Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok a 8 év korkülönbség? És...

Sok a 8 év korkülönbség? És fiú az idősebb

Figyelt kérdés
Olyan szülők válaszát várom, akiknek hasonló korkülönbséggel születtek gyermekeik, vagy esetleg testvérek válasza is érdekelne.
2009. márc. 31. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
a barátnőmnek vannak nagyobb testvérei. azt mondta nem foglalkoztak vele mert a nagynak nem volt türelme játszani vele más korosztály más érdeklődés. (9 év van kö9ztük + még egy nagyobb nővére van) szóval mintha egyke lett volna. persze vannak kivételek.
2009. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
A bátyám és köztem 10 év a korkülönbség. Nagyon sokmindent tanultam tőle, kimaradt a veszekedős, féltékenykedős korszak, hiszen ő már "nagyfiú" volt, amikor én még kisgyerek. Sokat játszott velem, de néha, így utólag visszagondolva, kicsit nyűg voltam a nyakán, amikor a barátai ott voltak nálunk, és én kíváncsi kislány mindig velük akartam lenni. Tényleg egy kicsit olyan, mintha egyke lettem volna, mert a bátyám már középiskolába vidéken járt, utána jött a főiskola, családalapítás.
2009. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 10 hónapja született,a bátyja akkor volt 16 éves...mondhatom,imádják egymást.
2009. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Köztem és a hugom között 9 és fél év van. Nekem nem volt rossz a nagy különbség, mi még ekkor is tudtunk együtt játszani, nem volt gond. Én most várom második gyermekemet, az első fiú 7 éves. Én egyáltalán nem aggódom a nagy korkülönbség miatt, lehet azért, mert én saját bőrömön tapasztaltam ennek pozitív oldalát.

2009. márc. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A lányom 8 éves volt, mikor megszületett az öcsikéje.

Nagyon jól eljátszanak, a nagyobbik tanítgatja, kényezteti a kicsit, a kicsi pedig állandóan majmolja, imádja a nagyobbat.

A nagy mindig segít a kicsi körül, a kicsi pedig jobban szeret Vele játszani mint velem.

Amit írtak előttem is, az valóban így van, én is pont ugyanígy érzem: hogy olyan mintha két egyke gyereket nevelnék.

Mert hiába játszanak sokszor el jól, azért csak mások a problémák, gondok, csak nem tudják megbeszélni egymással a problémáikat, vágyaikat, mivel nem egy korosztály.

Még azt sem mondanám, hogy a nagy korkülönbség Neked segítség, hiszen sok mindenbe betudod vonni a nagyot a kicsi körül, de ez az előny mellet, ott vannak az iskolai gondok, valamint ahogy nő, kamaszodik, a korosztálybeli problémák.

Ha újra kellene gondolni a gyerekvállalást, nem hagynék ekkora korkülönbséget, hogy ne érezzék egykének magukat. Talán 3-4 évet hagynék maximum.

De mondom, van nagyon sok pozitív tapasztalat is és előnye is. Csak szerintem a gyerekek szemszögéből nem a legszerencsésebb.

2009. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

17:50-es vagyok.

Én nem érzem, hogy két egyke gyerek lennénk... Amikor a húgom pici volt, imádtam az anyuval vele foglalkozni. Minden barátnőm jött hozzánk babázni, az udvaron kocsiztunk, én meg rettentő büszke voltam rá! Mikor nagyobbacska lett, ő kettő, én 11, együtt barbiztunk, legóztunk... Mert nincs olyan 11 éves gyerek, akit ezek már nem foglalkoztatnak. Teltek az évek, én olyan voltam neki, mint a legjobb barátnője, akitől bármit kérdezhet, ő pedig nekem az édes kicsi tesóm volt. Ma már 23 és 32 évesek vagyunk, de abszolút egybenőttünk, nincs semmi gond ma sem. Ugyanúgy mindent megbeszélünk, egymással őszinték vagyunk, mint más testvérek.

2009. márc. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy 8 évvel fiatalabb öcsém van, nagyon vártam, imádtam segíteni körülötte, kicsit mintha az anyukája lettem volna. Viszont kicsit én is egykének érzem emiatt magam, amíg kisebb volt és én sem voltam még kamasz, addig azért játszottunk (babáztunk, boltosat játszottunk,stb.) együtt, de aztán én menetem a haverokkal, barátokkal, ő pedig még kicsi volt hozzá. A mai napig aggódom érte, ha úgy gondolom, hogy hülyeségeket csinál, pedig már 30 és 22 évesek vagyunk. Viszont van egy 19 évvel fiatalabb öcsém és egy 21 évvel fiatalabb húgom is. Nekik inkább az anyukájuknak érzem kicsit magam, bár velük már nem laktam tartósan együtt, mert elköltöztem. Az én gyerekeim között 23 és fél hónap különbség van, de teljesen úgy érzem, hogy egybenőttek.
2009. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

19:15-ös vagyok.

Azért hülyeségeket én is csináltam vele. Pl. amikor kb. 1 évesen éppen csak totyogott és pakolt a polcokról, akkor a bokájára kötöttem egy kötelet, a másik végét a virágállványhoz, hogy ne érje el a polcokat. Hát, elég hülye voltam. Szegény megindult és akkorát esett... Szerencsére nem lett komoly baja.

Meg együtt ugráltunk a szekrényről az ágyra... Fogalmam sincs már, hogy tudtunk felmászni...(akkor már kb. 4-5 éves volt)

2009. márc. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fiam 9 éves múlt januárban és 3 hete született meg a lányom.

Semmi féltékenység, sokat segit a picinél, (tolja a babakocsit, előkészíti pelekézásnál és fürdetésnél a dolgokat) imádja a hugát.

Megérti, hogy kevesebbet tudok vele foglakozni és mostanában nem én viszem reggel a suliba, de mióta jó idő van du. általában babakocsival megyek, vagy megyünk érte az iskolába.

2009. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fiam most töltötte a 8-at és októberre várjuk a második babát, 12 hetes vagyok. Még szinte nem is látszik a terhesség, de ő simogatja a hasam és néha olyan megható dolgokat mond, hogy sírva fakadok:)
2009. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!