Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért gondolják, hogy felelőtl...

Miért gondolják, hogy felelőtlenek a szüleim, mert megengedik ezeket?

Figyelt kérdés

Megtudtam,hogy az egyik barátnőm anyukája ki van akadva azon,hogy engem hogy nevelnek és ezt már másoknak is mondta.

Nem értem,mi a baja,de szerinte túl sok szabadságot kapok,mert elengedtek anyáék a nyáron több fesztiválra,lemehettem a barátaimmal a Balatonra,elmentek nyaralni és itthon maradtam egyedül,nem kell időre hazajöjjek,jövök,amikor szeretnék.

Any orvos,apa pedig ügyvéd,szóval nem is olyanok,akikben bármi kivetni valót találna az ember...

A jegyeim is jók,a hètvégén megyek felsőfokú nyelvvizsgára és nem esek kétségbe,ha olyan történik,amire nem számítok.

A barátnőm,akinek az anyja ki van akadva ezeken,semmit nem tud megcsinálni egyedül,ha nincs otthon náluk senki,nem eszik egész nap,mert nem tud magának kaját csinálni.Nem tud egyedül sehova menni,mert ha eltéved,bepánikol és kiborul.


2013. aug. 25. 18:03
 1/7 anonim válasza:
29%
Nos, ezt nem értem. Egyrészt, mert ha a szüleid ilyen komoly szakmában foglalkoznak mindketten, akkor szigorúbbnak kéne lenniük. Mellesleg nem értem miért mondják ezt, mindenkinek más a nevelése, és mindenki máshogy nevel. Én is ilyen lazán fogom majd venni. Sok szülő van, aki a széltől is óvja a gyerekét, avagy olyanok, akik addig mindent megengednek, amíg be nem következik a baj. Szerintem te tudsz vigyázni magadra, megbíznak benned és ezért nevelnek így.
2013. aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mert azért nem mindegy, hogy ezt 17 évesen vagy 13 évesen engedik meg neked.
2013. aug. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
16 leszek októberben.
2013. aug. 25. 18:22
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Azt nem írtad, hogy hány éves vagy, de én is nagyjából így nevelkedtem. 15-16 évesen már simán otthon hagytak egy hétre, elmentek nyaralni a szüleim, persze volt hová fordulnom, nem maradtam teljesen egyedül a nagyvilágban, ha gond adódott volna. Én is jöhettem-mehettem amikor akartam, nem volt gond belőle soha, de szerintem az én meg gondolom a Te hozzáállásodon is múlik. Szóval azon, hogy meg lehet benned bízni, éretten viselkedsz, és kerülöd a szélsőségeket, afférokat... Én is mindemellett kitűnőre érettségiztem, később pedig lediplomáztam, ekkor viszont már önállóbb voltam, mint sok kortársam...


Szóval igazából ez neveltetés kérdése a szülői oldalról is, másrészt függ attól, hogy milyen a mentalitása gyereknek, meg lehet-e benne bízni, és nyilván adottak-e körülmények.

De mindig lesznek ilyenek, akik nem értenek egyet mások nevelési elveivel, nem kell vele foglalkozni.

2013. aug. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is októberben töltöm a 16-ot, és szerintem nincs ezzel semmi baj. Én mondjuk itthon kell legyek egy adott órára, vagy ha kések, akkor telefonáljak, de engem is elengednek általában.

Az említett barátnődnek az édesanyja előbb az ő gyerekével foglalkozzon, ne fikázzon téged, sem a szüleidet, mert te legalább önállóbb vagy.:)

2013. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem élsz vissza a bizalmukkal, akkor nincs semmi gond!
2013. aug. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tényleg nem kéne ennyit megengedni egy 15 évesnek,mert ha már 17-18 vagy akkor teljesen jó de 14-16 éves gyereknek.Tényleg nem ártana rövidebbre venni a pórázt.15 évesnek nincs helye fesztiválokon felelősségteljes felnőtt rokon nélkül,és est 10nél később már otthon a helye.
2013. aug. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!