Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kényszeríthet az iskola...

Kényszeríthet az iskola templomba járásra? (lent)

Figyelt kérdés

A középiskolám nem vallásosnak indult, nem oda jelentkeztem, pár évet kijártam rendesen, aztán egy rend átvette a suli irányítását mert vagy ez, vagy állami. Nem is lenne vele bajom egyébként, mert azt ígérték, hogy nem fogunk észrevenni semmit belőle. Most meg minden héten járhatunk kb. templomba misékre, óra előtt kell imádkozni, meg ilyenek. Ráadásul nem is minden diáknak a vallásához megfelelő, én is református vagyok elméletileg, de nem gyakorlom, inkább békésebb ateistának mondanám magam, nem kérek az egészből. Kérdem én, jogosan vettetnek velünk mégegyszer keresztet ha nem csináljuk rendesen és küldenek tanóra helyett templomba, szombaton különleges rendezvényre a fővárosba? Valamint a kinézetet és viselkedést mennyire befolyásolhatják? Arról van szó, hogy mi az átlagos gimibe iratkoztunk és nem történt vallásos iskolába átiratkozás. A jogi oldalára lennék kíváncsi, mert az egyház számomra már minden reményt elvesztett az erkölcsi dolgokat illetően.

Lehet rossz helyre írom a kérdést, de itt elég sokan vannak.



2014. febr. 18. 19:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolád szabályzatát kéne megnézni. Most ha azt mondom neked, hogy nem tehetnek ilyet, de a szabályzatban az van írva, hoyg igen, akkor szar ügy. Mi történik akkor, ha nemet mondasz?
2014. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Igen mivel átszervezték közben a sulit, az teljesen lényegtelen te hova iratkoztál be.
2014. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Miutan egyhazi fenntartasu iskola, sajat, onkormanyzattol fuggetlen szabalyzata van, ami kotelezo a diakokra. Igen, kotelezhet a templomba jarasra/vallasos oktatasra, konkretan a szabalyzataban szereplo barmire -egyenruha, tanoran kivuli foglalkozas, stb.
2014. febr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igazából azért gondoltam, hogy nem, mert álltattak minket, hogy ránk a régi szabályzat vonatkozik és semmit nem fogunk észrevenni...

Ha nem mész el valahova akkor osztályfőnöki/igazgatói.

2014. febr. 18. 20:06
 5/22 anonim ***** válasza:
11%
Ettől semmi bajod nem lesz, s lez egy kis tudásodat a vallással kapcsolatban, ami lehet egyszer valahol jól jön, s alap műveltséghez illik valamit tudni hogy mi honnét hogyan merre...
2014. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

# 5


Szerintem a szükséges tudást a vallásról, nagyjából megtudhatjuk irodalomórán. Viszonylag 'tárgyilagosan', tehát, ha ott esetleg valaki szerint egy hülyeség az egész, akkor is képbe kerül vele, amilyen szinten illik. Persze ez csak személyes vélemény.

2014. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de a szüleim megtanítottak nekem mindent, ami alapműveltség kategóriába sorolható a vallásról, ugyanúgy, ahogy nagynéném mutogatott kontinenseket a földgömbön és megtanították az illemtani normákat. Egyetértek, hogy valamennyit illik tudni a dologról, de szerintem nem igénylek fél órás történeteket Jézusról és azt, hogy megbánjam bűneimet és vezekeljek, mivel a saját értékrendem szerint nem ítélem el azt aki a saját nemét szereti vagy esetleg több istenben hisz, amíg az egy rendes ember, és ezt nem az iskola dolga meghatározni 16 éves korunkban.

De köszönöm a választ :)

2014. febr. 18. 20:49
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Őszintén szólva én pofán röhögném azt, aki intőt adna azért, mert nem mentem templomba. _Soha_ _senkit_ a büdös életben nem fog érdekelni, hány intőd van és miért. Nem kényszeríthetik rád a vallást (jaj de szép is a kereszténység, ja hogy nem), az osztályfőnöki meg tudod hova száímt? Majd 50 év múlva mutogatni az unokádnak, hogy a nagyi/nagyfater ilyen piszok kemény kölyök volt. Suliváltás nem játszik amúgy?
2014. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
5%
nem kell félni a templomtól! legalább lesz egy tartásod, és az erkölcstanban is otthonosan fogsz mozogni
2014. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igazad van, de sajnos a szüleim nem így vélekednek az igazgatói fontosságáról, és egyébként is, ofőnk borzasztó haragtartó, ha valamiért berág rád, az megmutatkozik majd az évvégi jegyeden a tantárgyából...

Sajnos az nem, a környéken minden iskola vagy színvonalon alul van, vagy szintén vallásos.

2014. febr. 18. 21:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!