Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy értessem meg vele, hogy...

Hogy értessem meg vele, hogy ennek semmi értelme?

Figyelt kérdés

Alaphelyzet:

Anyukám és apukám 20 éve elváltak.(A kapcsolatuk egyébként az ilyenkor szokásosnál sokkal jobb,de ez nem tartozik ide.)Anyu immáron nagyjából 20 éve él együtt egy emberrel,aki idén lesz 65 éves.2 lánya van,az egyik,a fiatalabb lányától 1 unokája van,ő még pici(3 éves),a másik lányától van egy 13 éves leányunokája és egy 14 éves

fiúunokája.


Ezekkel az unokákkal van a bajom.Nem akarnak tanulni.Ez még nem az én problémám lenne,de anyukám élettársa rám akarja erőszakolni,hogy tanítsam őket,angolra.Én tudok is angolul(3 féle nemzetközi és 3 féle hazai nyelvvizsgám és 3 diplomám van,és ezt nem azért írom le,hogy hencegjek vele.Egyszerüen a tényekhez tartozik.)

Most jön a lényeg,ami miatt a kérdésemet kiirtam.Most pl. az a téma,hogy a 20 körüli(én többször nyelvvizsgáztam,de sose számoltam össze,hány nyelvvizsgatéma van) én dolgozzam ki.Ennek viszont,ha én dolgozom ki,semmi értelme.Ők nem tanulnak belőle semmit,nekem megy a drága időm(igaz,most épp munkanélküli vagyok,de ez akkor se az én dolgom lenne) .És őket nem is érdekli az egész. Mit tennétek a helyemben?Elegem van picit ebből az egészből,és enyhén szólva nem akarok egy könyvnyi anyagot leírni se géppel,kézzel meg mégannyira se,aminek számomra semmi haszna,értelme nincs.És a gyerekeknek se,hiszen őnekik eszükbe nincs ideülni és velem együtt kidolgozni a dolgot.Az idő,amit elrabolna ez a napjaimból,egyszerüen bődületes


2012. febr. 13. 16:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

ja és értelme ennek a gyerekek szempontjából sincs, hiszen attól, hogy én kidolgozom,a tudás az nem olyan, mint egy üveg bor, pálinka vagy épp egy üveg víz vagy üdítő, hogy egy tölcsérrel annyiszor és oda és úgy öntöm át ahogy akarom,attól az még nem fog a fejükbe szállni.


Ja és azt akarja,hogy ez az ember akit írtam,hogy 65 éves az ott akar lenni,amíg én angolozom a gyerekekkel,és olvasni akarja gépelve a papírról minden szót,amit a tételhez kapcsolódóan kimondok(úgy,hogy nem is tud angolul,de azért kontrollálni akar...).Értitek ezt az egészet?Mert nekem már ez most magas...


Szóval kérdés még egyszer: Hogy értessem meg vele,hogy ilyen 60 oldalt nekem(mert ő nem tud gépelni,meg nem is akar,meg nem is tud angolul,szóval triplán problémás) legépelni nem csak elmondhatatlan baromság(a fenti okok alapján), hanem értelmetlen is.

2012. febr. 13. 16:36
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki azt amit ide leírtál.
2012. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

1.Mondd meg kerek-perec,hogy mi az álláspontod a témával kapcsolatban

2.Találj ki valami kifogást,hogy ezért meg ezért nem érsz rá ezt megcsinálni nekik

2012. febr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Anyunak elmondtam,ő pedagógus volt,most ment nyugdíjba,ő tökéletesen megértette,hogy én ezen a téren úgymond már letettem,leraktam az asztalra a magamét a fent felsorolt vizsgákkal,diplomákkal és mindennel.

A baj anyu élettársával van,ő egyszerüen ezt nem hajlandó megérteni.Azt hiszi,ha én megint ott ülök a papírok felett 10-12 órát(kb. ennyi időmbe biztos beletelne mind a 20 témáról 5-6 gépelt oldalnyit leírni,pláne hogy nem vagyok egy gyors és gépíró) ,azzal a gyerekek majd megtanulják.


De mindenki,az itt levő összes ember és a nem itt levő összes ember is tudja,hogy attól az még nem fog sem tölcsérrel sem más varázseszközzel,se varázstölcsérrel az ő fejükbe szállni,hogy én gumót növesztek emiatt a fenekemre.

Azér meg mondhatom,ő katona volt,őneki ha mondom,pont annyit érek el vele,mintha a 6 éves sharpei szuka kutyámnak mondanám.


Még mielőtt esetleg valaki felveti a büncselekmény lehetőségét,hogy üljek be helyettük vizsgázni,közlöm,hogy annó,13 évvel ezelőtt én is ugyanennél a tanárnál vizsgáztam,ez 8 osztályos gimi 10. osztálya(vagyis 16 évesek) én meg lassan 30 leszek(idén júniusban),szóval egyáltalán nem 16-nak nézek ki.És ez amúgy is büncselekmény lenne,amit nem áll szándékomban elkövetni.És különben is ismer.

2012. febr. 13. 16:48
 5/15 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nem tudok a szakmai érveken túl felsorolni semmit,(azokat már 20x felsoroltam,nem fogadta el,azt mondja,ezek csak kifogások,hogy kibújjak a feladat alól) és a hab a torta tetején az,hogy ráadásul most,idén február 1-től munkanélküli lettem,és időmilliomos vagyok,csak hát ez mind szép és oké,de nem erre kellene azt a millió időmet fordítani.Vagy szerintetek igen?
2012. febr. 13. 16:50
 6/15 A kérdező kommentje:

Hülye lesz a kérdés,de már komolyan nem tudok mit kérdezni:

tud valaki olyan technikát(agykontroll,gondolatátvitel,spirituális,nem evilági dolgokra gondolok itt elsősorban) amitől ha én ebbe belefeccelek mondjuk 100 órát mire mind a 20 tételből írok 10 oldalt,mert annyi kell),akkor az beleszáll az ő agyukba?A kérdés persze költői,de ha van ilyen módszer,akkor arra most NEKEM baromi nagy szükségem lenne,hogy alkalmazzam RÁJUK.

2012. febr. 13. 16:53
 7/15 anonim ***** válasza:
Gondolom ha nem csinálod meg,akkor meg megsértődik anyukád élettársa.Mondd meg neki,hogy beleegyezel,hogy segítesz megcsinálni,de csak akkor ha a gyerekek is résztvesznek a munkában.Ez a minimum szerintem,hiszen az ő érdekük,hogy megtanulják az anyagot.
2012. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Pont ezt mondtam,hogy legyenek ők is itt,de nem ők nem érnek rá mert kosáredzés,meg foci,meg ilyen tánc,meg olyan tánc,meg a számítógépet kell kalapálni.Ekkor szállt el az agyamban a szoftver.


Mit lehet erre emberi ép ésszel,elmével mondani?

2012. febr. 13. 17:00
 9/15 A kérdező kommentje:
Érdekük lenne,de nem fogják fel.A nagyapjuk,anyukám élettársa pedig főleg nem fogja fel.Első körben épp az a kérdés,hogy vele,a lassan 65 éves emberrel(júliusban lesz 65) hogy fogassam fel?
2012. febr. 13. 17:25
 10/15 A kérdező kommentje:
A lényeg,hogy semmi kedvem ezt a mintegy 100 oldalt legépelni,kézzel leírni meg mégannyira sincs kedvem,és sajnos -pechemre,mert akkor ezt használhatnám ürügynek,hogy a meló után kell a pihenés,ki vagyok- most nincs munkám.De ezt most nem elsősorban azért akarom megúszni,mert nem akarom megcsinálni(na jó,bennevan nagyon ez is),de a lényeg,hogy abból,hogy én leülök,kiagyalom és legépelem,attól a gyerekeknek még nem kerül a fejébe...és mivel ennek így semmi értelme...ezért akarom megúszni... tudtok valami értelmeset még ehhez hozzátenni...? Valami olyan aduász ütőkártyát,amire nem lehet mit mondani,mert kétségbevonhatatlanul alátámasztja az igazamat...
2012. febr. 13. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!