Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért baj mások szemében,...

Miért baj mások szemében, hogy a családom megad nekem mindent?

Figyelt kérdés

Az oldalon is tapasztaltam ezt és a hétköznapokban is.

A családban én vagyok az egyetlen "gyerek", szóval a legtöbbet és a legjobbat kapom (anya tesója kishercegnőnek hív születésem óta).

De az emberek irigykednek és úgy érzem, hogy bármit teszek, az a szemükben csak rossz lehet. Nem értem, miért baj másoknak, hogy autót kaptam, mikor meglett a jogsim és miért kell olyanokat mondani, hogy remélik, felcsavarodok vele az első fára.

Bejelölnek Facebookon ismerősnek és később elkezdenek kommentelni a képeim, bejegyzéseim alá. Múltkor láttam, hogy az Instagramos képeimet nézegették suliba és röhögtek.

Az a legrosszabb, hogy nem csak a diákok csinálják ezt, hanem pár tanár is. Pedig nem ártottam nekik soha.


Szégyellnem kéne, hogy a családomnak van pénze és nem nyomorgunk és nem számolgatjuk a pénzt, hogy elég legyen a hónap végére?



2014. máj. 18. 10:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%
Mi is nagyon jó helyzetben vagyunk, apukám milliomos, mégsincs iphoneom, se tabletem, hanem a saját pénzemből megspórolt olcsó, de jó telóm van, busszal, vonattal vagy gyalog járok mindenhova, a nyaralásos képeimet nem teszem fel a facebookra, de még a kertünkről sem nagyon, merr tudom, hogy szinte senkinek sincs saját teniszpályája, vagy játszótere, átlag magyar kertméretű tava meg 2 nagy medencéje. Még a ruháim nagy része is turkálós, persze vanmak ilyen tallys meg new yorkeres cuccok, de a legtöbb cuccom turis vagy én varrtam magamnak. Még a hajamat is otthon festem. A legtöbb ember addig nem is tudja milyen jó helyzetben vagyok, amíg nem jár itt.
2014. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%
Mintha a félcipőmnek beszélnék... Már értem őket.
2014. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ne jelöld őket vissza, és akkor nem fogják nézegetni a képidet és nem fogják kommentálni sem.
2014. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
96%

A kilencedik válaszodnál bújt ki a szög a zsákból. Nagy arcod van, ez a bajuk veled.

Lenézed azt aki a mocskos busszal jár, mert neked ott a kocsid. Óraközepén előkapod az ájfónt, elhiszem, hogy megvan rólad a véleményük.


Egyébként nekem is voltak pénzesebb osztálytársaim, volt olyan akiről fél évig nem is tudtuk, hogy reggelente saját bmw-vel jár suliba, mert nem úgy gördült be az iskola elé mint egy kiskirály. Normálisan eltudott beszélgetni mindenkivel és nem vágott fel a cuccaival, hiába lapult a zsebében az almafa család összes tagja.


Ellenben volt olyan hölgyike is, aki óraközepén előkapta az Ipadet és selfieket csinált, lenézett és kibeszélt mindenkit.


Szerinted melyikükkel nem volt senkinek baja?


Nem úgy kell begurulni a suliba mintha forgatásra érkeznél, nem kell hatmillió képet felrakni arról ahogy döglessz a tengerparton. Mert ami ismétlődik az visszatetszővé válik, tökmindegy hogy valaki a kutyáját fotózza észnélkül vagy bármi mást.

2014. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%
kicsit sem vagy bekepzelt ..nem is tudom miért utalnak.
2014. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
Az írásodból látszik, hogy egy hisztis, elkényeztetett kis csaj vagy. A "nekem mindent" hozzáállásoddal én sem akarnálak közelebb megismerni.
2014. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%
Lepontozhatsz. Ez akkor is így van :)
2014. máj. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűbb lepontozni, mint magába nézni. Ha már a tanárok is így állnak hozzá, akkor nyílván nem ártatlan bárány.
2014. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Azért, mert ők meg szívnak. Ilyen egyszerű. Másrészt ne mondd, hogy nem élvezed valahol mélyen, hogy neked van, másnak meg nincs.:)


Nem kell szégyellned, el kell fogadnod, hogy vagy mutatod h van otthon cash, és rühellnek mint a szart csak ezért, vagy próbálsz egy normális szintet tartani, ás talán kedvelnek...


A legjobb az, ha nem foglalkozol velük, de nem is kérkedsz az anyagiakkal (mert ugye mi ez, ha nem megfelelési kényszer... igaz más értelemben, de a lényeg, hogy reakciót akarsz belőlük kiváltani), és nem foglalkozol mások véleményével.


Megkérdezhetem, hogy milyen kocsi az álomkocsi? (Jöhet PÜ-ben is ha zavar, hogy utána 2 oldalon keresztül szidni fognak érte.)


Egyébként unokatesóm is tehetősebb, neki volt egy SLK200-as mercije (4 misi körül szerezte, tehát nem volt olyan húdenagy kiadás relatíve hogy mit sugall a kocsi... igaz használt volt), és egyik délután arra ment ki a suliból, hogy betörve az ablakok, lámpák, tükör lerúgva, motorháztető behorpadva... Szóval figyelnék a kocsimra én a helyedben, mert lehetnek rosszakaróid, akiket zavar, hogy drága cuccaid vannak...

2014. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szia!Én is ugyanilyen vagyok,mint te,bár én motorral járok iskolába(Még 16,5 vagyok,125-össel)és én nagyonközvetlen vagyok,a suliba mindenkit ismerek,ha tudok segítek,szeretnek az osztálytársaim,nekem is Iphone-m van,és az o.társaimnak alig alig van mostani telefonjuk,de lényegtelen,nem ez teszi az embert,én mint mlitettem közvetlen vagyok,és humoros,probálok mindenre és mindenkire odafigyelni:)És én is kaptam már hasonló jelzőket(nem a suliból) de engem nemérdekelnek,sose foglalkozom/érdekelnek mások mit gondolnak rólam..:D
2014. máj. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!