Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehetne a szüleimet...

Hogy lehetne a szüleimet rávenni, hogy ne balhézzanak, mert alig vagyok itthon?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva leszek 17 éves, egy kollégista diáklány vagyok. Pénteken megyek ugye haza, olyankor bulizok a barátaimmal és a barátomnál alszom ( 3 éve vagyunk együtt). Szombaton meglátogatom az itteni barátaimat, tanulok, a barátommal vagyok, vasárnap is a barátommal vagyok és tanulok. A barátom dolgozik, szóval nem tudunk túl sokat együtt lenni, annyi időt hétvégén sem töltök vele, pénreken alszom nála de máskor csak 1-2 órát találkozunk. A szüleim meg iszonyat nehezen fogadják, hogy nincs nagyon időm rájuk. Szoktunk együtt pl filmezni, de nekem nincs sok szabadidőm és nem is szeretem, ha van, szeretem, ha pörög az életem, most meg megsértődtek és azt mondják, hogy kivonom magam a családi életből és nem csinálok semmit, pedig ha marad időm akkor velük is vagyok, de sosem voltam olyan, aki nagyon szívesen tölti el az idejét a családdal. Főleg apámat bántja, vele havi 2-4-szer találkozom, mert külföldön dolgozik. Mit tehetek, hogy ne legyen sértődés?
2014. márc. 9. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Hát tulajdonképpen igazuk van.

Van egy lányunk aki csak hétvégente jár haza ,de akkor sem látják túl sűrűn, mert Ő szereti a "pörgős életet" és nem ér rájuk. Gondolj bele a helyzetükbe, rossz lehet nekik. Néha kihagyhatnál pár bulit, egy-egy estét tölthetnél otthon is a családoddal. Nem halnál bele, gondolom...

2014. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En koleszos voltam, nagyon jo tanulo. Most tizenegyedikben nem engedtek vissza koleszba, mert ott kitudja mit csinalok. ( nem volt velem problema semmi, nem cigiztem, buliztam semmi megis) Tehat kipurcanok a napi 3 ora buszozasban, plusz csesztetnek egesz nap. Nem engednek bulizni, nem lehet baratom, nem talalkozhatok a baratnoimmel semmi. Ha itthon vagyok meg a tevet sem kapcsolhatom be. Szoval, hogy veluk legyek hwtkozben is kicsinaltak, nincs eletem es hulla faradt leszek, akkor meg az a bajuk.

orulj neki, hogy koleszos lehetsz es elengednek! Neha-neha legyel veluk tobbet!

Ja, amikor koleszos lehettem moziba se engedtek el hetvegen. Vigyazz veluk, nehogy kiszurjanak veled kesobb.

2014. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szombaton pizzázunk és filmezünk, vasárnap meg valamit sportolni szoktunk, de apukámmal az a gond, hogy ő gyakorlatilag egész nap dolgozik, de néha csak feláll és kijelenti, hogy na most akkor menjünk mittudomén hegyet mászni és akkor azt kell csinálni. Én meg ugye meg szoktam szervezni a napjaimat, de jut rájuk is időm, csak amikor nekem van, akkor apámmak nincs, amikor meg nekem van valami pl tanulás, akkor talál ki valamit. Viszont szerintem elég időt töltök velük. Koli előtt sem voltam anyuékkal sokat, csak most a koli miatt észrevehetőbb. Én nem tudnék bemenni oda tömegközlekedéssel szerencsére, mert itt napi 3 busz megy el, ezért is alszom pénteken a barátomnál, mert nem akarom, hogy mondjuk anya 1-ig ébren legyen, hogy értem tudjon jönni. De szombaton itt alszom és vasárnap is a barátom szokott idejönni.
2014. márc. 9. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!