Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti át szoktátok adni az idős...

Ti át szoktátok adni az idős embereknek a helyet a buszon, villamoson?

Figyelt kérdés
Én csak akkor, amikor látom rajtuk, hogy normálisak, kedvesek. A bunkó, tolakodó, parasztoknak nem.

2013. okt. 1. 19:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%

Én inkább a várandós anyukáknak szoktam átadni!

A vénasszonyok többsége, csak megjátssza magát. A buszra, úgy fel kell húzni őket a nagyi tankjaikkal együtt, mint vmi haldoklót de bezzeg, ha a vonat előbb jön és már benn áll az állomáson, akkor meg egy 20 évest is megszégyenítő gyorsasággal tudnak futni!

2013. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%

Hát, ha nincs több hely, akkor igen. (Bár HÉV-ezek.)


Inkább felszálláskor/leszálláskor szoktam sokat segíteni (mert általában ott állok az ajtóban, ritkán ülök le), sok idős ember olyan táskákkal jár, hogy azért meglepődök, hogy vitte el a megállóig...

2013. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%
csak szólok, hogy várandósan, szülés előtti hetekben, óriási hassal mentem sztk laborba vérvételre - sajnos várakoznom kellett vagy 10 percet. a váró tele volt nyuggerekkel, egy se pattant, hogy átadja a helyét... (mind rövidlátó volt, és nem vett észre, ahogy ott álltam a folyósón óriási hassal) szóval nem kell kellemetlenül éreznetek magatokat, ha mondjuk a fáradtság miatt nem ugrotok fel mindjárt nekik... ők sem ugranak. (tisztelet a kivételnek)
2013. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Most biztos én vagyok a gonosz, de én nem szoktam átadni a helyem. Ilyen bunkó vénasszonyoknak... Max mellém leülhet, mert belül szoktam ülni. Múltkor is egy öregasszony úgy szállt fel, hogy rögtön panaszkodott, hogy jajj ezek a fiatalok úgy elfáradnak az iskolában. Mert biztos egész nap ülünk, és testnevelés óra nem létezik! Én azon pl jobban el tudok fáradni, mintha elmennék a piacra hagymát venni.
2013. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam átadni a helyem időseknek.Térdfélyós vagyok és néha rosszul leszek a tömegben.De várandósoknak mindíg átadom a helyet.egyszer pórul is jártam.Mondtam,egy hölgynek,hogy üjjön le nyugoddtan,könnyebb úgy utazni ekkora pocakkal.Megölt a nő a szemével,majd mondta,hogy ne sértegessem,hogy dagadt...:D
2013. okt. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Általában nem adom át a helyem. Amikor suliba megyek, vagy onnan jövök, mindig nagyon fáradt vagyok, örülök, hogy ülhetek, ráadásul mostanában a migrénem is gyakran kijön, nem akarok így álldogálni. Viszont, ha jobban vagyok, akkor átadom a helyem, illetve a terheseknek mindig átadom a helyem (igaz, őket kevesebbszer is látom, mint az öregasszonyokat), ha más nem engedi át nekik.

16/L

2013. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Kisvárosban élek, helyi járattal szoktam minden nap utazni, még nem volt rá példa, hogy ne lett volna hely a buszon, és általában a jármű végében foglalok helyet, ha tele lenne a busz, és addig elbotorkálna, akkor átadnám persze a helyem. De pont azért ülök hátra, hogy az időseknek ne kelljen sokat sétálnia, hogy találjon egy helyet.
2013. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak reggel tudok leülni, mert délután mindig tömve van a busz.. Pedig én pont, hogy délután szoktam rosszul lenni.

Reggelente meg hulla vagyok, örülök, hogy letehetem a hátsó felemet, nemhogy méh átadjam azoknak az időseknek, akiknek épp reggel 7-kor rohanniuk kell a piacra.

Persze ha bottal van, vagy nagyon öreg, látszik, hogy tényleg rendes és nehezére esik állnia, vagy kismama, akkor egyből átadom.

2013. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
4%

én csak egy 35-40 percet buszozok a suliig, ezért sosem ülök le, még ha van is hely... és akkor nem kell felpattogni se :)

Amikor rosszul vagyok néha (reggel), azon az ülés se segítene, csak ha kinyitnám az ablakot... Azt viszont utálom, amikor vinnyognak az emberek, hogy úristen, kinyitja valaki az ablakot, közben meg olyan a busz, mint egy szauna, minden ablakon lecsapódik a gusztustalan kipárolgásuk... :D

Na szóval én utálok ülni a buszon, sosem teszem. De szerintem elég bunkóság nem átadni a helyet, meg "leckéztetni" az időseket. Persze ők is fel tudják idegesíteni az embert, de szerintem nem az a megoldás, hogy "akkor dögölj meg" :D

2013. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg idősnek és/vagy bottal járónak átadom szó nélkül.

Azokon viszont keresztül néznek, akik rohannak a buszra, ahogy felérnek (körbenézés nélkül) szidják a diákokat, hogy "ó, persze ezek fáradtak!" vagy játsszák a haldoklót.

Múltok a barátnőmmel mentünk Győrből Veszprémbe, neki a keze be volt gipszelve és sántított (ok, hogy ez nem látszik...), én meg ahogy leültem, nekidőltem a zablaknak és elaludtam. Arra ébredtem, hogy egy öregasszony mindennek elhordja és fel akarja állítani, mert őneki jár az ülőhely. Na, hát fele nem voltam túl kedves, pedig tényleg tisztelem az idősebbeket.

2013. okt. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!