Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy ne utáljan...

Mit csináljak, hogy ne utáljanak, mert a családom gazdag? Miért hiszik, hogy erről én tehetek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ember nem szeret, mert a családom gazdag. Nem mondják a szemembe, mert olyankor mindenki mézes-mázos, meg puszi-puszi, "jaj, de csini vagy" dumák vannak, de tudom, hogy a hátam mögött a legtöbb ember buta szőkének gondol, akinek az egész családját felveti a pénz.

5 lány van, akikről tudom, hogy utálnak, de ők a szemembe is mondták, hogy mi a bajuk velem és elfogadnom, nem velük van a gond.


Volt egy srác, aki egyszer megállított egy buliba (életembe nem beszéltem még vele azelőtt) és elkezdett kérdezgetni, hogy milyen érzés úgy felnőni, hogy bármit megkapok, a családom fele külföldön él és semmi gondja nincs, a másik fele meg itthon semmizi ki a többi embert, én meg játszom a kis hercegnőt mindenhol, mi vagyonokat költünk mindenre, amíg mások hónapról hónapra élnek és örülnek, hogy tudnak mit enni és hogy az apám bűnöző, meg hasonló dolgokat vágott a fejemhez, meg hogy az én egész családomnak csak a pénz a fontos, a rokonainak is eladnánk, ha arról lenne szó.

Utólag elmondták mások, hogy a srác nem mehetett arra az egyetemre, ahová már évek óta menni akart anyagi okokból és a barátnője is elhagyta valami pénzes pasiért, szóval nem velem volt baja.

De ez ott, akkor nagyon hirtelen ért, mert tudtam, hogy többen nem kedvelnek, de még nem beszéltek velem soha úgy.


Bárhová megyek, vagy tartanak tőlem, vagy nem kedvelnek, de jó pofiznak és a hátam mögött beszélnek ki, vagy egyszerűen csak utálnak a hátterem miatt.


Nem tudom, hogy miért, amikor én próbálok mindenkivel normális és közvetlen lenni. Sosem éreztettem, hogy én bármivel jobb lennék náluk, vagy akármi. Viszont én így utálok iskolába járni, mert oké, hogy nem mutatom ki, de bánt az, amit mások gondolnak rólam.

16 éves vagyok és szeretném, ha nem a családom által ítélnének meg.


Mit csináljak??



2014. febr. 8. 16:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam az összes kommentet, a tieidet is is kedves kérdező, es sztem a helyzet a következő: valószínűleg tipikusan az fajta gazdag tini lehetsz, akinek viszket a tenyere tőled! A feszbukon képhez irt szöveged irtó gaz, es annak, aki csóró, bizony meglehet rólad a véleménye, de egy n
2014. febr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
...de egy normalis gazdagabbnak is. Igy elso blikkre az a fajta lehetsz, akinek tele van az instagramja csucsoritos képekkel, es mindig mindenki tudja, h éppen milyen fasza melyen vagy, ettermezel, csinálsz...aztán lehet, h tévedek, akkor elnézést. Egyet tudjal: ha utalnak, az nem a pénzed miatt, hanem csakis a szemelyiseged miatt (ami max a pénztől torzzl, igy ergo persze lehet h a pénz miatt utalnak). Nekünk is van pénzünk, egy rokonom rettentő gazdag, na o mar tud is olyanokat szólni, h az ember haja égnek áll, pl a Zara egy olcsó márka, stb...olcsó a szart olcsó, max neki az. Es ő sem veszi magát észre, de ami azt illeti, mar igy megszoktuk. Egyet felejt el minden gazdag/pénzes: a szerenyseget! Van aki tudja úgy kezelni a bmwjet, nagy hazát, utazásait, márkás ruháit, h azzal másokat nem irritál, mások meg nem. Lehet, te sem tudod rendesen kezelni, es ezért vannak ki rad a többiek
2014. febr. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem vagy szimpatikus, és ahogy már írta valaki, nem a pénzed, hanem a stílusod miatt. Én is kerülnélek inkább, ha ismernélek...
2014. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekem már pár mondatod után van elképzelésem, hogy miért nem kedvelnek...
2014. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%

Utolsónak teljesen igaza van.

Kicsit szerényebben viselkedj, Kérdező :)


Jó példa a kép, amit írtál. Ha én konkrétan valakit akarok idegesíteni, viccelni vele, akkor privát módon teszem. Értsd meg, hogy akiknek már az nagy szám, ha szilveszterkor a szomszéd városba át tudnak menni egy buliba, nekik irtó rossz érzés, ha valakik meg közben azon szenvednek, hogy de szar, itt kell síelnem a családommal.

Érted amit mondok?

Ha azt akarod, hogy jóban legyél sokmindenkivel, akkor némi alkalmazkodás kellene.

Például rászokhatnál a tömegközlekedésre. Mert gondolj bele, az plusz együtt töltött idő, míg ha suli után beülsz a limóba és hazaviteted magad, akkor azzal megint a felsőbbrendűségedet és az elszigeteltségedet fejezed ki a többiek felé.

A ruhák egy dolog, az olyan, hogy nyilván én is a minőségi nadrágot venném meg ésszerű keretek között (Replay farmer 40e-ért ha Bill Gates vagy akkor is pénzkidobás, Levi's nadrág viszont simán megéri azt a 18-20e Ft-ot, mert akár 5 évig jó nadrág marad.), ha tehetném. De ettől még elmehetsz a barátznőiddel turiba is, már csak programként is. Nem muszály semmit sem venned, de az is lehet, hogy találsz egy-két neked tetsző ruhát.


Tehát döntsd el: ha azt akarod, hogy az átlag körülmények közötti osztálytársak is kedveljenek, akkor vigyázz miről hogyan beszélsz. Kerüld az "én csak Bécsben vásárolok", "10e Ft alatt én ugyan nem veszek felsőt", "buszra ugyan fel nem szállok", "inkább kávézzunk az Astoria Kávéházban" mondatokat.

Ha ez nem megy, akkor keress "hozzád illő" barátokat inkább.

Még gimiben volt egy srác, őt is átlagosnak gondoltuk. Aztán egyszer voltam nála. Ezredforduló környékén már volt plazma TV-jük, ami akkoriban 2,5 millió forintba került (14 éve!!!!), mégis egy törött kijelzőjű Nokia telefonja volt pl, átlagos ruhái. Telefont azért nem kapott újat, mert kb két naposan törte el azt a Nokiát, és a szülei azt mondták, hogy nem kap újat, csak jóval később, addig majd elgondolkodik rajta, hogy hogyan is kellene vigyázni a cuccaira.

Másik srác szülei is nagyon gazdagok voltak, de soha nem vitték kocsival, mindig inkább jött velünk reggel a busszal, neki fontosabbak voltak a barátai, mint az autókázás. Ma is ő a legmódosabb a társaságból, de szó nélkül eljön velünk olyan kajáldába/szórakozóhelyre is, ami neki nevetségesen olcsó, de annál sokkal fontosabbak vagyunk neki, minthogy elkezdjen rinyálni, hogy ő ilyen putri helyre nem megy.

2014. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező!

Picit pökhendinek tűnsz nekem. Írok kicsit magamról is. 19 éves korom óta dolgozom, saját magam tartom el és a munkámnak köszönhetően rengeteget utazom. Egyetemista vagyok még, nagy jövőt tervezek magamnak, nagy céljaim vannak. Én pl. próbálok elzárkózni, Facebookon is csak a közeli ismerősök/barátok az ismerőseim, keveset osztok meg magamról, túlnyomórészt a külföldi utaimról teszek fel képeket. De sosem írtam ilyesmit egy képemhez sem. Az egyik barátnőm épp Floridában nyaral, feltett magáról egy képet az óceánparton és odaírta, hogy "Úgy hallottam otthon esik a hó... Szar lehet!". Én nagyon nevettem ezen, de pl. az egyik barátnőm, aki kevésbé tehetős, azt mondta, hogy szerinte ezt nem kellett volna. Nem kell azzal foglalkozni, hogy ki és mit gondol rólad, nézd a saját életed, a saját céljaid, fókuszálj azokra az emberekre, akiket szeretsz és akik téged szeretnek viszont olyannak, amilyen vagy, de ne legyél lekezelő sem. Nem lehet mindenkinek megfelelni. Konkrétan rám is azt mondják, hogy arrogáns vagyok és lekezelő, csak azért, mert zárkózott vagyok és nem mozgok a saját köreimen kívül. Engem kifejezetten zavar, ha vájkálnak az életemben és ezért is szent nekem a privátszférám. És én is feltűnő jelenség vagyok, mint te. :) Én inkább úgy érzem, hogy arra irigyek, hogy szabad vagyok és sok ismerősöm, barátom van szerte a világban. Persze ezt ki lehet vetíteni a pénzre is, de szerintem a szabadságérzet hiányzik az emberekből. :) 23/L.

2014. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj,az én szüleim is gazdagok,mindenem megvan,mégse dicsekszek instagramon,mert te azt csinálod.Tuti veled van a gond,mert engem szeretnek ennek ellenère és sose utáltak,max irigyek,de ez normális.Nagyon gàz vagy :)

17/L

2014. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Utalj pénzt
2015. nov. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A viselkedésed már önmagában lenézendő. Amikor tudod h pár ember mit gondol rólad, de te még tovább hergeled őket…

Az egyetlen amivel nem értek egyet, h baj h kocsival viszik.

Ki tudja milyen messze lakik az iskolától. De ha a szülei úgy is ráérnek erre és bevállaják hát miert ne. Aki emiatt néz le az szimplán irigy .

Engem is általában kocsival visznek a szüleim , mert az idejükbe belefér, mert D.u. Dolgoznak. És képzeljétek nem vagyunk gazdagok . De busszal több mint 30 perc lenne átszállással , igy meg 10 perc alatt bent vagyok. Ha a szüleimnek ez nem baj , akkor az irigyeim miatt nem fogok én is buszozni… a barátokkal az iskolába is találkozom úgyis , aki meg emiatt lenéz az nem barát . (Volt olyan aki ezt hangoztatva utált. H kis hercegnő vagyok?!?! Pedig mint írtam nem vagyunk gazdagok, normál színvonalon élünk. , vicces h ez egy olyan ember volt aki 2-3 percre lakott a sulitol gyalog....)

Irigy emberek mindig is lesznek, de ez nagyban függ a te stílusodtol is!

(Bárcsak kamu lenne)

2015. dec. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mellesleg én nem nézem le a "buszosokat". Nem hangoztatom a jobb dolgom. (Mielőtt valaki félre értene)
2015. dec. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!