Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az, hogy itt majdnem...

Miért van az, hogy itt majdnem mindenki olyan válaszokat ad a fiataloknak, aminek köze sincs a valósághoz pl. bulizás, ott alvás, hajfestés, stb?

Figyelt kérdés

Itt mindenki olyan konzervatív válaszokat ad, ami már az elmúlt években se álla volna meg a helyét. A gyerek ne aludjon 18 éves kor alatt a barátjánál, ne menjen 18 év alatt nyaralni a haverjaival, 18 éves koráig bulizásra se gondoljon, 16 év alatt nem mehet Szülői felügyelet nélkül a strandra, 16 év alatt nem lehet piercing, fülbevaló, hajfestés, nem vehet magassarkút suliba, nem festheti a körmeit...stb.

Ilyen a valóságban sincs, csak a társadalmi normákat szerint lenne ez az elvárt, de a való életben egészen más van...Ha valaki már kicsit megengedőbb, le van pontozva. Én annak idején 15 évesen már eljárhattam bulizni, nem tiltották meg, hogy éjjelig kint maradjak a haverjaimmal, nem szóltak bele az öltözködésembe, hogy milyen legyen a frizurám, stb. mégis leérettségiztem, megszereztem a diplomám és jó szívvel emlékezek vissza azokra az időkre, amikor buli volt az élet és nem egész nap a szobában ültem.

Már 5-6 évvel ezelőtt egyik haveromnak, meg csaj ismerőseimnek se tiltottak ennyi mindent, mint amiket itt összeirkálnak. Lehet én nőttem fel más közegben, de inkább az érzem, akik itt adnak tanácsot, ők nincsenek teljesen tisztában a mostani fiatalok szokásaival.



2014. júl. 3. 11:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

6-os!

Annyira nem számít, de szerintem félreértetted a szentgotthárdi sztorit. A meggyilkolt 16 éves fiú volt az a 'nyomorult' /a kommentelő írta/, akinek nem tetszett, hogy a gyilkosa fegyverrel kényszerítette a kislány megerőszakolására. Gondolom, ellenállt, ezért kaphatta a baltát a hátába. Csak pontosítani akartam. Egyébként pedig a szentgotthárdi válaszoló csupa jó dolgot írt. Iszonyatosan sokat változott a világ. Én igazán dekadens tini voltam, buliztam, drogoztam stb., valahogyan normális felnőtt lett belőlem, két gyermek édesanyja és egy csodálatos férfi felesége. A férjemmel feláll a hátunkon a szőr, ha arra gondolunk, hogy a gyerekeink egyszer majd elkezdenek bulizni. Lehetőleg minél később!

2014. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem meg Te értetted félre a sztorit. Aki gyilkolt, bosszúból ette, mert arra kényszerítette az akit meggyilkolt, hogy megerőszakolja a lányt. De már nem akarok ezen vitázni. Itt egy cikk a sztoriról.


[link]


Az meg, hogy minek vesz be valaki kábítószert és miért nincs ott felnőtt...

35 éves vagyok, 16 évesen már jártam házibulikba, még kínáltak is kábítószerrel, de nem fogadtam el. Mert tudtam, hogy milyen következményei lehetnek, mind az egészségemet illetően, mind pedig a további életemet. Nekem még visszatartó erő volt a büntetés is. Akkor azt mondták,ha drogozol mész a börtönbe. Most mi van? Ha drogozol, mész az elvonóra. Nyaralsz egy kicsit a többi drogossal. Nem csak a hasamra csapok és úgy mondom, hanem látom a környezetemben. A 16 éves lányzót elvonóra küldték, aminek az lett a vége, hogy egy jót bulizott és még több drogos barátságot kötött. Remek.

6-os voltam.

2014. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
24 vagyok,de szerintem teljesen jogos,hogy 17 alatt ne aludjanak már a pasijuknál a lányok,így is annyi mindent csinálhatnak nem kell mindent elsietni. A másik 16 évesen évi 6-7 buli belefér de azért ne legyen már ez az egyetlen szórakozása, én pl 17 évesen buliztam először nem égtem ki ahogy az osztálytársaim nagyrésze aki 13 évesen kezdte. A hajfestés is olyan,hogy legyen már egy határ az oké,hogy 16 évesen kis melír,de hogy 13-14 évesek hajat fessenek,manikűröshöz járjanak úgy öltözzenek,mint a 20 évesek túlzásnak találom.Nem tudom mennyire olvasgatsz itt, de azért számos példa van arra hogy 18-20 évesen annyira kiégett,hogy nem tudja élvezni az életet, már semmi nem érdekli,saját bevallása alapján 13-14 éves korától bulizik,pasizik stb. Ha mindent megtesz tiniként mi marad az egyetemi évekre??
2014. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
77%

Most, hogy mindenki elmesélte az élet történetét az egyetemről, és a csodás férjéről, kijelentem, hogy a statisztikák szerint a ''gyik-gyerekvállalás, nevelés: kamaszok'' témakörében a válaszadók 87%-ban diplomát szereztek, és tökéletes (vagy majdnem tökéletes, :) szmájlikkal teli) életet élnek.


Miután ezt megtudtok, elmondanék valamit: ahány ország, környék, család, személyiség, annyi szokás. Én pl. 17 éves lány vagyok, 16 év alatt nem pasizhattam, de 14 évesen anya festette a seszínű hajamat. Már 6 évesen lakkoztam a körmöm, amilyenre akartam. Ja, meg a búcsúban a smink készlet volt a kedvencem. Egyszerűen ez tesz boldoggá, ilyen

anyukám is, nagymamám szebb körmöket csinál mint én. És mégis mi köze van a körmökhöz a szexhez pl. ? Mert elárulnám, a pasiknak nem is tetszik. De nekem igen. Ebbe nőttem bele. Nem lettem k.va, jól tanulok, ritkán bulizok, nem csak piával érzem magam jól, ritkán rágyújtok, és ennyi. Na de ti itt egyből az éjszakai gyilkolásról beszéltek. Kezdjük ott hogy ahol én lakok, sokkal kedveltebbek a szűk házibulik. A fiúk iszogatnak, hülyülünk egymással, néha a szomszéd Juli néni is átnéz beszélgetni. Nincs aki megölhetne mert csak olyanok vannaki tt akiket évek óta ismerünk. És ebben mi rossz van? Átestek a ló túl oldalára nem tudtok kompromisszumot kötni . És mi van, ha én nem akarok kócos fejjel, szedetlen szemöldökkel vizsgázó egyetemista lenni? (amúgy bravo, h osztod az észt a körömlakkról miközben egyetemi tanárként (?) az egész karodat (!) takargatni kell. Majd ha a kislányodra rá szólsz h tegye le a lakkot, és ő majd ránéz a karodra és röhög egy jót, ne csodálkozz).

2014. júl. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"Nincs aki megölhetne mert csak olyanok vannaki tt akiket évek óta ismerünk. "


Hmmm... mintha a szentgotthárdi házibuli is így kezdődött volna. Ó csak ismerős 16 évesek.


17 évesen most jól megmondtad a magadét. Remélem nem maradt bent semmi.

Javasolnám mentsd el a kommentedet, és évek múlva mondjuk anyaként olvasd vissza amit írtál.

2014. júl. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nem szentgotthárdi házibuli, hisz a szomszédoknál történt meg a baj. Gondoltam leírom, nehogy 17 évesünk belekössön.
2014. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
43%

Akkor szeptembertől suliba sem fogok járni, mert a busz tele van részegekkel és meg is ölhetnek, meg belém is kötöttek már párszor a buszsofőr meg lapított.

Sőt, azt tudtátok, hogy 20,21,22 sőt 30 évesen is megölhetnek?

Azt meg had döntsem már el én, hogy megbízhatok-e bennük.. A baba kocsiban együtt tologattak minket szinte együtt nőttünk fel ha a saját házamban megölnek akkor bárhol!

2014. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Kérdező van gyereked? Ha nincs, akkor nem tudod megítélni mit teszel és mit engedsz majd szülőként. Akkor fogod érdemben átlátni ezeket a dolgokat ha lesz legalább egy 13-17 éves kamasz gyereked.
2014. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
52%
A kamaszok mindenkinél okosabbnak hiszik magukat ebből is látszik mennyire gyerekek lásd a 17 éves válaszoló.
2014. júl. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Kedves 17 eves valaszado! A koromlakk, hajfestes, smink csak pelda volt. Nyilvan nem azt mondjak itt az "erettebb" hozzaszolok, h tinikent legyen igenytelen az ember es jarjon zsakban. Hanem arra probalnak ravilagitani, h ne tizenevesen akarjanak mindent megelni a fiatalok, meg kiraly felnottnek erezni magukat, csak m megjelent az elso komolyabb szorszal a testukon, vagy m megvehettek az elso B kosaras melltartot.


A lenyeg az, h ne probaljanak okosabbak es tapasztaltabbak lenni, mikozben hulyenek nezik a szuleiket, meg az idosebbeket, m ha aztan megvan a baj, akkor ugyis hozzajuk rohannak. Lasd, a 16 eves gyilkosnak nagypapi segitett feldarabolni a holttestet...Vagy, ha olvasgatod a "terhesseg" stb rovatokat, akkor nem egy ilyen kerdest talalsz, h "uristen, nem vedekeztunk, lehet, h terhes vagyok??" Es utana jon a "nagytudasu" tinilany tortenete, aki valszeg biosz ora helyett a hajat/kormet festette...vagy reszegen fetrengett vhol, m az annyira kiraly. Vagy eppen vmi ketsegbeesett tinifiu ir, h "nem dugta be, vagy nem oda dugta, de ettol meg lehet terhes a baratnom?" m vmiert ott is kimaradt a kello felvilagositas...Es ugye ilyenkor persze a "szemet" es "konzervativ" szuleihez fordul az idiota tini, m annyira meg nem felnott, h meg tudjon birkozni a sajat maga okozta problemakkal.


Azt felejtitek el kedves tizenevesek, h a szulonek ugyanolyan problema a sajat gyerekeit vergodni latni es csak ezt akarjak elkerulni a szerintetek konzervativ felfogasukkal...

2014. júl. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!