Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 évesen késő már?

14 évesen késő már?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és - ugyan már régóta körvonalazódik bennem - most jutottam arra az elhatározásra, hogy a legnagyobb céljaim közé a színművészetet is beveszem. Eddigi iskolás éveim alatt sokszor voltam próza- és versmondó versenyeken; szerettem és szeretek kiállni nagyobb tömeg elé is akár, így általában egész jó eredménnyel zártam a versenyeket. Imádok olvasni, amióta az eszemet tudom, verseket, meséket, novellákat írogatok, puszta szórakozásból, a visszajelzések pedig pozitívak, de tudom, hogy nagyon sokat kell még fejlődnöm. Énekileg sosem voltak kiemelkedő, a mozgásom pedig rémes, de úgy érzem, kellő kitartással kihozható belőlem valami ezen a téren is. Most leginkább a felvételire koncentrálok, és ha minden jól megy, egy olyan gimnáziumban tanulhatok tovább, ahol van lehetőség a színjátszásra ill. az ezzel kapcsolatos ismeretek bővítésére. Kérdésem a következő: nem késő-e 14 évesen belekezdeni a dologba? Sajnos az utóbbi időben kissé elcsúsztam, felszínes ember lettem, de azóta sokat változott már a gondolkodásmódom.
2013. okt. 10. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, sajnos a jó mozgás és a jó énekhang elengedhetetlen hozzá, de sosem késő elkezdeni semmit sem.

Viszont ha egyszer odakerülsz, hogy a színművészetire felvételizel, egyáltalán nem biztos, hogy bekerülsz elsőre. Sőt... nagyon ritka az olyan, akit elsőre felvesznek.

2013. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdekesnek tartom, hogy neked a céljaid nem maguktól alakulnak ki, hanem ki-be rakosgatod (:DD) őket.

Magyarországot eltekintve nem késő elkezdeni, nem hinném, hogy sokan hajtanának színművészeti pályára céltudatosan kicsi koruk óta..

2013. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Másodiknak: ez is, mint minden célom, magától alakult ki, csak egyrészt hülyén sikerült megfogalmazni, másrészt már korábban is felötlött bennem hasonló, de csak most jutottam el oda, hogy oké, ezért fogok küzdeni, ez az, amit a legjobban szeretnék. :)
2013. okt. 10. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!