Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek kár aggódnom ezen?

Szerintetek kár aggódnom ezen?

Figyelt kérdés
Szóval év elején (de szerintem már az évnyitón) a gimnáziumban lesz egy matek teszt féleség, ami szerint szétválogatják a gyerekeket csoportokba. Rólam annyit kell tudni, hogy szinte mindenből jó tanuló vagyok, jó jegyeket szerzek itt a gimiben, csak matekból nem. Egyszerűen sosem értem meg a tananyagot, általános iskolában sem értettem soha semmit, pedig egy-egy dolgozatra képes voltam délutántól estig tanulni, de úgy is a rossz jegyet kaptam... Csak a szorgalmikkal tudtam felturbózni a jegyem, mert a sima tudásomból max 2-es lehetnék... Igazából a többiek/tanárok/ofő "véleményétől" félek, ha a legrosszabb csoportba kerülök, hogy mindenki ezt gondolja "Úristen, ő mindenből tök jó tanuló, és a legrosszabb csoportba került!" Ne értsetek félre, nekem az nem lenne baj, ha a legrosszabb csoportba kerülnék (hiszen akkor lenne arra esélyem, hogy jól megtanuljam a tananyagot), csak a többiek/tanárok/ofő "véleményétől" félek. A válaszokat előre is köszönöm! 15/L
2013. aug. 24. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi,az csak arra megy ki,hogy olyan csoportba kerólj,ahol ott kezdik és úgy az anyagot,ami neked megfelelő szinten van.
2013. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én is a "rosszabb" matekcsoportban voltam, de szerintem ez egyáltalán nem jelent semmit, hogy ki melyikbe kerül. Sőt, talán jobb is a rosszabba kerülni, mert ott kicsit kisebb az elvárás, és így könnyebb jobb jegyeket szerezni, mint a jobban, ahol pl nálunk a legjobb matekosok is ketteseket kaptak, csak mert oda kerültek, a mi csoportunkban pedig nem volt rosszabb soha hármasnál, és ez az ami számít, mindenki a jegyeket nézi, nem a csoportot.
2013. aug. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg felesleges ezen aggódnod :)

Hatosztályos gimibe járok, és az egyik osztálytársamnál nagyobb strébert, maximalista embert nem ismerek. Ő a legrosszabb csoportba került matekból, mert rosszul írta meg ezt a tesztet. Ma már 10.-be megyek, és a lány a legfelső matek csoportból indul. 1 év alatt két csoportot lépett feljebb, és tavaly már a legjobb csoportba került. Pedig ő se jó matekos. Csak szorgalmasan tanul, és akarja, hogy értse.

És mások véleménye ne érdekeljen (tudom ez nem így megy, én nagyon meg akarok felelni mindenkinek), legjobb tudásod szerint írd meg a tesztet, aztán eldől, hova kerülsz :)

Plusz egy jó tanár is sokat dob az egészen. Én annó' eldöntöttem, hogy a középső csoportba szeretnék kerülni (ott volt a kedvenc tanárom), és oda is kerültem. :) A négyes szintet azóta is tartom, úgyhogy már 3 éve ott vagyok :)

16L

2013. aug. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne parázz, ugyan azt tanuljátok, csak másmilyen tempóval, több gyakorlással... Ezért nem nézünk le senkit.
2013. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 salvadorina ***** válasza:
A rosszabb csoportban könnyebb lesz jó jegyeket szerezni. Megbántam amikor anno túl jól sikerült ez az év eleji szintfelmérőm. Folyton csak azt hallottam, hogy a gyenge csoportban milyen könnyű jó jegyet szerezni.. :)
2013. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy egy kicsit diszkrimináció szaga van,felénk ezt meg nem merték volna csinálni,a mai napig se.. egy suliban se hallottam ilyenről a környéken..

Amúgy nyugii,a fejlődésedet segíti elő az,hogy csoportokra lesztek osztva.Mindenesetre én ellene vagyok ennek a dolognak.

2013. aug. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felesleges ezen aggódni, ugyanebben a cipőben járok, pedig 3 nyelvvizsgán is túl vagyok, a 4-es átlagot pedig tartom.

Matekból 4. osztály óta épphogy átbukdácsolok, max. 2x sikerült kiharcolnom 2 magántanár és iskolai korrepetálás segítségével a 3-ast.


Nem lehetsz mindenből jó. Arra törekedj, hogy a legtöbbet kihozd magadból, és nyugodt szívvel mondhasd azt, hogy mindent megpróbáltál.

2013. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!