Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Öltözködési mizéria 13 éves...

Öltözködési mizéria 13 éves lánynál. Ti hogyan kezelnétek?

Figyelt kérdés
A lányom kb. 3-4 felsőt, nadrágot hord felváltva, a többit csak végszükség esetén veszi elő a szekrényből. Minden ruháját maga választhatja ki, mindig megkérdezem, hogy biztosan tetszik-e neki, fogja-e hordani. A válasz természetesen igen. Aztán megy a szekrénybe. Van, ami 2 éves, és még soha nem volt rajta. A kedvenceit meg addig hordja, míg teljesen kibolyhosodnak, kifakulnak, megnyúlnak, de a világ minden kincséért sem dobja ki őket. Azt pár darabot, amiket hord, lehetetlen tisztán tartani, folyton azon megy a vita, hogy miért mostam ki, mert nem is volt koszos, csak dezodor illatú, ami ugye nem baj. Már semmi ötletem sincs, mit lehetne tenni.
2013. dec. 11. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Kamaszodik, a ruházkodása pedig az elsődleges intim szférája. A helyedben semmit nem tennék. Megmutatnám, hogyan kell mosni és ráhagynám, hogy csinálja, ha akarja. Elég nagy már hozzá, hogy kezelje a mosógépet. A ruhatára meg abból álljon, amit ő akar. Ne vegyél neki semmit, beszéljétek meg, hogy szól, ha szüksége van valamire. Ajánlatokat tehetsz időnként, hogy " vegyünk új cipőt"? Aztán fogadd el a választ! Add meg a tiszteletet a magánélete iránt (ami most még csak ebből áll), és nagyon fogja értékelni a bizalmat. Most kezditek kialakítani a tinédzserkori kapcsolatotokat. Ez fontosabb, mint hogy bolyhos-e a nadrágja.
2013. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Remélem nem baj, hogy kamaszként írok. Én is ilyen voltam. Velem úgy oldották meg, hogy kapok x összegű pénzt havonta, amit csakis ruhára és hajfestékre meg sminkre költhetek. Azt veszek ezeken belül, amit akarok, ha csak hajcuccokat veszek tél előtt, akkor fázni fogok, mert nem lesz kabátom, de arra is megtanított, hogy tényleg olyat vegyek csak, amit szeretnék hordani és minél olcsóbban. Cserélgetni szoktam és turizni, ott nagyon jó cuccok vannak. Szóval szerintem hagyd rá, adj neki ruhapénzt, gondolom a saját pénzét azért jobban meggondolja mire költi. A helyedben még tennék pár megjegyzést , hogy nem néz ki igazán gusztusosnak, amikor valaki vlcsak pár ruhát cserélget.
2013. dec. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen voltam, majd kinövi. :)
2013. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, nem nőttem ki teljesen, ma is veszek néha olyan cuccokat, ami a boltban tetszik, de később mégsem, vagy nem illik eléggé a többi ruhámhoz, vagy kiderül, hogy hosszú távon kényelmetlen. Mióta saját pénzből veszem a cuccaimat (egyetem óta) nem zavar senkit, ha feleslegesen sikerül venni valamit. Tini koromban folyton nyaggattak, hogy miért nem hordok valamit, pedig csak nem éreztem jól magam benne valamiért.
2013. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tiszta ilyen voltam ennyi idősen, de van barátnőm, aki még most is így csinálja.

Ne harcolj vele, felesleges.

2013. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Anya, te vagy az?

Mintha engem irtal le volna! En is ilyen vagyok, csak 14 eves. Szerintem ez tok normalis, kamaszodunk... :)

2013. dec. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!