Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok a családom...

Miért én vagyok a családom szemében a fekete bárány?

Figyelt kérdés

Soha semmi gond nem volt velem, nem jártam bulizni, nem iszok,nem dohányzok. Kitűnő tanuló voltam, középsuliban sem volt velem semmi baj. Amiben tudtam, mindig segítettem itthon. Anyum testévei szemében azonban én vagyok a legrosszabb. Mert:

- nem vigyázok eleget a gyerekeikre

-nem takarítok eleget itthon

-el kéne költöznöm és nem anyám nyakán lógni

-nem kéne "túl divatosan" öltözködnöm

- minden nap fel kéne hívnom anyám tesóit, hogy mi van a gyerekekkel.

És ez még nem is minden. Unokatesóim egy idősek velem, egy fiú és egy lány. Na ők elmehetnek bulizni, pasizhatnak, csajozhatnak, de ha én elmegyek, akkor már az a reakció, hogy a hajamnál fogva megrángatnának, hogy végre észhez térjek és foglalkozzak a családommal is. Ami eddig volt párkapcsolatom, hála nekik, az összes tönkrement. Anyum próbált védeni, de őt is ugyanúgy letámadták, hogy nem tud nekem parancsolni, holott aztán én soha nem szóltam vissza anyukámnak semmiért! Néha nagymamám is szeret beleszólnia dolgaimba. Mostani barátommal például nem aludhatok együtt, mert nem vagyok a menyasszonya, meg ehhez hasonló dolgok. Anyum tesói meg azt vágták a fejemhez, hogy nem pasiznom kéne, hanem segíteni otthon amennyit csak lehet. Kezdem nagyon unni, hogy mindenki engem piszkál és bánt. Én miért nem élhetem az életem? Miért kell folyton engem bántani?


20/L


2013. dec. 9. 17:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem,hogy a saját gyerekeik mellett hogy a fenébe marad idejük arra,hogy téged és anyukád nevelési módszereit kritizálják. Meg hogy hogy jönnek ők ehhez,szerintem semmi közük hozzá. Érdekes lehet,ha anyud testrévei a gyerekeik mellett unatkoznak... :D Egyébként anyukád az,aki nem engedi,hogy együtt aludj a barátoddal?
2013. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban. Állj ki magadért. Engem ezért utál a fél családom. Rosszul esik és fáj ide, de csak azért nem fogok úgy csúszni a földön, ahogy ők kérik, hogy szeressenek. Meg az már nem is igazi szeretet.
2013. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagymamám nem engedi, hogy a barátommal aludjak. Gondolhatod milyen ciki ezt így elmondani a páromnak. :) "Bocsi, de nem vagyok a menyasszonyod, szóval nem aludhatok veled. " Amúgy én sem fogok megalázkodni, nem az én stílusom. Próbálom nem mutatni, hogy mennyire rossz és fáj, de néha már kifakad belőlem a sírás előttük, főleg ha minden ok nélkül letámadnak.
2013. dec. 9. 18:09
 4/16 anonim ***** válasza:
5%
20évesen még valóban ne a pasizás járjon az agyacskádban....hanem most kéne megalapoznod az életedet,suli,munka....bla.bla.amúgy meg nem hallsz bele,ha othon segítel,vagy leülsz beszélgetni édes anyáddal.
2013. dec. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azt mondom neked csajszi,hogy 20 éves vagy ez meg már nem a nagymamáink ideje,szerintem ne foglalkozz vele. Ha ott szeretnél aludni a barátodnál,akkor anyuddal beszélj,a nagymamát meg szimplán hagyjátok ki a dologból! Semmi köze hozzá,szerintem legalább is. Bár én úgy érzem,hogy már 20 évesen sem nagyon van beleszólása a szülőknek abba,hogy hol alszik a lányuk/fiúk,de ez háztartásonként változik persze...(Tudom a duma,hogy de amíg a szüleid házában laksz,az ő kenyerüket eszed stb,de hát mi problémát okoz nekik ha elmész otthonról egy éjszakára és más kenyerét eszed? :) )
2013. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

"20évesen még valóban ne a pasizás járjon az agyacskádban....hanem most kéne megalapoznod az életedet,suli,munka....bla.bla.amúgy meg nem hallsz bele,ha othon segítel,vagy leülsz beszélgetni édes anyáddal."


Miért, mikor élje az életét? Amikor otthon várja 3 gyerek meg egy zsarnokoskodó férj? Hány éves vagy utolsó, 500? Nem ilyen világot élünk! Mindenki addig élje ki magát, ameddig teheti, ezek mellett is lehet házimunkát végezni, tanulni, meg munkát keresni. A helyesírásodba meg inkább nem kötök bele, mert fárasztó grammar-nazinak lenni.

2013. dec. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi, 4/6-nak írtam, amit írtam. Amúgy Kérdező, állj a sarkadra, és mondd meg nekik, hogy foglalkozzanak a saját gyerekeik sorsával, vagy ha annyira unatkoznak, hogy téged kritizálnak mindenért, akkor vegyenek maguknak egy kutyát.
2013. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A #6-osnak igaza van...Respect.
2013. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
Annyira tipikusan a bort iszik és vizet prédikálsz vagy kedves #4-#8-as...Ezzel a helyesírással a föld alá süllyednék a helyedben,nemhogy még nekem álljon följebb! Én még trágárkodsz is...
2013. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
4 Te se haLLnál bele egy helyesírás szótár kilvasásába és a logikus gondolkodásba:D
2013. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!