Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kényszeríthet az iskola...

Kényszeríthet az iskola templomba járásra? (lent)

Figyelt kérdés

A középiskolám nem vallásosnak indult, nem oda jelentkeztem, pár évet kijártam rendesen, aztán egy rend átvette a suli irányítását mert vagy ez, vagy állami. Nem is lenne vele bajom egyébként, mert azt ígérték, hogy nem fogunk észrevenni semmit belőle. Most meg minden héten járhatunk kb. templomba misékre, óra előtt kell imádkozni, meg ilyenek. Ráadásul nem is minden diáknak a vallásához megfelelő, én is református vagyok elméletileg, de nem gyakorlom, inkább békésebb ateistának mondanám magam, nem kérek az egészből. Kérdem én, jogosan vettetnek velünk mégegyszer keresztet ha nem csináljuk rendesen és küldenek tanóra helyett templomba, szombaton különleges rendezvényre a fővárosba? Valamint a kinézetet és viselkedést mennyire befolyásolhatják? Arról van szó, hogy mi az átlagos gimibe iratkoztunk és nem történt vallásos iskolába átiratkozás. A jogi oldalára lennék kíváncsi, mert az egyház számomra már minden reményt elvesztett az erkölcsi dolgokat illetően.

Lehet rossz helyre írom a kérdést, de itt elég sokan vannak.



2014. febr. 18. 19:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#9: Rendben, de én ebből köszönöm szépen nem kérek, mert mint említettem, ateista vagyok. Szerintem ez egyéni döntés kérdése. Attól jó ember vagyok, nem csinálok semmit, ami másnak vagy a világnak rossz lenne. Csupán nem kérek a templomból, ahol egyébként is, sok dologgal nem értek egyet, és csak magamban gyűjtöm a dühöt, ami nem egy pozitív dolog.

Az egyetlen dolog amit ebből tanultam, hogy lesznek olyan helyzetek, amikor ülnöm kell, becsukni a fülem és jó képet vágni. De két év alatt megtanultam a leckét :)

2014. febr. 18. 21:51
 12/22 anonim ***** válasza:
32%

Én alapvetően is egyházi iskolába járok, és ahogy olvasom nálunk nem veszik ilyen komolyan, mint nálatok. Heti egy templom van, ill. nálunk is benne van a szabályzatba, hogy nap elején/végén imádkozni kell, de csak 1-2 tanár tartja be. Nálunk is sok az ateista amúgy, és mindenki kibírja, mert egyáltalán nem olyan vészes, mint amilyennek hangzik.

A válaszra válaszolva, pedig tényleg kötelezhet ezekre a dolgokra az iskola.

2014. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 piroska és a farkas ***** válasza:
47%
Én keresztény ember vagyok, a férjem ateista. Minden héten jön velem templomba. Ne azért, mert hívő, hanem leginkább miattam. Nem érinti őt meg a szertartás önmaga,és nem térdel le pl., de a prédikációban elhangzó gondolatokra figyel. Én elfogadom, ha Te úgy érzed, hogy megvan a magaddal hozott értékrended,mindemellett úgy gondolom, hogy vannak olyan dolgok, amiket te is megtehetsz, akkor is, ha ateistának tartod magad. Pl az, h átgondolod nap végén vagy nap elején, hogy lelkiismereted szerint hogyan sikerült az előző nap,azt akkor is megteheted, ha nem vagy hívő. Lelkiismerete mindenkinek van. Azt, h figyelsz a gondolatokra, szintén megteheted. Lehet, h fogsz hallani olyan gondolatot, ami által gazdagodsz.
2014. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
13-aska és ez hogy jön ide?? Gratulálunk a vallásodhoz meg a rendes férjedhez, de enyhén nevetséges, amit az egyházi iskolák leművelnek.
2014. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 piroska és a farkas ***** válasza:
14%
14-eske... ez úgy jön ide, hogy gondoltam, ha a kérdező abban a szituációban van, hogy nem tud másik iskolába menni, akkor vhogy kellene találnia egy számára is elfogadható középutat/kompromisszumot, akármit. A személyes példámmal csak ennek a lehetőségére próbáltam rámutatni.
2014. febr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lehetőséged átiratkozni valahova?
2014. febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A tanári kart is lecserélték? Vagy csak alkalmazkodnak a tanárok is?

Én mindenképpen beszélnék az ofővel, hátha eltudja nézni azokat az intőket...

Ha ez nem jön össze, válts iskolát. A házirend nyilvánvalóan megváltozott, az iskolának joga van megbüntetni téged szabályszegés miatt, akármit mondasz, az iskolai szabályok szerint te vagy a "gengszter".


A dolog etikusságát pedig szerintem minden normális ember megkérdőjelezi. "Ha nem tetszik ellehet menni" alapon rákényszeríteni a gyerekekre a vallást minden, csak nem etikus dolog, ha nincs más lehetőség a közelben. És nyílván nincs, különben tömegesen fogynának a tanulók.

2014. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elfogadod a szabályzatot vagy átmész más suliba ennyi.
2014. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Remélem szem előtt tartod ezt április 6-án! 20 évig tanítottam középiskolában, 8 évig voltam igazgató. Tavaly tanév végén mondtam fel, kb. 70 főnököm lett januártól. Nem nagyzolásból mondom, de négy diplomám van, ebből kettő mérnöki. 20-22 éves (csak) érettségivel rendelkezők utasítgattak minden nap és teszik ezt a (volt) kollégáimmal a mai napig. Kössz, KLIK!
2014. febr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha emiatt intőt kapsz, akkor sanszos, hogy kötelező, valószínűleg benne van a házirendben is, szóval igen, muszáj elmenni.

Én egyháziba jártam, 16 éves koromig bírtam a képmutatást, inkább leléptem onnan. Nem a vallással van a baj, hanem azzal, hogy a tanárok szajkóztak x dolgot, de közben azzal ellentétesen viselkedtek. Elég lázadó típus voltam, nehezen vette be a gyomrom.


A kinézetet is szabályozhatja az iskola. Nekünk volt köpenyünk, plusz az ünneplő ruha egyenruha volt. Nem lehetett körmöt lakkozni, hajat festeni, sminkelni, miniszoknyába járni. Persze csinálták a lányok, de nem feltűnően.


Annyiból jó volt, hogy tényleg mindenki jól nevelt volt, rendre, fegyelemre, tiszteletre tanítottak minket. Mikor átmentem máshová, csak ámultam, hogy a diákok egy fele feküdt a padon, egyesek meg ki-be járkáltak óra alatt, beszólogattak a tanárnak, stb.

2014. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!