Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha depressziós vagyok?

Mit tegyek ha depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

pszichológusra nincs pénzünk

14l


2012. ápr. 5. 22:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kezdj egy sportolni.
2012. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Kicsit bővebben? Mi miatt vagy depressziós, mi az ami aggaszt?
2012. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A sport jó ötlet, a futás is jó, de inkább csapat sportot keress, ahol közösségben vagy.


Ha a sport nem tetszik, érdeklődési körödnek megfelelő társas, csapat foglalkozást.


Mi az ami felvillanyoz?


Miért vagy depis?

2012. ápr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
minden aggaszt, semmi sem érdekel, önbizlaomhiány, utálok mindent és mindenkit, és nem vagyok jóban magammal, nem tetszem magamnak, semmi nem jó, semmi sem kell, minden rossz..
2012. ápr. 5. 22:54
 5/16 A kérdező kommentje:
pl ma elkezdtem tombolni mert levágattam a hajam és nem áll jól aztán eszembe jutott minden..az asztali tükröt a földhöz vágtam számos lemez, és tárgy társaságában..
2012. ápr. 5. 22:56
 6/16 A kérdező kommentje:
az önsegítő könyvek, agykontroll, osho, mindettől csak sokkal zavarodottabb vagyok
2012. ápr. 5. 22:59
 7/16 A kérdező kommentje:

a napokban olyanok villanyoznak fel:

-honfoglaló csata megnyerése

-sokan like-olják a profilképem

-csokit eszek

-fogyok

-9gag-on új képek vannak

2012. ápr. 5. 23:01
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


Isten hozott a serdülő korban!


Ezen azért sokan átestünk. A hajad miatt ne aggódj, megnő.


Én mindig kövérebb voltam az átlagnál, így soha nem voltam elégedett magammal. Megjegyzem ma sem teljesen, pedig már jó régen volt a serdülő kor.

Kicsit mindig irígykedtem másokra, aki szebb volt, jobb volt, jobban tetszett a fiúknak stb.


aztán idővel rájöttem, hogy az ahogy kinézek egyrészt rajtam múlik, másrészt tudnom kell viselni magamat vagy elfogadni, de mindig utáltam ezt a szót.


Ez olyan mint a divat. A legrondább ruhát is fel lehet venni és jól áll, ha tudod viselni, ha tudod, hogy rajtad hogy néz ki a legjobban.


Keresd azok társaságát, akikkel jól kijössz, jókat beszélgetsz.

Keress valami olyan elfoglaltságot, ami felderít, ahol úgy érzed felvillanyozódsz. (Én rajzoltam és idióta verseket írtam.)


Ebben a korban igen nagy hormon változás van, ennek is betudható a hangulatváltozásod. Talán már menstruálsz is. Van egy rossz hírem, a hangulat változás a mensi előtti napokon megmarad a szülés utánig, vagy a fogamzásgátló szedéséig. Addig mindenki az elő napokon hülye barom lesz. Bocsi.


De próbálj meg uralkodni magadon, ezt is meg kell tanulni és épp itt az ideje.

Figyeld az embereket, hogyan viszonyulnak hozzád, ha kedves vagy és mosolyogsz, még ha nehezedre is esik. Teszteld a környezeted- ez jó móka.

Figyeld meg mit váltasz ki belőlük. Ez idő mulatásra is jó.


Aztán figyeld meg, ha te pozitívan, mosolyogva, kedvesen állsz az környezethez, ők ugyanígy kezelnek majd.


Ja és a humor, na ez az ami átsegít mindenen. Ne csapkodj, nevess egyet magadon.

pl. Na ez is csak én lehetek, aki ilyeneket csinál.

A hajadat tanuld meg kezelni és hozd ki belőle a legjobbat. Menni fog, mert te ismered magad a legjobban. Vagy legalábbis tanulod.


Az agykontroll és egyebek.

Könyvből nagyon nehéz. Ott kell lenni és hallani. Az önbizalmad emelné.

Én anno 16 voltam amikor a tanfolyamot elvégeztem, jó volt, segített.


Nem gondolom, hogy pszichológus kellene.

Túl leszel rajta!

2012. ápr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Számolni se tudok.

Nem a második, hanem a harmadik voltam :)

Hú de gáz vagyok :)

2012. ápr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
de én annyit tanulmányoztam a pszichológiát hogy kész tudósnak éreztem magam... állandóan hullámzik egyszer minden jó, és én vagyok a leszebb stb másszor meg ez van... de nekemkönyvből ment az agykontroll csak egyszer volt kedvem hozzá, egyszer nem.. és nekem nagy dilemmám hogy az új sulimban népszerű legyek, persze nem cigivel meg minden héten új pasival, de ehhez az kell hogy nagy egyéniség legyek, de ahhj, azt sem tudom ki vagyok.. és ilyenkor jönnek az önsegítő könyvek, oké már ezerszer elkezdtem az önismeretet agykontrollal fűszerezve, kb tegnap este is ez volt aztán begurultam... már húszpercenként-depresszió-csúcs-depresszió-csúcs
2012. ápr. 5. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!