Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kényszeríthet az iskola...

Kényszeríthet az iskola templomba járásra? (lent)

Figyelt kérdés

A középiskolám nem vallásosnak indult, nem oda jelentkeztem, pár évet kijártam rendesen, aztán egy rend átvette a suli irányítását mert vagy ez, vagy állami. Nem is lenne vele bajom egyébként, mert azt ígérték, hogy nem fogunk észrevenni semmit belőle. Most meg minden héten járhatunk kb. templomba misékre, óra előtt kell imádkozni, meg ilyenek. Ráadásul nem is minden diáknak a vallásához megfelelő, én is református vagyok elméletileg, de nem gyakorlom, inkább békésebb ateistának mondanám magam, nem kérek az egészből. Kérdem én, jogosan vettetnek velünk mégegyszer keresztet ha nem csináljuk rendesen és küldenek tanóra helyett templomba, szombaton különleges rendezvényre a fővárosba? Valamint a kinézetet és viselkedést mennyire befolyásolhatják? Arról van szó, hogy mi az átlagos gimibe iratkoztunk és nem történt vallásos iskolába átiratkozás. A jogi oldalára lennék kíváncsi, mert az egyház számomra már minden reményt elvesztett az erkölcsi dolgokat illetően.

Lehet rossz helyre írom a kérdést, de itt elég sokan vannak.



2014. febr. 18. 19:48
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Hú, nem hittem, hogy érkezik még válasz, köszönöm :)


#9: Nagyon szép dolog a férjedtől, hogy tudja, hogy neked mennyit jelent. A nagymamámtól én is szívesebben hallgatom az ilyen dolgokat, mint az atyáktól :D Nyilván a lelkiismeretem rendben van. Figyelni szoktam, nem tudok mást csinálni, de eddig nem nagyon értettem egyet a prédikációval, persze nem azokkal ami arról szól, hogy ne ölj, normális az értékrendem.


Igen, szerintem is nevetséges, amit művelnek az iskolában. A tanári kart nem cserélték le szerencsére, csak jöttek új tanárok. Ofő imádkoztat minket a legtöbbet, szóval az nemlehetőség.

Sajnos nincs lehetőségem másik iskolába menni.


#19: Ezt ide akartad írni? Nem igazán értem az összefüggést.


Szerencsére nekem se a sminkért, se az extrém hajamért nem szóltak még, mivel abban a házirendben, amit mi kaptunk első napunkon nincs erről szó azon kívül, hogya jó ízlés határain belül, ránk pedig elméletileg az vonatkozik, ezért nem hagynám magam.


Köszönöm a kommenteket!

2014. febr. 21. 14:23
 22/22 anonim válasza:
0%
Még mindig tiszta a lelkiismereted?
2014. dec. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!