Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ti hogyan viselitek...

Kamaszok, ti hogyan viselitek az idősebb szüleiteket? Nem zavar a korkülönbség? 16/L

Figyelt kérdés
Most nem szégyellem őket meg ilyenek, de engem újból zavarni kezdet ez az egész. Anya 39, apa 43 volt amikor születtem. Van egy 1,5 évvel fiatalabb öcsém is. Nagyszüleimet nem ismertem, de őket még kisgyerekként is a nagyszüleimnek nézték. Már nem járnak el szinte sehova, nyaralni csak egyszer voltunk 10 éve. Anya is szeretne/ szeretett volna menni, de apa nagyjából meggyőzhetetlen. Minden évben kb. 3-szor elvisznek a strandra. Most volt sok hátrányom a szüleim korából, de ezen kár keseregni, meg azzal vigasztalom magam, hogy nem tehetek róla. De apa már több, mint 1 éve nyugdíjas és azóta annyira megöregedt, elhagyta magát. Nem is nagyon tudok vele beszélni, elég maradi. Meg szerintem mi is azért lettünk csendes, visszahúzódó gyerekek is. De apa annyira öregember lett, anya meg a munkahely kereséssel van elfoglalva. Nem tudom mi a megoldás.
2013. júl. 24. 12:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a koruk az ok, inkább a személyiségük.

Van, aki már 30 évesen temeti magát, más még 60 fölött is fiatalos és aktív.

2013. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar csak néha az hogy apum mindig fiatal akar lenni ezért sokat jár el itthonról. Azt akarja elhitetni magával ,hogy ő még a huszon-harmincas emberek körébe tartozik. Amúgy szeptemberbe lesz 49. Anyu decemberbe lesz 45.


Nekem inkább csak furcsa. Egyik barátnőm anyukája olyan 34-36 között van kb. A nagymamája az ötvenes éveji elejét közepét tapossa a dédije meg olyan 70-76 éves. Nekem az idősebb nagyszüleim járnak a hetvenes éveikben.


Meg a legtöbb barátnőmnek sokkal fiatalabbak a szülei.


Ez is érdekes ,hogy egyik barátnőm anyukája akkor végzett az általánosban amikor az én anyukám már feleség volt dolgozott stb.

De annyira nem zavar.

2013. júl. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Anya 41, apa 44 volt amikor én születtem.

Mindig is a nagyszüleimnek nézték őket, de engem őszintén nem zavar.

Mondjuk anyával azért nem tudok megbeszélni mindent, mert egyrészt szégyellem (hiába tudom, hogy ő már tuti átesett olyanokon), másrészt meg furának tartom.

Viszont a korukhoz képest a szüleim nagyon fiatalosak, mindkettő nagyon vicces, ez a tulajdonságuk pedig kompenzál minden mást ami a korukhoz köthető.:)

16/L

2013. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én apum 40, anya meg 38 éves volt amikor születtem,és most leszek 18. éves, de egyáltalán nem zavar. Szerintem sokkal jobb fejek, és normálisabbak, mint a fiatal szülők, szóval nekem szerencsém van. Egyébként próbáld meg, hogy kitalálsz a családnak valami jó kis programot, amit ők is élveznének. :)
2013. júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

az én anyukám 38 volt, amikor születtem...

a bátyám pedig már 13 ... a nővérem 10

szóval hozzám képest az egész család idősebb.


Nekem az is nagyon furcsa, amikor valaki a testvérével csinál programokat, de amikor valaki a szüleivel jár bulizni, az már teljesen kiakaszt


én nem szégyelltem sosem, hogy anyukám idősebb a többi anyukánál.. és azt sem bánom, hogy a szüleim nem viselkednek úgy, mintha haverok lennénk... hanem szülők.


nálunk nem szokás a családi program, sosem csináltunk ilyeneket.. mindig is a barátaimmal csináltam minden programot, kirándulást, nyaralást

2013. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%
5-ös válaszoló: hány éves vagy ha a nővéred 10?
2013. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
6-os: a nővére akkor volt 10 éves, mikor a válaszoló született.
2013. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

Engem nem zavar, de a leírásod alapján az enyémek teljes ellentétei a te szüleidnek.

Anyu 36, apu 38 volt mikor születtem. Ez azért jött így, mert a születésem előtt 2,5 évvel házasodtak, és nem sokkal az előtt ismerkedtek meg. (anyukámnak egyébként olyan 8 évvel ezelőtt volt egy másik házassága, de ez most mindegy)

Szóval így alakult. A legfontosabb az, hogy megszülettem, és ezáltal esélyt kaptam az életre.

Az egyetlen negatívum az az, hogy valószínűleg nem lesznek olyan sokáig velem, mint a barátaim szülei velük.

De szerencsére nincs semmilyen káros szenvedélyük, szóval hátha.:)

Egyébként szerintem több pozitívum is van ebben. Pl biztos anyagi háttérben születtem (mindketten egyetemet végeztek, apukám igazgató már több éve folyamatosan), emiatt elég sok mindent meg tudunk magunknak engedni, amiket mások nem - szóval emiatt osztálytársak pl irigykednek néha

A másik pozitívum, hogy nagyon-nagyon várták az érkezésemet.:) És a mai napig minden tőlük telhetőt megadnak, szóval gyakorlatilag mindent, amit kiejtek a számon. Nem csak anyagilag halmoznak el, hanem tényleg szeretnek.

Járunk nyaralni minden évben, meg kirándulni, szóval azt sem mondanám, hogy begyöpösödtek.

Apu még az aquaparkok csúszdáin is lecsúszik velem (vagy előttem/utánam, ha egyszemélyes a csúszda)

Nem szigorúak, tehát nem lógok ki a barátnőim, osztálytársaim közül a sorban. Nem zavarja őket, ha minden hétvégén bulizok, az sem ha ott iszok, és az sem, ha hajnalban érkezem haza hétköznap. :) (persze taxival, vagy ha az nincs, akkor jönnek értem, mert azért féltenek)

Nem szólnak bele a stílusomba, meg kb semmibe.

Úgyhogy én nem érzek sok hátrányt belőle. Persze van, hogy veszekedünk anyuval (apuval egyáltalán nem), és akkor néha érzem, hogy azért már nagyon más generáció vagyunk. De ebből problémám nincs. Jó így nekem. :)


16/L

2013. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát velem ez nincs így. Én például majdnem mindig kilógtam az osztálytársaim közül. Mi, vagyis a család tényleg nem járunk el sehova. Minden álmom már kisgyerekkorom óta egy családi nyaralás. Hát az én szüleim nem keresnek annyira jól, anyu mióta 5 éve elvesztette a biztos állását, mindig van állása, de állandót, ami nem határozott idejű nem talált. Már elegem van belőle, azóta ideges. kihat ez rám is, persze tudom, hogy nem tehet róla. Szerintem az sem jó, ha hétköznap is bulizol és nem szabnak határokat. Persze ahogy leírtad jófejek a szüleid, bárcsak az enyémek is kicsit lazábbak lennének!
2013. júl. 24. 16:41
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik válaszoló vagyok.

Engem csak hat éves koromig cipeltek el családi nyaralásra. Nálunk is az anyagi okok a "hibásak", mivel mindketten előrehaladottabbak korban, nem is igazán veszik fel őket mindenhova.

De egyébként családi nyaralás nélkül is ki lehet találni olyan programokat a családdal, amik pótolják a nyaralást.

A szüleid hozzáállása a baj, nem az, hogy előrehaladottak korban.

2013. júl. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!