Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hol lehet kérni tisztasággyűrű...

Hol lehet kérni tisztasággyűrűt? Mi a szokás ilyenkor?

Figyelt kérdés
13 éves lányomnak szeretnék tisztasággyűrűt,de nem tudom,hogy ezt kérni kell valahol,vagy csak simán venni.És hogy milyen szokások tartoznak hozzá(utána van-e valamilyen családi összejövetel,vagy valami...)
2009. dec. 30. 11:30
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
28%

szép és jó amit mondasz, de nem hiszek az arany középútban, mert ilyen nincs, valamelyik véglethez mindig közelebb vagy, ha tetszik ha nem, ha jobban megnézed a világ így működik.

az pedig ahogy a szexuálpszichológusok is mondják hogy bontogatni kell a szárnyakat, hát bontogassa akinek a szex az első, aztán hátha nem szed össze semmi betegséget, persze ez is véglet, de van AIDS fertőzött haverom, és ő sokszor és jogosan ismétli számunkra, hogy bár ne élt volna "szárnybontogató" életet.

tehát emberileg mindképpen biztonságosabb, és ha vallási szempontból tekintjük a dolgot, amit most nem boncolgatnák, azon szempontból is igazam van.

Másodszor pedig, oké, hogy ki milyen életet él azt mindenki döntse el maga, én ezt mondom, mások meg a magukét, de senki ne mondja a topic-nyitónak hogy ez meg az, mert lényegében az egészséges az lenne hogy elmondja a véleményét, hogy miért gondolja így, és miért gondolja hogy az ő gondolata jó, és nem másé, nem az hogy itt leállnak egyesek magyarán is megmondva ellenséges hangnemben elítélni, és minden rossznak, pl rossz anyának elmondani, főleg tizenévesek akiknek még fogalmunk nincs milyen lehet szülőnek lenni, hogyan van képük elítélni bárkit is, ha nem tetszik, akkor nem kell kommentezni, és egyéb esetben is, a feltett kérdésre a válasz egyszerü és tiszta, hogy kerülnek ide az előítéletek, a szülőnek szíve-joga úgy nevelni a gyerekét ahogyan szeretné, akinek nem tetszik, majd másként neveli, és kiderül hogy akkor most ki is a jobb szülő.

Továbbá, az pedig hogy ha a két fél eldönti hogy házasságig no szex, miért jelentene rosszat, szerintem még jó is, mivel így nem a szexuális dolgok vannak középpontban, azt mondtad meg kell egymást ismerniük, ebben egyetértek, de a test vagy a lélek fontosabb?

szerintem ha a két fél lelkileg tökéletes összhangban van, akkor utána minden más téren is, miért gondolod hogy egymás testének felfedezése olyan fontos,

amit te mondsz az egy véglet,

mert hogyha együtt vagy a pároddal pl. 2-3 évet, és folyton megy a szex, és a hangsúly nem az érzelmeken és a lelki összhangon van, és házasság közben előjönnek a lelkiek rendesen, mert mi van csak tegyük fel egy példa, ha jön a gyerek, és nincs annyi intimitás, szükség van arra hogy a két fél támogassa egymást, és akkor rádöbbennek hogy mennyivel jobb lett volna ha ezen az összhangon dolgoznak a testi összhang helyett, hiszen tökéletes lelki és szellemi harmóniában minden megy simán, attól hogy testileg tökéletesen passzoltok nem nevelsz fel könnyebben egy gyereket.

Egy kapcsolat kevés szexszel is működik, működik dédnagyszüleim kapcsolata is, pedig ők már ilyesmin nem is gondolkodnak.

Ilyenkor gondold végig, ha a szex az alapja a kapcsolatnak, az hogy testileg passzoljatok, mi lesz ha ritkább lesz az ilyesmi?

Ugyanakkor ha két ember lelkiekben tökéletesen passzol, ha ez az alapja a kapcsolatnak, már csak attól csodálatos napjuk és életük lesz ha belegondolnak hogy életük végéig együtt vannak, hogy számíthatnak egymásra, stb. De a férfiak ezt kevesen veszik észre, pedig az igazság az hogy a nők, az érett komoly gondolkodású nők nem arra vágynak hogy minden nap "adjadnekihajrá" a nők a hangsúlyt mindig is a lelkiekre fektetik, már tizenéves korukban családról álmodnak, az a baj hogy sok férfi azt gondolja hogy a szex olyan fontos, pedig mitsem számít, amig igazán megismeri az egyik fél a másikat évekbe telik, én azt mondom, ha ez megvan, akkor ráérnének foglalkozni az intim dolgokkal, ez lehet szélsőséges és romantikus felfogás, de akinek nem inge ne vegye magára, ez az én egyéni véleményem, el lehet gondolkodni rajta, lehet lepontozni, De férfitársaim, a nő nem használati tárgy, és a szex nem erős alap, a szeretet örök, a szex meg idővel úgyis kevesebb lesz, ha tetszik ha nem, melyik a fontosabb, ami mulandó vagy ami ott lesz, ott lesz jóban rosszban? mondjátok meg, mi a fontosabb, kiismerni egymást szexuálisan, aztán nyomni az ipart amíg lehet, vagy kiismerni egymást lelkileg, tökéletes összhangban boldogan élni, és idővel továbbfejleszteni ezt az összhangot pl testi téren is, mi a fontosabb?

2010. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Hajnal, te szépeket gondolsz, de szerintem ahogy a tizenéveseknek nincsen tapasztalata abban, milyen szülőnek lenni, úgy neked sincs abban, milyen az, ha szexuálisan nem illetek össze. Nekem volt már ilyen kapcsolatom, és vártunk a szexszel, nem erre alapozódott, a te ideálodnak megfelelően a lélek került előtérbe. Aztán eljött a testiség, és nem volt jó. Próbáltuk kijavítani, nem lett jó. Viszont azt a kínt, amit átéltem, ahogy őrlődtem, hogy maradjak-e vele, mert hát ez csak egy apró gondocska, vagy hagyjam ott, mert kell legyen olyan, akivel mindenben összeillek... végül borzasztó bűntudattal, de léptem, és ennek már 5 éve. Sokáig tartott kihevernem és nehéz volt megtartani magamban a hitem arra, hogy lesz valaki, aki nekem való minden téren és én neki... de végül eljött. És neked még nincs fogalmad, a szeretkezés milyen erős köteléket tud kiépíteni két ember között. Igen, nagyon is fontos, már az alapoknál is! Ez is a kapcsolat alapjai közé tartozik. Ha ez nem jó, hidd el, nem lehet a lelkiekkel pótolni, ellensúlyozni. Ha egyszerűen kín számodra az együttlét fizikailag, akkor egy idő után nem fogod szeretni sem annyira a másikat. Kín az, ha nem tudsz kielégülni, soha, a pároddal, netán fájdalommal is jár minden alkalom! (Kívánom, hogy ne tapasztald meg.) És ezt jobb még a házasság előtt megtudni... Én ezt mondom, szerintem ezért nem érdemes a házasságig várni a szüzesség elvesztésével, és ez a gyűrű úgysem segít annak, akinek nem elhatározása ez, nem fogja benne tartani a szüzességet... De aki így dönt, tegye felőlem. De szerintem hatalmas hülyeség magadra írni, hogy szűz vagy.
2010. okt. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

köszönöm a kommentet, és a figyelmeztetést, ugyanakkor úgy vélem hogy azért mert neked nem jött össze az élet, ezzel a párkapcsolattal, nem azt jelenti hogy mindazon százezrek a tudatlanok, akik továbbra is tartják ezt, mert a legtöbb embernek ez jól sül el, hogy neked éppen nem, hát mit is mondjak, lehet nem a százezrek által jó dolognak tartott elméletben van a hiba hanem talán benned, persze semmi személyes, csak az ember szívesen szokta a világot okolni a maga hibáiért, ha 100-ból 1 ilyen kapcsolat rosszul sül el, attól azt hiszem még jó dolog ez az egész.

És nemutolsó sorban,

2010. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
39%

És nemutolsó sorban,

szeretném megjegyezni hogy nem vagyok tizenéves, sem gyakorlatlan, sem tudatlan, eddigi párkapcsolataim során, mondjuk igaz csak 2-3 volt említésre méltó időtartam szempontjából, de mindig is ott volt a testiség, volt hogy nem vártunk 1 hónapnál többet mielőtt lefeküdtünk, és azt kell mondanom, mindegyiknek vége lett, szóval lehet te tartottad magad sokáig és nem jött össze, de én meg ellenpélda ként azt mondom, volt a szexualitás a kapcsolat egyik alapköve, és össze is illettünk ilyen téren is, mégis véget ért, nos akkor azt hiszem, mindenki éljen úgy ahogy szeretne, milliók úgy élnek boldogan hogy házasság előtt no szex, milliók pedig úgy hogy igen, ilyesmiért nem szabadna elítélni senkit, mégis mindig ezt teszik a "szembenálló felek".

De végül is azt mondom, megtapasztaltam mind a két oldalt, volt idő amikor nem vártunk az éppen akkori párommal, és nem jött össze, többször is megtörtént ez,

most azonban, már jó ideje együtt vagyunk a párommal, régebben mint eddig bárkivel, ő azt mondta így szeretné, hogy megőrzi szüzességét, én pedig ezt tiszteletben tartom, sőt tisztelem érte, és örülök neki hogy én lehetek számára az első, ez igen megtisztelő, bár sajnos a régi eszmék már elmúltak, és egyre kevesebb férfi díjazza ha partnere nem gyakorlott ilyen téren, pedig ennek nem így kellene lennie.

Te azt mondod ellene szavazol mert nem jött be, én meg azt mondom mellette mert nekem bejött, sőt több olyan ember is van környezetemben akik ekképpen éltek, és azóta is boldog házasságban élnek. bár igen, évről évre megyek az utcán, és azt veszem észre hogy a fiatalokból kivesznek az értékek, és gyakran gondolkodom rajta, hogyan lehet így élni.

Befejezésül, mindenki fontolja meg, hogy mielőtt elítél valamit, ami milliókat boldoggá tett, mindig fennáll az esélye, hogy nem a milliók tévednek világszerte, hanem az az egy ember, talán nem a világ hibás ha nem jön össze valami, talán bennünk van a hiba...Talán bennünk van a hiba

2010. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim válasza:

tisztaság gyűrű???

ez hülyeség

de hallod a jonas tesoknak is wan tehát akk????

ez ilyen nagy divat lessz??

szűzen házasodj ez mottoja a tisztaság gyűrűnek persze a nem hívatalosnak

2010. okt. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Ez egy divat-baromság a jonas tesokkal, az egy régi hagyomány, ami nem 10-20 évvel visszamenőleg kezdődött, az hogy most éppen ilyen általad említett "divatmajmok" is elkezdték használni nem jelent semmit, a tisztasággyűrűnek egy olyan régre visszanyúló hagyománya van, amikor még a most említett felkapott "sztárocskák" akik éppen ezzel pózolnak, még tervben sem voltak... az amit ők művelnek ezzel a régi hagyománnyal valóban csak arra jó hogy reklámozzák magukat hogy "kivagyok-énvagyok" de ez persze hülyeség
2010. okt. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
54%
nekem is van tisztaság gyűrűm és nem volt nagy dolog semmi extra csak meg kell fogadni hogy az első házzaságod előőtt semmilyen intim kapcsolatod nem lessz ennyi
2011. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
55%
Az utolsó egy naív kislány.
2011. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miért naiv az aki hisz valamiben, és esetleg még ereje is van megtartani ígéretét!
2011. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Nem naiv kislány: ELSŐ házasságod előtt... :D Realitás van benne, a mai statisztikák ismeretében:D
2011. jún. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!