltál 18 és van úgy pénzed vagy tudsz kölcsön kérni valakitől vidd el őt egy pszichológushoz, és tudatosítsd benne hogy nem azért kell oda mennie mert buta vagy degenerált, hanem mert segítségre van szüksége...
2013. jún. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű hogy anyukátok nem foglalkozik vele az új párja miatt és ezért került ilyen állapotba. Ez még nem vészes, én húgomnál durvább dolog miatt borult ki a bili.

Vagy győzd meg anyukádat hogy foglalkozzon veletek többet, vagy te vedd át anyukád helyét. A húgodnak főleg ebbe a korba törődésre van szüksége és nem csodálom hogy ideáig fajultak a dolgok.

Én mindenképp valahogy meggyőzném anyámat hogy foglalkozzon vele többet ha ilyen helyzetbe lennék. Elhiszem hogy a húgod megkért hogy erről ne beszélj senkinek, de lehet hogy ez lenne a kulcs arra hogy anyukád észhez térjen és jobban figyeljen a húgodra, de könnyen lehet hogy csak leszúrja és ugyanúgy nem foglalkozik vele, szóval ez gázos dolog, de valamit ki kell találnotok.

Még amit javaslok hogy próbálj valami elfoglaltságot keríteni a húgodnak amivel leköti magát és abbahagyja az italozást meg a vagdosást, mert mindkettő okozhat gondot, a vagdosásnál megeshet hogy mélyre sikerül és eltalálja az artériát akkor viszont mindenképp kell orvosi ellátás és akkor ha kiderül mi volt a szándéka a húgod pszichiátriára is kerülhet ami nem egy jó hely elég jól iserem sajnos mint beteg hozzátartozói szemmel si láttam már, de mint dolgozói szemmel aki napi 8-10 órában ott dolgozik láttam én olyanokat hogy azt senkinek nem kívánom hogy ott kössön ki. Másrészt az élete is múlhat rajta és a testi épsége is, mert nagy vérveszteség esetén ha túl is éli elég nehéz a felépülése. Az alkoholra meg rá lehet szokni és idiótává teszi az embert ha nem mértékkel fogyasztja azt, mert drága is, meg rombolja az agysejteket és kitudja milyen rossz jövőt alapoz meg vele, az én húgom rá az élő példa sajnos.

Szóval ha anyukád nem veszi észre akkor neked kel kezedbe venned az irányítást ha nem akarod hogy a húgoddal baj legyen. Meg ha ez már rád is kihatással van akkor magaddal is kell foglalkoznod, nem tudom hány éves vagy meg fiú vagy lány vagy, de mindenképp keressetek együtt valami hobbit, legalább ti tartsatok össze ha már anyukátok nem foglalkozik veletek.

Ha eldurvul a helyzet annyira hogy már indokolt legyen az elköltözés és már elmúltál 18 és van tartós munkahelyed akkor a húgod gyámja is lehet hivatalosan ha tényleg durva a helyzet és minden menthetetlen.

2013. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!17 éves lány vagyok.anyánkal egyáltalán nem lehet beszélni 7 napból ha 3-at itthon van és nem bulizni a pasiával.:/
2013. jún. 30. 20:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon szomorú :( mikor leszel 18?
2013. jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a hugodnak,hogy neked sokat jelent,és ne csinálja ezt. És ne az anyátok miatt,hanem miattad,mert ez neked is rossz.Erősítsd meg abban,hogy te mindig ott leszel neki és rád mindig számíthat. Támogasd lelkileg.
2013. jún. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!majd jövőre májusba:/
2013. jún. 30. 21:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ide már pszichiáter kell, tb alapon is el lehet menni, segíteni fognak. Szerintem azzal segítesz neki, ha rábeszéled, hogy menjetek el pszichiáterhez, tanácsol majd megoldást. Ezen valószínűleg nem tudsz segíteni egyedül bármennyire akarsz.
2013. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Sajat magamon tudom,mennyire rossz most a te helyzeted.elmeselek egy tortenetet,egy kicsit hosszu lesz.

Van egy baratnom,aki tavaly decemberben,12 evesen kezdte vagdosni magat.az anyja egyaltalan nem foglalkozik vele,a neveloapja meg szoban es fizikailag is terrorizalja.volt,hogy fojtogatta az anyjat,stb.ezek elol tavaly marcius ota a pasizasba menekult.mindenfele fiut osszegyujtott csak hogy legyen hova mennie,kivel csavarognia.megtudta,hogy egy ismerose,aki akkor szinten 12 volt,vagta az eret."peldat" vett rola,es o is elkezdte.sokaig nem tudtuk,olyan februar korul derult ki szamomra.az aktualis baratja volt az "indok",azonban en erosen moge lattam a dolgoknak...mindez nem a pasija hanem a csaladja miatt volt.talan aprilisban az edesanyja is ongyilkossaggal fenyegetozott...szakitottak a baratjaval.a sok M betus heg utan rajott,hogy ez bizony orok nyomot hagy.magatol rajott,hogy nem kene ezt csinalni.en kuzdottem vele honapokig,engem is tonkretett ezzel.ejszakakon at nem aludtam,mert nyomasztott,hogy vajon o most mit csinal magaval.nem,nem lett jo vege a tortenetnek.abbahagyta ugyan,de mivel nem volt orvosnal,ki tudja,nem esne-e kisertesbe...vagy hogy csinalja-e azota,csak titkolja....

Igy,az lenne a tanacsom,hogy minel hamarabb vidd el pszichologushoz.probalj ra azzal hatni,hogy kozos programokat szerveztek.nem tudom,baratnok mennyire maradtak mellette,de pl szervezz neki valami kis meglepetes bulit...eleg,ha athivod oket egy delutanra,stb..azt hiszem,vannak ingyenes csoportok is.ha kifejezett pszichologusra nincs penzetek,kezdhetitek egy onismereti terapiaval.bocsanat,ha nehol erthetetlen,de nemreg keltem:D

2013. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!