Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti át szoktátok adni az idős...

Ti át szoktátok adni az idős embereknek a helyet a buszon, villamoson?

Figyelt kérdés
Én csak akkor, amikor látom rajtuk, hogy normálisak, kedvesek. A bunkó, tolakodó, parasztoknak nem.

2013. okt. 1. 19:58
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ.

Én azon a véleményen vagyok,hogy ha valakinek valami kell,akkor odajön,és megkérdezi.

Az idős embereknek is csak akkor adom át,ha ő jön,és ő kérdezi meg. Akkor szívesen felpattanok,hogy leülhessen.

Viszont,ha hajnali 6-kor viszem a hátamon a 10 kilós táskát,és leülök,és jön felém a banya,és elkezd nekem ugatni,hogy ez a mai fiatalság,akkor néha oda szoktam mondani,hogy drága hölgyem,szerintem lehet menni a postára délután 2-kor is,mert ő megteheti,hisz nem dolgozik. De ha neki hajnali 6-kor kell menni a postára hát gratulálok. Akkor megy mindenki dolgozni,iskolába stb. Ezt nem tudom megérteni.

Úgyhogy,ga 6-kor megy a postára viselje a következményeket,hogy már pedig én nem adom át a helyemet. előbb próbálja fel a 10 kilós táskámat,és ha utána is azt mondja,hogy álljak fel,akkor beszélhetünk,de addig nem.

Kiakasztóak ezek a banyák.

2013. okt. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 English ***** válasza:
92%

Ha nagyon idős, vagy bottal van, akkor igen. De amikor fellök egy nénike a villamoson, mert meglát egy ülőhelyet, na azt azért nem szeretem. (Direkt nem ültem le, mert számítottam rá, hogy jön majd egy hepciás nő, aki még nem olyan öreg, de annak érzi magát). Úgy, mint 3 éve osztálykiránduláson; 10 km gyaloglás után, nagytáskával, fáradtan felszálltunk a helyi járatra; jött két 55 (!) év körüli nő, elkezdték mondani a magukét, hogy "ezek a mai fiatalok, egyik sem képes átadni a helyét az időseknek, semmi tisztelet nincs bennük, bezzeg a mi időnkben." Már majdnem úgy volt, hogy az osztályfőnök szól rájuk.

Én azt gondolom, az ilyenek nem is érdemlik meg, hogy valaki átadja nekik a helyet.

Akármikor utazom busszal, vagy villamossal, tele van öregekkel. Nem tudom, mi dolguk van állandóan. Egyébként udvarias vagyok az idősekkel, tisztelem őket, de ugyanezt, azt hiszem én is elvárhatom tőlük.

18/l

2013. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon egyszerű. Le kéne állítani a 65 év fölöttiek ingyenjegyét, és kész. Semelyik másik országban nincs ilyen, legyen az szegényebb, vagy gazdagabb.

Én amúgy kisgyerekeseknek és kismamáknak minden esetben átadom, időseknek a már előttem szólók által elmondott mérlegelés után.

2013. okt. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Ez miért kérdés ? Persze át illik adni.
2013. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

"Ez miért kérdés ? Persze át illik adni."

Sajnos nem mindenki érdemli meg.

2013. okt. 26. 13:32
 26/26 811 válasza:
62%
kismamáknak azonnal átadom, főleg akkor, ha még egy kisgyermeket is hoz magával...minden tiszteletem az övé!!! a nyugger aki a lábamon húzza át a bevásárlókocsiját, és gyorsabban fut mint usain bolt, meg nyügrécsel, meg oldalról jól meglök, hogy odanézzek, meg összesúg az utasokkal, hogy a "mai fiatalság"...na ő álljon csak...ha ennyi energiája van...
2014. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!