Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyen felelőtlenek?

Miért ilyen felelőtlenek?

Figyelt kérdés
Az osztályomban idén már a második lány lett terhes,gyanítjuk hogy egy harmadik is az de ő nem nagyon jár be.A mai világban már szerintem annyi lehetőség van arra hogy védekezzenek és ezért nem is értem a dolgot.Hozzáteszem mind a kettő "véletlen" volt.
2010. ápr. 30. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány évesek?
2010. ápr. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
17 és 18
2010. ápr. 30. 14:46
 3/12 anonim ***** válasza:
legalább nem 14-16 közöttiek! amúgy sztem nevelés, és baráti kör kérdése
2010. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az ő életük.
2010. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem lehet terhes valaki. Tenni kell érte:-D
2010. máj. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért írtam idézőjelben :) Én tudom,de mindegyikük ezt hangoztatja:S
2010. máj. 1. 10:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogy jarhat egy 14 es egy 17 eves lany egy osztalyba..?
2010. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
17-18at írtam ,ha meg a válaszolóra gondoltál akkor bocsi.
2010. máj. 1. 11:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaaa bocsi, csak osszemosodott az alatta levo valasszal:) Azt hittem ennyit bukott az idosebb es mar csodalkoztam:D
2010. máj. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egyrészt a felvilágosítás másrészt a felelősségtudat teljes hiánya. Soha nem nevelték arra, hogy a döntéseiért és a cselekedeteiért vállalnia kell a felelősséget, soha nem gondolt bele, hogy ez vele is megtörténhet, így abba sem, hogy mi lesz ha terhes lesz. Nekem is volt osztálytársam akinek 16 évesen abortusza volt, de olyanról is tudok, aki 18 éves, és nem rég a másodikon esett túl. Véletlenek márpedig nincsenek, ennyi meg pláne nem. Ennyiszer nem hatástalan a fogamzásgátló tabletta, és ennyiszer nem csúszik le vagy szakad el az óvszer. Csupán annyi, hogy "velem ez úgysem fordulhat elő, minek védekezzek?" Aztán hopp és kopp.

Szerintem ez amellett hogy a szülők, az iskola felelőssége is, hisz amilyen felvilágosító órákat tartanak manapság... mintha nem is lenne. Én azt mondom, ha már csak a várandós tinik című műsorból levetítenének általános iskolában pár részt, azzal sokkal többre mennének! Ennek ellenére nehéz bárkire is ráfogni, hogy kinek a felelőssége a felelőtlen gyerek, hisz pont valamelyik nap olvastam róla, hogy a váratlan terhességek száma a normális, rendezett családi körülmények között élő fiataloknál a leggyakoribb. Nyilván most más nemzetiségekről ne beszéljünk. Kimutatták, hogy ők amellett hogy élnek nemi életet, nagyon jól tudják mik a következmények, és többnyire nincsenek is meglepődve ha 14 évesen jön a gyerek gyereke, míg ugye egy normális, jó körülmények között élő felvilágosulatlan tininek ez derült égből villámcsapás. Tudja hogy gyerek lehet belőle, de ez úgysem történhet meg vele.

Ja még egy példa. Volt középiskolai osztálytársam idén februárban szült, együtt élnek a párjával, de a babát még nem tervezték, viszont ha már jött, megtartották. Totálisan meg volt rémülve, de kb két hete már azt mondta élete legjobb döntése volt hogy megtartotta a picit! :) 20/L

2010. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!