Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan beszéljünk a szexről a...

Hogyan beszéljünk a szexről a 15 éves fiammal?

Figyelt kérdés

A fiammal már 10-11 éves korában beszélt az apukája a szexről..de mostanában egyre népszerűbb a kislányok körében és az egyik lánnyal feltűnően sokat van együtt és tegnap a telefonban magyarázta valakinek hogy meddig jutottak el (petting)..és ezen egy kicsit meglepődtem..még csak 15 éves..kiváncsiak lennénk rá hogy ő mit gondol erről és szeretnénk vele beszélni hogy hogyan viselkedjen a lányokkal és ilyesmi..vagy hogy eddig miket csinált (azért reméljük még szűz).

Az apja beszéljen vele inkább?(mint férfi a férfival).

vagy mindketten?

Várom a szülők válaszait akiknek szintén volt már ilyen a gyerekükkel! KívÁncsi lennék a tapasztalatokra egy ilyen beszélgetés során, illetve hogy hogyan kezdjünk hozzá.

39/N


2013. szept. 19. 21:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a kapcsolata veletek. Ha átlagos, nem sok mindent beszéltek meg egymással, akkor gáz lesz számára egy ilyen beszélgetés. Vegyél neki gumit, rakd az asztalára, ebből érteni fog mindent. Legalábbis az én fiúbarátaimmal így csinálták otthon.

A szexről magától is mindent tud, 11-12 éves korunk óta fő téma a társaságban.

Hogyha úgy döntetek, hogy mégis elbeszélgettek vele, akkor inkább az apja. Értelmesen magyarázzátok el neki, hogy legyen mindig felelősségteljes, és tisztelje a lányokat, nőket. Bár ha normális nevelést kapott, akkor ez magától értetődik :)

2013. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
9-es: ez a sok kérdés abból ered, hogy a tinik felelőtlenek. Buli, buli hátán, mindenki mindenkivel és "csináljuk gumi nélkül, mert jobb". Hiába tömik a fejüket éjjel-nappal, hogy az előváladéktól is, stb, stb... amikor ott a helyzet, akkor senkinek nem jut eszébe. És hogy megnyugtassák magukat feltesznek egy kérdést, pedig ők is pontosan tudják rá a választ: igen, félni kéne.
2013. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként azt mondtam el, hogy a szerelem nagyon szép, de nagy fájdalmat is okozhat, vétlennek és lazának egyaránt.

Meg hogy a testi vágy elsöprő erejének "közben" már nehéz-tizenévesen szinte lehetetlen- ellenállni.

Ezt is számításba kell venni, amikor nagy bátran belevágnak. Magyarul biztonságosabb el sem kezdeni.

Lelkére kötöttem, hogy vigyázzon a kislányra, legyen okos kettejük helyett is, mert egy igazi férfi sose bújhat egy tinilány szoknyája mögé, ha baj van, azzal, hogy de hát a Kati akarta.

Amikor a másik fiam konkrétan azzal szondázott meg, hogy, de hát ma már baj nem lehet, el lehet vetetni...,

akkor meg erről beszéltünk:

Ha szereted a lányt fájni fog az neked is, és nem leszel büszke magadra.

Tudnod kell, hogy ebben nem Te fogsz dönteni.

Ha nem jól választottál, és csőbe húztak, egész életedben szülőtársa leszel a Tévedésednek, és apja a kicsinek, akár kölyökfejjel. Legfeljebb először még jóapád fizeti a gyerektartást, csak azután Te.

Kb ennyi.

2013. szept. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem max a védekezésről beszéljen vele az apja, és ha a fiúnak kérdése van, akkor felteheti. Amúgy biztosan tud már mindent.


Amúgy nem tudom mi ez a felhajtás a szex körül. Velem soha senki nem beszélt se apám se anyám a szexről, anyám még a menstruációról sem, aztán 11 évesen csak néztem, hogy miért vagyok tiszta vér....


Na mindegy, szóval kb 23 évesen kérdezte meg anyám először, hogy az akkori pasimmal volt e szex. Mondtam igen. kb ennyi. Aztán elég hamar szakítottunk, erre meg jött a nagy hozzáértéssel, hogy korai volt....


De az nem tűnt fel neki, hogy egyébként 19 éves koromban vesztettem el...azt hittem nem érdekli ez, és nem kötöttem az orrára. Amúgy is szerintem magánügy.


Szóval aki évekig nem érdeklődik a lánya iránt ilyen szinten, az ne akarjon már kioktatni egy 23 éves nőt....


27/N

2013. szept. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!