Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kislányom fejlödhet normális...

A kislányom fejlödhet normális gyerekként az ovis társai között?

Figyelt kérdés
A kislányom corpus callosum hiánnyal született.Sajnos a terhességem 20.hetében derült ki ez a betegség nála.Azt mondták a kórázba lassabban fog fejlödni a többi társához képest.Hordtam és hordom is öt korai fejlesztésre heti eg alkalommal voltam vel a 3 éves kontrolon a fejlödés neurologusunknál Dr Beke Annánál ö javasolta hogy probáljuk meg elintézni a tanulási képességet vizsgáló bizottságnál a heti több alkalmat mert ez az egy nagyon kevés.Ha esetleg javasolják a közösséget ott fog tanuéni valamit a t9bbi gyerköctöl?Sajnos még enni se inni nem tud egyedül inni is pohárból most kezdett el segitséggel
2012. dec. 16. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a betegséget, csak azt hogy külflödn az ilyen gyerekeket rendes oviba játatják és kb 8 éves kortól mennek ha kell másik iskolába.

Németországban hordtam oviba egy kisfiut aki 8 éves volt és egy kislányt aki 5. a kisfiu volt beteg, ö egyáltalán semmit nem tudott egyedül csinálni, oxigén hiányosan született, így vezetve tudott járni. szerintem amit az anyuka elért nála óriási dolog volt, és az ovoda is jott tett neki, szerett oda járni.

èn mindenképpen eröltetném a közösséget neki, ha ezt te is így látod, és mindenféle ilyen fejlesztö dolgokat amennyit csak lehet.

keress a neten más országokban ismert terápiákat, ha tudsz angolul, németül, nézd meg ott az ilyen beteg gyerekekkel mit csinálnak.


pl meglepett hogy lányomnak nyaki problémája volt babaként és elküldtek vojta módszerre, rákerestem és néhány magyar gyógytornász is ismeri ezt. szóval keress rá mert lehet külföldön más jobb dolgokat ismernek.

2012. dec. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erre mi nem tudunk itt választ adni. Ennek a betegségnek is van sok fokozata.

ÉS erre mi nem tudunk választ adni.

2012. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudni hogy milyen lesz ha többi gyerek körül veszi.Lehet hogy hasznára lesz,lehet hogy nem.Mindenesetre kisebb létszámú csoportba kell íratni.És jobban kell rá figyelni.

3 évesen most kezd el inni pohárból? Szerintem fejleszthető lesz.Hisz 3 évesen,még egészségesek is vannak így.

Amúgy tanácsolom,hogy játssz vele nagyon sokat.Legyen nála mindig valami olyan játék,amivel könnyen tud játszani és amivel könnyen fejlesztheti magát.Kifejezetten gyerekeknek való okatójátékokra gondolok.Kitartást! Minden jót nektek!

2012. dec. 29. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van neki egy olyan játéka ami zenél tanitja betüket és a szineket.Mindg arra kér ha odahozza nekem hogy nyomjam meg rajta a gombokat és ö azt figyeli is
2012. dec. 30. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!