Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnék megváltozni?

Hogyan tudnék megváltozni?

Figyelt kérdés

Túl félénk vagyok és nem merem magam felvállalni. Nagyon csendes vagyok és ha megszólalok akkor is halkan beszélek, legtöbbször irreálisan vékony hangon. Nem merek vitába szállni és elmondani a saját véleményem, megvédeni magam. Igazából a barátkozás sem megy olyan jól így legfőképp attól félek, hogyha vitába szállnék vkivel akkor senki sem állna mellém. Kevés barátom van pedig igazából szeretek emberek között lenni. Általában én vagyok a szürke kisegér vagy a lány akin lehet röhögni, lehet sértegetni mert úgysem mert visszaszólni. Miközben a valódi lényem dühöng és mégsem tud a felszínre törni mert valami visszafogja és arra kényszerít, hogy tovább játszam a nyuszi szerepet. Én sem értem magam.

Köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 24. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Próbáld ki, hogy ha mondjuk valaki beszól, hangosan, morfondírozás nélkül kimondod azt, ami eszedbe jut. Ha már valaki megbántott, úgysincs nagy tétje.

Ha magadért nem állsz ki, akkor feltételezem másért sem, úgy meg nincs mit visszavárni a többiektől.

Ez erősségeidre kell koncentrálnod, nem a gyengeségeidre, és úgy elindulhat egy változás.

2013. júl. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Már bocs de ezt ki kell mondanom...az ilyen embereket hívják szánalmasnak!!! Tanulj meg beszélni kislányom mert így az életben nem viszed semmire...komolyan mondom az ilyen emberek engem nagyon idegesítenek! Gyakorolj a tükör előtt vagy mit tudom én szólj be embereknek az utcán...tök mindegy de kezdj magaddal valamit mert ez így nem mehet tovább!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. júl. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kedves97 ***** válasza:
83%
Utolsó, azthiszem az ilyen emberek miatt félénk az ember...
2013. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
6%
kedves utolsó! ha nem lennének olyan emberek mint én akkor elég nagy gond lenne...mert az olyan emberek akiknek semmi ambíciójuk és egyszerűen még beszélni sem tudnak akkor szerinted milyen világban élnénk?
2013. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
10%
és ha azt hiszed h minden ember cuki akkor elég hülye vagy! valakinek meg kell mondania neki hogy ez a viselkedés a szánalmasság netovábbja és ha én nem közlöm vele akkor ki? mert h te nem segítettél neki azzal amit írtál az biztos..ellentétben velem!!! talán így kezd magával valamit
2013. júl. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ,hogy a kérdésedre kapj választ leírok pár tanácsot.

1. Találj ki valamilyen jó kis mondókát pl.:

Napról napra bátrabban mondom el véleményem

Mindenki számára megnyílok

És nincs okom senkitől sem félnem

Ezt mond el naponta többször, reggel felkelés után behunyt szemmel pl 50X vagy ahogyan te érzed és este is ugyanennyiszer de ha napközben eszedbe jut pl.:mész valahova egyedül akkor magadba vagy ha mosogatsz stb.

2.Írj össze magadról 30 jó tulajdonságot,

3. legyen saját stílusod amit fel tudsz vállalni. A legjobb ha elkezded megismerni a XXI. század csodájával a különböző zenei irányzatokat a filmeket könyveket meg minden lósz*rt. És akkor bővül az ismereted és magabiztosabb leszel.

2013. júl. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok. És megvan ennek az oka! Többek között az hogy nincs önbizalmam, és szorongó tipus vagyok...

És szerintem neked is alacsony lehet az önbízalmad... Előbb növeld az önbizalmad.

Jó sport eredményekkel, optimista, pozitív gondolkodású barátokkal, tanulmányi sikerekkel javulhat az önbizalmad!

Előbb ezen változtass! Nem vagy szánalmas! Ne higgy az utálatos bunkó embereknek! ;)

2013. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszokat köszönöm szépen! :)

Látom kibontakozott itt egy kisebb vita. Leszögezném, hogy megváltozni elsősorban magam miatt akarok, a bunkó emberek véleménye sarkvidéki éghajlathoz illő hidegen hagy.

2013. aug. 2. 00:28
 9/9 anonim válasza:
30%
kedves kérdező! ez egy nagyon sz@r beszólás volt...
2013. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!