Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha sokat fáj a...

Mit tegyek ha sokat fáj a gyermekem feje?

Figyelt kérdés
Adva van egy kiskamasz (12-13 éves)leányzó (középső gyermek) Nagyon sokat (heti 2-3) fáj a feje. Nagyon sokat stressel a sulin (szinte kitünő tanuló) Mig nem menstruál. Gyakran el is pityeredik ha nem megy neki valami - gondolom így oldja a feszültséget. Most csináltattam vérképet - szinte teljesen jó, szemészeten is voltunk. Próbálom mondani neki hogy nem kell ilyen komolyan venni a sulit. Ennyit nem ér a kitűnő bizonyítvány. Nincs valakinek ilyen irányú tapasztalata. A másik két gyerkőc nem kitünő - de elég jó tanulók. Törekednek rá. (5-es 8.-as) Adjak neki valamilyen gyógynövény teát, vagy tablettát? Sokszor teljesen szét van esve (otthon hagyja a kajáját, telefonját, bérletét- vagy én várok el sokat? Sokszor válogat a kaják közt a suliban - nem eszik meg mindent - ez is lehet hogy a stresstől van. Otthon - megnyugszik és jókat eszik.

2013. szept. 26. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Teától nem lehet semmi baja bár szerintem nem is használnak. A stressztől fájhat a feje, de lehet migrén is.

(A kajával kapcsolatos kommentet nem értem, a menzás kaja gyakran pocsék,főleg a megszokott otthoni ízekhez képest így az a legritkább,hogy egy gyerek-kamasz mindent megeszik belőle.)

2013. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Nekem úgy jöttek rá anyáék 10-11 éves koromban, hogy rossz a szemem és szemüveget kell hordanom, hogy heti többször fájt a fejem.

Amint megkaptam a szemüveget és elkezdtem hordani, ez elmúlt.

2013. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Én 14 éves vagyok, és 11 éves koromban pont ugyan ez volt nálam is. Kitűnő tanuló voltam/vagyok,ráadásul pont akkor kerültem fel felsőbe, új tanárok, új szokások...nagyon nehéz volt. Nagyon sokszor jöttem úgy haza, hogy fájt a fejem, hazaértem és egyből lefeküdtem aludni, nagyon sokat sírtam. Mindenféle apróságon. És anyukám úgy gondolta, hogy ez már nem normális, elvitt orvoshoz. Az orvos megállapította, hogy nincs semmi belső eredetű bajom, csak pszichés.Nagyon nagyok az elvárásaim magammal kapcsolatban, kicsit engedjek lejjebb belőlük (nem azt mondta, hogy legyek rossz tanuló, csak hogy néha lazítsak) Javasolta a szüleimnek,egy kutya jót tenne,aki kicsit oldaná a feszültségemet, és rengeteget lennék vele a levegőn, minimum fél órát sétálni, ami kutyusnak és a gazdájának is jó. Továbbá igyak meg NAPI 2,5-3 liter vizet!!! MINIMUM! És emellett aludjak nagyon sokat, 9 órakor feküdjek le, hogy kipihent legyek. Mellesleg én nagyon finnyás voltam. Anyukám kivett a menzáról és otthon főzött. És elmúlt minden bajom!

Kaptam egy kiskutyát, akivel a mai napig minden nap nagyokat sétálunk a friss levegőn, rengeteget iszom, már hiányzik is a napi 3L, ha csak 1 üveggel iszok meg, érzem, hogy kezd fájni a fejem. A Barátok Közt után lekapcsolom a TV-t, sokszor még előbb is! Amúgy szerintem semmi köze a kajáláshoz. Nekem a menstuációm rá 1,5 évre jött meg, szóval még az sem befolyásolhatta ezt a folyamatot. Szóval én csak azt tudom javasolni, hogy Friss levegő, 2,5L víz minimum, 9-10 óra alvás!! Próbálják ki! Nekem bejött:) Remélem tudtam segíteni!

Sok siker hozzá, és ha nem sikerül,akkor forduljanak orvoshoz!

14/L

2013. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
egy ideig nekem is volt: vagy kialvatlanságtól, vagy folyadékhiánytól
2013. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Neurológushoz próbáld még vinni. Hátha valami idegi eredetű a gond.
2013. szept. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mióta az eszemet tudom sokat fáj a fejem. én is kitűnő vagyok és bennem van egy ilyen furcsa érzés, amit nehéz leírni, de olyasmi, hogy ha rosszul teljesítek (4est szerzek) csalódást okozok a szüleimnek és magamnak, és hogy mindent elrontok, és én is szoktam ezért sírni pedig 15 vagyok. Nekem is néha mondja anyum, hogy ne vegyem ennyire a szívemre, de már késő mondhatni, belém nevelték hogy ha nem hozom ki a maxot magamból olyan mintha semmit se tettem volna.

amúgy nekem migrénem van, nyaki eredetű fejfájásom, és front érzékeny vagyok. borzasztó. remélem a lányod jobban lesz !!

2013. szept. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsónak (is) Ez a legrosszabb mert hibásnak érzem magam. De biztos hogy ez áll a háttérben. A nyaki eredetűre viszont lenne egy ötletem ha még nem próbáltad. Én Richtofit sportkrémmel szoktam bekenni ilyenkor a nyakamat (bár én már idősebb vagyok) és szép lassan hogy észre sem veszem kiáll a fejfájásom. Biztos jó rá másfajta sportkrém is. Próbáld meg hátha bejön. Remélem Te is jobban leszel. A fiam is ilyen volt (kitűnő) Aztán valahogy nem úgy jöttek össze a dolgok és lett 4 és 3 is a bizibe (és rájött, hogy mi ugyanúgy szeretjük (nem esett ki a pikszisből) ezzel együtt el múlt el a fejfájása is...
2013. okt. 1. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!