Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen próbálják ki...

Hány évesen próbálják ki manapság a gyerekek a cigarettát, majd italt, és később kábítószert?

Figyelt kérdés
Átlagos körülmények között élő, városi gyerekekre gondolok, ez fontos.
2014. márc. 18. 15:21
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Mindenki máskor, és vannak, akik soha nem próbálják ki.

Én 13 évesen ittam először egy pohár pezsgőt szilveszterkor vendégségben (anya ott volt és megengedte), azóta sem szoktam piálni, ünnepekkor belefér 1 pohár mondjuk, de ennyi.

Cigizni soha nem fogok, asztmás vagyok...

Kábítószert meg pláne nem.

DE a nagy átlag egy normális közösségben kb úgy van mint én, vagy max 1x cigizett életében, csak az 1-1 kirívó eset miatt sokan azt hiszik, hogy minden kamasz ilyen...Személyes példa alapján egy osztály max 10-30%-a műveli ezeket gyakrabban/komolyabb szinten, vagy esetleg a komolyabb problémákkal küszködők.

16/L

2014. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Cigit nem tudom, mikor próbáltam. De mindig is utáltam, csak kíváncsi voltam, vajon mit szeretnek benne az emberek. Nem jöttem rá.:D

Alkoholt 14 évesen, de én lemaradtam a vodka-narancsnál. Máig nem szeretem a töményet.

Kábítószerek közül csak füvet próbáltam, szintén 14 évesen. Azóta is része az életemnek, kb 3-4 havonta beszívok.


27/N

2014. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem városi vagyok, remélem nem baj :D


cigi: 13-14 kb.

ital: 18 évesen rugtam be először

drog: volt sok féle. piti: fű, szipu (hígító, benzin, gáz) már nem.......komolyabb: xtc, lsd.. érdekes, hogy hamarabb drogoztam mint részeg lettem volna.


21f

2014. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Én:

alkohol (valami rendes, mert házi bort/pálinkát előtte is kortyolgattam): 12

cigi: 14

fű: 16

2 évenként haladtam :D különben utóbbi kettőt az átlaghoz képest eléggé későn próbáltam ki. Más még nincs a repertoáromban, bár őszintén, tervezem.


17L

2014. márc. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%
Én átlagos városi gyerek voltam,soha nem probáltam egyiket sem ki 26N
2014. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Én csak magamról tudok mesélni:

Pia: 15 évesen rúgtam be először, de családi összejövetelekkor (szilveszter, karácsony...) már korábban is kaptam 1-1 korty italt, tehát nem tudom mikor próbáltam ki pontosan

Cigi: 15. Azóta is egy kezemen meg tudom számolni hány szálat szívtam

Drog: nem drogot tam még, igazából nem is tervezem, félek a hatásaitól, viszont a fűre nagyon kíváncsi vagyok... Egy darabig biztos nem fogom kipróbálni sem, max. a 20-as éveimben, egyszer élünk! :) viszont a fűnél durvábbat BIZTOSAN nem próbálnék, még a szipuzást sem!!!

15/L

2014. márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Cigi, pia: 13

Narkóhoz még nem volt szerencsém, fogalmam sincs, mi lesz, de a fűn kívül semmit se tervezek.


Megjegyzés: tényleg csak kipróbáltam, nem szoktam rá, nem is fogok.


14/L

2014. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Miért kötelező ezeket bármikor is kipróbálni? Pláne a kábítószert!
2014. márc. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Én 13 évesen cigiztem először, kíváncsiságból elcsentem anyától egy szálat. Elszívtam, nem ízlett, ennyi. Utána ahogy elkezdtem bulizni járni, vitt a társaság, mindenki cigizett, így én is elszívtam egy-egy szálat. Aztán volt egy éjszaka, ahol majdnem egy dobozt elszívtam egyedül, azóta rá sem nézek.

Inni először 8-os osztálykiránduláson ittunk, becsiccsentésig. Aztán 9.-ben eleinte havonta egyszer-kétszer jártunk el bulizni, akkor iszogattunk is. Mostanában minden hétvégén buli van, és kb havonta egyszer iszom picit többet. Kábítószert még nem próbáltam, nem is nagyon áll szándékomban.

15/L 9. osztály

2014. márc. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

9évesen ittam meg életem elsö korty citromos sörét :D

Nem vagyok nagy piás, ünnepkor megiszok 1 pohár sört vagy pezsgöt. Egyszer rúgtam be, és soha többet.

A cigit 13 évesen próbáltam ki, 1-2 hónapot elcigizgettem, és ennyi.

Droghoz pedig soha életemben nem nyúlok. Ennyi.

14/L

2014. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!