Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez most tényleg ilyen rossz...

Ez most tényleg ilyen rossz dolog? Mi ezen a kiakasztó?

Figyelt kérdés
Egész nyáron nem volt ötletem, hogy mit rajzoljak, így nyár végére meg találtam egy nagyon jó "témát" embereket rajzolok le tollal valamilyen helyzetben, a fejük meg egy állat koponyája. Nekem nagyon tetszik, szeretem az elvont dolgokat. Apám meg meglátta és fel volt rajta háborodva, hogy mert miért kell nekem ilyet rajzolni, miért nem valami boldog dolgot rajzolok? Annyira rosszul esett, mert én utálok boldog dolgokat rajzolni. Inkább temető, emberek, meg ami így eszembejut. Amúgy ezen akadt ki: [link] Volt régebben, hogy írtam egy verset, feltettem facebookra és le akart törölni emiatt, mert az ördögről szólt, mármint egy emberről, aki nem szeretné h elcsábítsa, de mégis megtörtént és az ő gondolatmenetéről szól.
2013. aug. 28. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon tetszik a rajzod, jó ötletnek tartom, jó, hogy ilyen kreatív és tehetséges vagy! Hány éves vagy egyébként?


Nekem a húgom rajzol sokat, elég morbid dolgokat, felakasztott emberek, zombik, szörnyek, démonok, de ezt szereti, ez érdekli, ezt rajzolja szívesen. Anya először ki volt akadva egy kicsit, de inkább csak aggódott, nem cseszte le. Aztán később felfogta, hogy milyen tehetséges a lánya, és bármennyire nem ilyeneket kéne 14 évesen rajzolnia, ráhagyja. Ettől nem leszel elmeháborodott, és semmi baj nincs a lelki világoddal sem. Ezt próbáld meg elmagyarázni apukádnak.


Én verseket írok. 12-14 éves korom között állandóan öngyilkosságokról, gyilkosságokról, kínzásról stb. írogattam, mégis értelmes és intellektuális felnőtt lett belőlem. Szerintem minden "alkotni" vágyó gyermeknek van egy időszaka, amikor morbid, félelmetes, durva dolgokat jelenít meg, még ha teljesen rendben van lelkileg, akkor is.

2013. aug. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok. Nem hiszem, hogy ez egy korszak lenne. Már ovis korom óta megtalálható bennem egyfajta morbidság. Például meg akartam mérgezni pár fiút, oviban állandóan "mérgeket" csináltunk pár barátnőmmel. Találtam egy hatalmas békát, fogtam egy botot és átszúrtam rajta, a szájától egészen a fenekéig, beleszúrtam a földbe és néztem. Fogtam kishalakat, eöntöttem olajjal és beraktam őket a mikróba, voltak 3 éves koromban kiskacsáim, szegényeket mindig a falnak vágtam. Mondjuk most már ilyeneket tuti nem tennék egy állattal, inkább lerajzolom az ilyesmit. Lelki gondom viszont van, a leginkább szorongás.
2013. aug. 28. 09:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem meglepő, ha kívülállóként nézem, a tinikor tele van depivel és furcsa dolgokkal, anno és horror sztorik vázlatát írkáltam fel, hogy majd kidolgozom őket teljes történetté. Anyámra a frászt hoztam. Anyaként én is megijednék, ha a tinédzser lányom lelki világát tükröző képek ilyenek lennének, de csak azért éreznék így, mert nagyon szeretem és féltem. De ésszel tudom, hogy ez normális. Nagyon szépen rajzolsz amúgy, érdemes fejlesztened, szerintem.
2013. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi :) Egy éve járok különrajzra, remélem most sikerül majd a felvételi is.
2013. aug. 28. 10:08
 5/12 anonim ***** válasza:

A rajzodat mikor először megnéztem, nem gondoltam, hogy 13 éves vagy :) Nagyon jól rajzolsz!

Nekem is jobban bejönnek a vidám témák, vagy az elvontak, szerintem ebben az állatfejesben még nincs semmi rossz. Apád konzervatív lehet, egész életében így fog állni ezekhez a dolgokhoz, de téged ez ne zavarjon.

Amit az állatokkal csináltál számomra megbotránkoztató és nem egy szép lelkivilágra utal. De hát nem ítélkezek, te tudod...

A kamaszkor, ahogy mondták előttem teli van depresszióval, fura gondolatokkal, ezzel nincs gond, amíg át nem lépsz egy határt.

2013. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Amúgy én is bánom, hogy mit tettem velük, most már nem bántanék egy állatot sem, max akkor, ha a macskáimat bántaná, de akkor is csak elkergetném.
2013. aug. 28. 10:36
 7/12 anonim ***** válasza:
A rajzaiddal nincs semmi baj, nekem tetszenek. Viszont amit az állatokkal tettél, az undorító.
2013. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes témát választottál, semmi megbotránkoztató nincs a rajzaidban. Az én szüleim is kvázi ilyenek, elég egyetlen mozzanat, ami nekik nem tetszik, és máris elvesztik a fejüket. Ne foglalkozz velük. Tehetséges vagy és ezt ki is használod, ennyi.

Viszont ahogyan az állatokkal bántál, az tényleg gyomorforgató. Kérlek, ne tegyél többet ilyet egy élőlénnyel!

2013. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb,hogy ezt ma már inkább rajzban fejezed ki,minthogy másokat bántanál,vagy akár önmagadat...

A legtöbb szülő ilyenkor azt hiszi,hogy valami gond van a gyerekével,és megijed.

De úgy gondolom,hogy amíg ez csak önkifejezés,és nem párosul megszállottsággal,a szülőnek nincs sok köze hozzá. :)

2013. aug. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
[link] ez is a tiéd? :D
2013. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!