Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 50 évesen lenne apa a párom,...

50 évesen lenne apa a párom, szerintetek késő? Második baba.

Figyelt kérdés

Én 34 leszek, kisfiunk addigra 5 éves.

Egészségileg, és érzelmileg egyaránt érdekel. Parázok hogy nehogy beteg legyen a baba, vagy hogyan fog majd később kiütközni a nagy korkülönbség. Eredetileg egyet terveztünk, de már nagyon szeretnék megint babázni :)


2013. aug. 12. 00:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Egészségileg szerintem nem gáz, ami a kockázat, hogy az unokákat nem biztos, hogy megéri a párod.
2013. aug. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Ismerősöm húsz évvel idősebb férfival van. Náluk elmúlt 50 a pasi mire az első gyerekük született.
2013. aug. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%
apukám 48 volt amikor születtem. én 34 amikor szültem és így is láthatta és amai napig látja is az unokát. szerintem egészségügyi kockázat az idős anya esetében van. én erről a későn szülővé válásról azt gondolom, hogy sajnos a fiatalon szülővé válók sem biztos, hogy egészségben fel tudják nevelni a gyerekeiket. sajnos!!!
2013. aug. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

Barátnőm apukája közel volt, amikor ő született, már 4 unokája van, 75 évesen még ráültek a gyerekek a hátára, ő meg ment négykézláb, mint a "kutya" a hátán kettő kicsivel. Most 90 felé jár, még mindig aktív, bár vannak egészségi problémái, alapvetően jól van.


De ez nem kiszámítható. Ugyanakkor egy apuka is "elmehet fiatalon", van, aki 40 évesen meghal. Tehát ha jó erőben van, és tesz is magáért, akkor még 20 szép éve simán várható.


És persze jó az, ha megérik az unokákat, de ha már az érettségiig elkíséri a gyerekeit, az nagyon szép.

Ha jó a kapcsolat apa és gyerek között, akkor a 20-25 év nagyon szép és tartalmas szerintem.

Mert sajnos sokunknak él az édesapja, de pl. ha elváltak, vagy ki tudja hol van, akkor meg hiába fiatal...


Én személy szerint egyik vér szerinti nagypapámat sem ismertem, a nagyszüleim között 26 év volt. Igaz háborús körülmények közre játszottak abban, hogy nem voltak "fiatal férfiak", de mégis.


Amit a szívetek diktál, én azt mondom, de csak ha ő is szeretné, az hogy Te szeretnél babázni, az kevés, ha ő is vágyik rá, akkor én bele vágnék.


És biztos a fiadnak is jól jönne egy tesó!

2013. aug. 12. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
közel volt az 50-hez*
2013. aug. 12. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

Nem. :)

Barátnőm férje 49 volt, mikor megszületett az első babájuk. Nála türelmesebb apát nem ismerek.

2013. aug. 12. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
En későinek találom,de ez az én véleményem.Azért nem mindenkibél 100 évig.Viszont nekem is van ilyen ismerősöm,félre ne értsd el nem ítélem.Es az is igaz h az én apukám 22 volt amikor en születtem mégsem élhette meg az unokája születését,sőt még a hugom érettségijét,ballagását sem.
2013. aug. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%
Az apa kora nem befolyásolja a baba egészségét, szerintem. Az anya 40 év körüli kora fokozott óvatosságot jelent, de ennyi. A barátom édesapja is ennyi volt, amikor ő született, szuper apa volt. Én azt gondolom, egy gyereknek szeretet kell, és ha ezt meg tudjátok neki adni, akkor nem késő. Sajnos a jóbarátom édesapja korán meghalt betegségben 75 évesen, de 25 éves, érett gondolkodású, szuper pasit nevelt fel! Nagyon szerette az apját, felnézett rá, és végtelenül tisztelte. Nem mondom, hogy kizárólag a kora miatt, de az is belejátszott, hogy nagyon sok tapasztalata volt az életről és mindig fordulhatott hozzá, ha bármi kérdése, baja volt. Szeirntem nem vagytok későn.
2013. aug. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%
Apukám is 50 volt, mikor megszülettem. Teljesen egészséges felnőtt vagyok. Én sosem éreztem hátrányát, mert apukám nagyon fiatalos, mai napig aktívan dolgozik, mind a munkahelyén, mind a ház körül Mi gyerekkoromban rengeteget csavarogtunk együtt, mentünk mindenfelé, sok fiatalabb apuka nem törődött fele annyit a gyerekével, mint az én apukám. Szóval szerintem nem öreg. :)
2013. aug. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
Egészsége megengedi akkor bátran. az idősebb apukák jobban foglalkoznak a kis babákkal mint a mai fiatal apukák.
2013. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!