Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit tennétek, ha a kamasz...

Ti mit tennétek, ha a kamasz gyereketek bejelenti, hogy ő muszlim lett?

Figyelt kérdés
Katolikus családról van szó.

2013. aug. 13. 13:01
1 2
 11/17 anonim válasza:
13%

Én úgy nevelném hogy meg se forduljon a fejében, de ha csak úgy bejelentené olyan pofont kapna, hogy kivinné még a falat is.

15/F

ui: A családom több száz éve református.

2013. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%

ma 18:51

Jól kimosták az agyad... Mindenkinek joga van olyan vallást gyakorolni, amilyen jólesik (amíg másoknak nem árt vele). Az ember hitét nem lehet befolyásolni. Ha ő erre fogékonyabb, a fejed tetejére is állhatsz. Vagy neked jobb érzés lenne egy hivatalosan református gyerek, aki muszlim hitű, és szívből utálja az egész kereszténységet, mert rá van kényszerítve?

A hitet úgyse lehet ráerőltetni, a lelkét nem befolyásolhatod, hogy ő legbelül miben hisz.

2013. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%

Ha az iszlámot választotta, akkor nem ismeri a Bibliát. Én tanítom a gyerekeimet, mindig beszélgetünk Istenről, ne a különböző internetes fórumokon szedjenek össze téves tanításokat hozzá nem értőktől.

Csak akkor tud választani valaki két vallás között, ha mind a kettőt teljes mértékben ismeri. Mi keresztények vagyunk és ebben a szellemben neveljük a gyerekeinket, minden héten járnak velünk gyülekezetbe. Viszont ha azzal állít be valamelyik, hogy ő muszlim lett, akkor tudom, hogy én mindent megtettem és ez a döntés valóban reális.

2013. aug. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
97%

ma 06:17

Szerintem te látod jól, és a te hozzáállásod lenne a normális. Én ateista vagyok, de ha lesz gyerekem, szeretném ha minél több vallással megismerkedne már kicsi korától kezdve, és akkor ha már ismeri őket, el tudja dönteni, hogy akarja-e valamelyiket gyakorolni. Engem is így neveltek, és a szüleimet is.

Szerintem a gyerek ismerje a "lehetőségeket", és amúgy is valamilyen szinten a műveltség része 1-2 nagyobb vallás ismerete. De rákényszeríteni semmit nem lehet.

2013. aug. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezném ot de persze csakis megértéssel emrt ha o ezt a hitet vállasztotta szíve jog.Fontos h megérto legyél vele.Kérdezges ismerd meg h mi jár a fejébenmi sarkallta a ht felvételére,és támogasd.
2013. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
93%
Mit szólnék? az ő döntése :) az én lányom is muszlim már 2 éve (16 éves korába tért át) én ateista vagyok. Nem valószínű hogy lázadásból csinálja bár titkon mindenki ezt reméli valószínűbb hogy a Bibliába nem lát igazságot ellentmondásnak látja az egészet megjegyzem jogosan. Szerintem ne próbáld eltéríteni az Iszlámtól mert így kivívod a haragját és elveszíted a bizalmát ami egy szülő-gyerek kapcsolatban létfontosságú ha nem engeded hogy muszlim/buddhista akármi legyen az olyan mintha nem engednéd hogy megvalósítsa önmagát. Még mindig jobban örülhetünk annak hogy a gyerekünk muszlim lett mindta egy részeges kocsmatöltelék drogos lenne.
2013. aug. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálok vele megértéssel lenni.

2013. aug. 21. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!