Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti haragudnátok a gyereketekre...

Ti haragudnátok a gyereketekre ha annyira nem szeretné a keresztnevét hogy meg akarná változtatni? :S Rosszul esne nektek vagy inkább az ő boldogsága lenne a fontos?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 13:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
3%

Haragudni nem haragudnék, de azért nem esne olyan jól. Mert én pl nagy gonddal és lelkesedéssel választottam a lányom nevét, még nem is ismertem a férjemet, amikor beleszerettem ebbe a névbe. Nem esne jól, ha el akarná dobni, kitörölni, mintha nem is lett volna. Ez szerintem kicsit olyan, mintha adnál valakinek egy ajándékot és az meg félredobná, mert neki nem tetszik, pedig te oda vagy érte...

Szerintem ha nagyon nem bírsz ezzel élni, csak vegyél fel hozzá egy másik nevet, és használd azt...

De szerintem te még bőven fiatal vagy hozzá, dolgozik benned az önmegvalósítás és egyebek... Nem hiszem, hogy ez a gátja a boldogságodnak...

2013. okt. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az esne rosszul, hogy a gyerekem olyan kis egyszerű, hogy azt hiszi, a nevén múlik a boldogsága.
2013. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Valakit ez zavar valaki meg megműtteti az orrát, pedig mások szerint semmi baj vele. Nem vagyok egyszerű attól hogy nekem fontos valami, ami neked nem.
2013. okt. 23. 20:02
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

16 vagyok, szóval ez részemről bőven elméleti. Természetesen nem haragudnék, de nem is engedném, hogy megváltoztassa. Aztán ha már 18 évesen is akarja, akkor csinálja.

Én is utáltam kiskoromban a nevem, sőt, még most sem szeretem, de ezt 10 évvel ezelőtt senki sem tudhatta, hogy nem fogok vele megbarátkozni. Most pedig már nem tudnék élni más névvel, megszoktam.

Szóval 10 alatt azért nem engedném, hogy megváltoztassa, mert még túlságosan kicsi ahhoz, hogy ezt igazán tudja; 10 felett pedig azért nem, mert lehet, hogy egy kamaszkori változás. De ha betöltötte a 18-at, és úgy döntene, hogy megváltoztatja, akkor emiatt semmiképpen sem neheztelnék rá, elfogadnám a döntését.

2013. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 avie21 ***** válasza:
Nekem két keresztnevem van, Napsugár és Nárcisz. Amikor 18 lettem én is meg akartam változtatni, de nem tettem, mert sikerült megbarátkoznom vele. Most már a Nárciszt használom:) A szüleim nem tartották sértőnek, hanem elfogadták, hogy nem tetszik nekem a nevem, és, hogy megváltoztatom. Szerintem a szüleid se fogják sértőnek tartani, ha meg szeretnéd változtatni, bár ez embertől függ...
2013. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
És mire szeretnéd változtatni? :)
2013. okt. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
34%
Valamilyen szinten haragudnék ,vagy inkább megsértene . Szerintem biztosan van olyan becenév,amit te is szeretsz talán megpróbálhatnád azt használni ,mielőtt megváltoztatod.../egy Kinga...:)/
2013. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nop.
2013. nov. 7. 15:57
 19/20 anonim ***** válasza:
68%
őőő, Kingáról Nop-ra??
2013. nov. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
68%
En inkább maradnék Kinga...nop olyan egyiptomi hangzású
2015. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!