Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen próbálják ki...

Hány évesen próbálják ki manapság a gyerekek a cigarettát, majd italt, és később kábítószert?

Figyelt kérdés
Átlagos körülmények között élő, városi gyerekekre gondolok, ez fontos.
2014. márc. 18. 15:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Én a cigit 14 évesen próbáltam ki és azóta max 3-4x próbáltam ki újra, akkor is csak néhány szívást. Inni 15 évesen először (ugyanabban az évben, mint a cigit...csak ezt nyáron). Nem szeretem az alkohol ízét...


17L

2014. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Én Pesti srácként, 12 évesen ittam először azért, mert tetszett a dolog. Először jóval korábban ittam. Egy korty pezsgő, egy korty sört már egészen kiskoromtól adtak családi összejöveteleken. A cigarettát 14 évesen próbáltam ki, és 15 éves korom óta dohányzok rendszeresen. (Heti 2-4 szál)

15 évesen kipróbáltam a "bio fűvet". Többet soha.

2014. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva a segítő oldal. Sajnos az, aki ennél korábban kezd, legtöbbször a statisztikákba sem kerül be. Ha érted mire gondolok.
2014. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Igen, értem, és egyáltalán nem értek vele egyet. De ez már nem ide tartozik. Segítőként, addiktológusként nem tűnsz túl reszponzívnak, pedig talán pont erre kellene, hogy épüljön az egész.

Csak annyit mondok, ne higyj el mindent, amit a tankönyvekben olvasol...

2014. márc. 18. 16:10
 15/37 anonim ***** válasza:
Köszönöm a tanácsot! :) Te éppen, hogy statisztikát kérdeztél, és éppen, hogy erre refletált az első válaszom, mely szerint értelmetlen a kérdésed, de ha már erre vagy kíváncsi, akkor leírom, hogy mi az átlag. Merthogy a statisztika az átlag, az, amit a pszichiátriai osztályok anamnesztikus infókból a KSH felé szolgáltatnak. Nehogy azt hidd, hogy nem tudom, a falvakban, városzélen hány 10 éves függ az akármitől, amitől már magzatként is függöt. De szerencsére te átlátod a helyzetet (vagy átlátni véled...? :)). No, én ezt itt lezártam. :)
2014. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Hopp, nem zártam le, még egy: az átlagos körülmények között élő városi gyerek jellemzően ma, Mo-n nem kerül drgook közelébe. De mit gondolsz te átlagosnak? Apa, anya, autó, ház? Ez egy átlagos körülmény...? Ugye, hogy buta a kérdésed...?
2014. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

azért azt ne felejtsd el, hogy ezt a fórumot úgy hívják, hogy gyakori.hu, nem pedig az átgondolt és pontosan megfogalmazott kérdések, válaszok, és beszélgetések színtere:D


addiktológus hogy szeretnél lenni, ha már itt is kiesel a szerepből?

2014. márc. 18. 16:20
 18/37 anonim ***** válasza:

Nem ittam még semmi alkoholt és nem is cigiztem soha. Az alkohol ízét nem szeretem és akkor értelmetlen.

15/L

2014. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért kell belekötni egy normálisan feltett "közvéleménykutatós" kérdésbe. Nyilván nem élet-halál múlik rajta, csak a kérdező kíváncsi pár dologra. Bár tény az is, hogy általánosítani soha sem szabad.

Na de saját tapasztalataim alapján: alkohol (részegségig)először: 13-15 éves korban. Cigi: kb 14-15 éves korára ezen is átesik az átlagos kamasz. Könnyebb drogok: ezekkel egy időben, bulizások, összejövetelek alkalmával. Egyéb kábítószerek nem kerülnek az "átlagos városi gyerek" életútja során terítékre.

2014. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Cigi: 14 evesen,tobbet SOHA

Pia: 13-14 eves koromtol,voltam mar becsipve,de ugy istenigazabol nem rugtam meg be.

Fu,egyeb drogok: SOHA. Miota az egyik kozeli baratnom MAJDNEM a drogban lelte a halalat,azota a tarsasagunkba mindenki ellenzi.

14L

2014. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!