Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megendnétek a 13 éves...

Ti megendnétek a 13 éves fiatoknak, hogy 70 ezer forintos telefont vegyen?

Figyelt kérdés
Telefont szeretne venni magának karácsonyra, mindent ö fizetne magának, de nem hiszem hogy neki egyáltalán szüksége lenne ilyenre, és elég drága is, féletem hogy ellopják töle... Ti megengednétek az ilyen koru fiatoknak hogy 70.000 forintos telefont vegyen?

2013. nov. 30. 10:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Én sem értem minek egy okostolefen egy általános iskolásnak, de nem tiltanám meg. Az ő pénze, hadd vegye meg, ha akarja. Ám sem az előfizetést, sem pedig lopás esetén az új készüléket nem fizetném.
2013. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Okostelefont akartam írni, csak siettem.
2013. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
55%
Nem, de nem tiltanám, hanem észérvekkel lebeszélném róla. Nekem sincsen ilyen drága telefonom, ennyi idős gyerkőcnek pedig pláne semmi szüksége rá...
2013. nov. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
33%
Egy telefonra 70 lófing. De mi az hogy magának veszi meg? Illene a szüleinek. Elvégre még csak 13. Ha nincs rá pénz, ne kapjon, ha van rá pénz, akkor kapjon. De mi az hogy egy 13 éves magának veszi meg?
2013. nov. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
25%

13 éves. Akárhogy is nézzük, még gyerek. Akkor meg minek? Játszani, facebookon lógni éjjel-nappal??

Biztos, hogy nem engedném meg. Nekem sincs ilyen drága telefonom, mert csak telefonálni szoktam vele, nem reggeltől estig azt nyomkodom.

Eltörik, ellopják és vége...

2013. nov. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
53%
Most az mindegy, hány éves, lehet akár 45 is valaki, ha nem üzletember, vagy ilyesmi, akinek minden percben elérhetőnek kell lennie, nincs szüksége 70 rongyos telóra. Minek? A telefon még mindig arra való, hogy telefonáljunk rajta, meg SMS-t küldjünk :D
2013. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Lazán.Ő pénze azt csinál vele amit akar.70 ezer különben sem annyira sok.Ha 100 ezerért akarna venni akkor azt már nem engedném de 70-ért nyugodtan.
2013. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem az engedem - nem engedem kategória. A zsebpénz a gyereké, és azt vesz belőle amit akar.(Persze extrém eseteket kivéve). A szülő a véleményét (egyet nem értését)kifejezheti, de a gyerek döntsön. Én személy szerint nagy marhaságnak tartom, de ha marhaságra szórja el, hát marhaságra szórja el. Majd legközelebb jobban meggondolja. Egyet értek a 10-essel, így tanulja beosztani a pénzt. Ilyenkor a kortárscsoport hatása erős (mi a menő), de a kamaszkor elmúltával majd megint előtérbe kerül a szülők által közvetített értékrend. Azóval ilyesmit megtiltani csak felesleges konfliktust szül. Az meg, hogy hónapokat spórolt rá, kifejezetten jó jellemre utal.
2013. nov. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
55%

Ha meg elveszti, ellpoják tőle, akkor majd elgondolkodik, hogy megérte-e, és máskor majd okosabb lesz. És kezdheti előlről a gyűjtést a nulláról:-)

Előző voltam.

2013. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
én megpróbálnám lebeszélni róla.Még csak 13 éves.1000 forintért képesek bántani egy embert,képzeljétek,ha meglátják nála a telefont!
2013. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!