Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Rátok mennyit...

Kamaszok! Rátok mennyit költenek havonta a szüleitek általánosságban? Milyen az anyagi helyzetetek? (csak, hogy tudjak viszonyítani) Kort és nemet is írjatok!

Figyelt kérdés

2013. aug. 5. 19:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

tanév közben 15ezer a tánc, összesen 5100 a bérlet, kapok 10 ezer ft zsebpénzt, de ha anyuval megyünk valahova, pl mozi, vagy pláza, akkor természetesen nem az én pénzemből vesszük nekem a dolgokat. ha magam megyek el, vagy barátnőkkel, akkor néha kapok 3-4-5ezret, meg persze sulis cuccok, füzeteket havonta kell venni pár darabot, az 2-3ezer, meg persze van szobám, eszek, meg ilyesmik. Sminkcuccok. ha katalógusból rendelünk, akkor a szüleim fizetik, ha én veszem boltban, akkor én.

az anyagi helyzet. van, hogy választani kell két dolog között (kerti tó vagy külföldi nyaralás) de ami kell, azt meg tudjuk venni. Átlagost mondanék, de nem tudom, mennyi az átlagos.

2013. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
ja és 16/L
2013. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
megint előző vagyok: járok angolra is, heti 1-2x, ez 3000ft/alkalom.
2013. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Angol órákra járok nyári szünetben heti 2*1 óra iskola időben heti 2*2 óra(1 óra 3000 Ft), A jogosítványt most csináltam meg ami 170.000 Ft, szoli bérletet kapok minden hónapban 6000 Ft, bulipénz 3000 Ft/alkalom, zsebpénz 10.000 Ft, most kaptam a szülinapomra Galaxy S4-et aminek a havi díját fizetik, havonta csinálunk csajos napot ahol ruhákat cipőket vásárolunk mind a ketten 30.000-40.000 Ft amit ruhára költök, suli kezdésnél ez még több. Szeptembertől mivel egyetemre fogok járni kaptam egy egy szobás mini garzont, amit a nyáron rendbe tettünk berendeztünk, padlót cseréltünk, festettünk, ablak-ajtó csere. Elég jól élünk szerencsére. Egyedüli gyerekként nagyon sokat foglalkoznak velem a szüleim.

18/L

2013. aug. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Mindig változik, attól függ mire kell költeni épp abban a hónapban. Ha a kaját nem vesszük bele, talán 20 ezer lehet az átlag. Nem járok sehova, ami fizetős lenne, tehát még ez is elkerülhető. Ha muszáj, 3 ezerből is megélnék 1 hónapban (kaját nem számítva persze).

Anyagi helyzetünk átlagosnál kicsit jobb.

2013. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ja és 16/L
2013. aug. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Hàt ràm körülbelül 50-60 ezer forintot költenek, jobban élünk mint màsok, gazdagok vagyunk.


14/F

2014. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Kaját, lakhatást szüleim állják. Tankönyveket, mikor csomagban vettük, ők állták, de mikor egy-egy könyv kellett, akkor nem. Füzetet, tollat magamnak intézem. Zsebpénz nincs, bérletet én állom. Ruhát én veszek, ha épp van miből. Osztálypénzt ők fizették.

Gyógyszereket viszont általánosságban ők állják, ami jobb esetben 0 Ft, de mostanában sajna egyre több.

Dolgozom, havi 8-20 ezret (mikor-hogy) kapok. Nem elég, mert nem csak a minimált akarom nyújtani, hanem akkor már ennél többet.

Néha belefér egy koncert + iszogatás, pár havonta egy mozi, vagy egy új parfüm. Végülis, nem annyira bánom, hogy ez így alakult, így legalább megbecsülöm a pénzt.

L18

2014. márc. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Liszt Aliz válasza:
Kaja, ruha iskolai felszerelések meg ezek szülők fizetik, zsebpénzt nem kapok, szülinap, névnap, bucsú falunap általában 10000 -ot családtagoktól a család barátaitól, nagyszülők keresztszülők, unokatesók. A tanulmányi versenyeket smink könyvek én állom, nem vagyok túl társasági lény, így a programokat a szülők szervezik. Mostanában elég sok mindent kaptam, új szoba, tablet, teló, egy tucat könyv. Pápának új kocsi kellett, apa is összetörte az övét, Prágából jöttek haza anyával, afféle házassági évfordulós út. Az átlagnál jobban élünk, ilyenkor jön az osztálytársak nyitott hozzáállása, hogy olyan okos vagy, annyi könyvet olvasol, de könnyű, mert mindent megkapsz stb. Pedig nekik is hasonlóak az anyagi körülményeik, csak a legtöbb velem egykorú gyereknek a keze közül folyik ki a pénz egy kis ez egy kis az, vagy beleteszik egy dobozba, és a szülők jó tanácsára hallgatva hozzá sem nyúlnak, megint más beteszi a bankba, és ámen, van a gyereknek pénze. A bankban. 2,1% kamat évente. Ha azonban figyelembe vesszük azt, hogy az infláció évi 1%, akkor már csak a különféle díjak, adók hiányoznak és örülhet a gyerek annak, hogy egy év alatt összekapart 0,2% jobb esetben 0.5% kamatot. Tudom, hogy vannak ilyen különleges megtakarítás, de, ha akárkitől megkérdezem, hogy mi újdonság a pénzügyieiben, annyit tud elmondani, hogy bankban van. Azt sem tudja melyikben, mennyi a kamat, nyereséges-e vagy sem.
2014. nov. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Liszt Aliz válasza:
L\13 És nem vagyok egyke, két tesóm is van, nem vagyok kiskedvenc se.
2014. nov. 10. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!