Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem értenek meg a szüleim?

Miért nem értenek meg a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok. Egy nagyon jó iskolába járok, kitűnő tanuló vagyok. A szüleim mindenáron orvosnak szánnak. Ezt én el is fogadtam és próbáltam elhitetni magammal, hogy én is ezt szeretném.

Nemrég felismertem, hogy teljesen mást akarok. Nagyon érdekel a biológia de én inkább gyerekekkel szeretnék foglalkozni. Konduktor vagy óvónő, esetleg gondozó szeretnék lenni. Szerintük ezzel tönkretenném az életemet pedig pont ez adna neki értelmet.

Kérlek segítsetek! Hogyan beszéljek velük?



2013. nov. 18. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beszéltek erről, mindig említsd, hogy te igenis az szeretnél lenni, amit szeretnél csinálni.

Az egy dolog, hogy ők minek "szánnak".

A jelentkezéskor pedig úgyis nagykorú leszel, szóval oda adod be a jelentkezésedet, ahová akarod.

2013. nov. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valahogyan próbáld velük megértetni, hogy ez a te életed, a te döntésed. Egy gyereket nem lehet orvosnak "szánni", nem azért vállaltak gondolom, hogy legyen egy orvos gyerekük.


Mondd el nekik, hogy örülsz, hogy ennyire aggódnak, de te a saját életed fogod élni.

2013. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%

hát van benne valami

a szociális szférát az ember soha nem a pénzért választja, inkább küldetésből

viszont egy magánpraxisra már lehet jövőt alapozni

nehéz kérdés

2013. nov. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem is orvosnak akartak, és gyógypedagógus lettem :) A nagymamám még évekig sápítozott mikor egyetemre jártam, hogy miért nem orvosnak mentem.

Az tény, hogy ebből meggazdagodni nem fogok, de nem is ezért csinálom.


A kérdésedre válaszolva, miért kéne hogy a szüleid döntsék el, mi lesz belőled? Lassan 18 leszel (bár nem írod hanyadikos vagy, de gondolom 11), majd ha arra kerül a sor, egyszerűen abba a felsőoktatási intézménybe jelentkezel, ahová te akarsz.

Addig is adagold szépen, hogy mégsem leszel orvos, téged más érdekel. Van még időd, csak elfogadják.

2013. nov. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán a maximalizmus, vagy egy beteljesületlen gyerekkori álom áll a hátérben a részükről. Javaslom egyenként beszélj velük, ha esetleg vitára kerülne a sor, akkor ne érezzék, hogy áll mellettük valaki, legyenek egyedül ellenek.

Elcsépelt tudom, de az érvelésedet kezd a pénzzel/fizetéssel, mert lefogadom a megélhetésen vannak kiakadva, utána az elhelyezkedést részletezd, vagy egész egyszerűen vezesd le nekik pro/kontra az egészet, ismét hangsúlyozom külön-külön, mert az egyik jelenléte befolyásolhatja a másikat, hisz, mint férj és feleség ki akarnak állni egymás mellett, még ha a gyerekük is a vitapartner. Igyekezz objektív maradni, minél tényszerűbb vagy, annál hihetőbb, bár néha egy kis személyeskedés se árt. Próbálnak majd a részletekbe belekötni, szóval készülj fel az álláspontod megvédésére. Ha anyu és apu megvoltak, mehet mindkettőjükkel.

2013. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egyedül ellened*
2013. nov. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerencséd hogy olyan szüleid vannak akik megakadályoznak életed legnagyobb baklövésében! Mert aztán 6-10 év múlva már hiába fogsz sírni, nem lehet visszacsinálni.


Mellesleg szerintem ha elvégzed az orvosit nyugodtan lehetsz még óvónő. Viszont az OKJ-val az életben nem leszel orvos. Szóval jól gondold át hogy mit akarsz, mind kettő nemes hivatás, csak az egyikbe éhen halsz.

2013. nov. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ! Ha szóba kerül, megpróbálok újból beszélni velük. Igazatok van abban, hogy az én életem és döntésem de sajnos a szüleim megvonnak minden támogatást tőlem ha nem az általuk áhított szakra megyek.


Utolsó válaszoló: Nem értem miért lenne ez életem legnagyobb baklövése. Kifejtenéd?

2013. nov. 20. 14:28
 9/10 anonim ***** válasza:
befolyásolhatnak de nem dönthetnek helyetted.. lassan felnőtt leszel és a saját utadat kell járnod. jobb ha még vitát sem nyitsz erről hanem eléjük tárod a tényt, amit el kell fogadniuk, a sarkadra kell állnod. ha feleselsz és visszabeszélsz nem fognak komolyan venni. éretten mondd el hogy mit akarsz.
2013. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
inkább tanulj orvosnak. mint hogy szaré húgyééé dolgozz
2013. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!