Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, ha félek?

Normális, ha félek?

Figyelt kérdés
Idén megyek 9.be,lesz gólyatábor és nagyon félek,hogy ott fogok állni egyedül és meg se tudok majd szólalni.Félénk lány vagyok,általánosba is csak kevés barátom volt.Bevettek a leendő évfolyamtársaim ilyen facebookos csoportba és ahogy olvasgattam a kommenteket,márt volt találkozó(nem volt ott mindenki),meg mindenki nyitott.Mit tegyek,hogy ne féljek a következő öt évtől?Tanácsok,tippek jól esnének :(

2013. júl. 2. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is tök antiszoci voltam, csak pár emberrel barátkoztam (általános és középsuliban), aztán mikor bekerültem egy tök új közösségbe (munkahely + esti gimibe jártam, ahol senkit sem ismertem), mintha kinyílt volna a világ, tök más emberek voltak, és én csodálkoztam, hogy jé, itt mennyire más minden.

Előtte nulla önbizalmam volt, itt meg teljesen "normális emberként" kezeltek, teljesen mások voltak az emberek.

Szóval nagyon jót tett amikor kiszakadtam a régi kis megszokott begubózott életemből. Én is nagyon féltem, hogy mi lesz, de így utólag visszagondolva nagyon jó, hogy így alakult.

Remélem te is majd így felszabadulsz.

2013. júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Facebook-on mindenkinek nagy a szája... Leírni könnyebb.

Biztosan lesz gólyatáborban olyan, aki szimpi lesz.


Tanács? Küldj te is kommenteket, hogy megismerjenek.

2013. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem melyik megyében laksz?


Egyébként meg legyél kedves, barátságos, menj el a találkozókra, és csak legyél normális.

Beszélgess velük, és hidd el, minden jó lesz :)

2013. júl. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Természetesen,Pest megyében lakok :)

Most is lesz találkozó de félek elmenni :S

2013. júl. 2. 21:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, a többieknek is mindenki új lesz, akár csak neked.

Itt a lehetőség, hogy megpróbálj beilleszkedni, így legalább nem az lesz, hogy szeptemberben bemész, és fogalmad sem lesz, hogy ki kicsoda.

Csak bátran :)

2013. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól félsz, nem ismersz meg senkit, ezért félsz ismerkedni? :D ördögi kör :D

Nem harapnak :D én is aggódtam kicsit, de aztán olyan jó közösség lettünk... :DD

Fontos hoy már az elején próbálj beilleszkedni és ismerkedni, mert egy már kialakult társaságba szerintem nehezebb beilleszkedni, most még mindenkinek új lesz majd, most könnyű. :)

2013. júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Melyik iskolába fogsz járni? :)
2013. júl. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most leszek 11.-es de még mindig megvannak az emlékeim a 9. osztály előtti nyárról.:)

Én is rettegtem, kb ugyanez volt a helyzet. Aztán volt egy találkozó, ahova elég sokan elmentünk, beszélgettünk, megismertük egymást. Aztán évnyitó után az osztályfőnöki órák is csak beszélgetéssel teltek, kialakultak a baráti körök stb, de ennek ellenére mindenki jóban volt mindenkivel. Senki sincs az osztályba aki külön van, mert mindenki tudja milyen rossz érzés volt, mert kb mindenki átélte.

Szóval nyugi, menj el a találkozókra, beszélj sokat, ne legyél flegma, és ne próbálj olyan lenni mint amilyen nem vagy.:)

2013. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztos lesznek olyanok akik hozzád hasonlóak. A gimi teljesen más mint az általános. Én elég jó gimibe járok és itt meg vannak válogatva az emberek, szóval nem kerülhet be mindenki. Ha te is ilyen helyre fogsz járni akkor nincs mitől félned, lesznek olyanok akik csendesek (akár az is lehet hogy nincsenek fent facebookon). Ha lesz gólyatábor mindenképp menj el! Szeptemberben legyél olyn mint amilyen vagy, de ha amúgy csak ülnél a sarokban akkor azért kicsit nyílj meg, mosolyogj, vagy beszélgess csendesekkel! :)
2013. júl. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele, aztán mikor ott vártuk a gólyatáboros buszt simán oda jött hozzám beszélgetni az egyik csaj. a buszon is az emberek simán elkezdtek beszélgetni egymással, és látszott hogy nem ismerik még egymást.

Normális hogy félsz, én is féltem azután minden rendben alakult :)

2013. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!